Tiedätkö jo lähtöpäiväsi?
Kirjoita päivämäärä seuraavassa muodossa: dd.MM.yy . Esimerkiksi: 17. toukokuuta 2012 tulisi kirjoittaa 17.05.12 .
Huone 1
Lasten iät matkan aikana ( hinnoittelun ja alennuksen vuoksi)

Hotelli New York

Hotellit New York: Varaa New Yorkin hotellit edullisesti Ebookersin hotellit New York -sivuilla. Voit hakea hotellit haluamallasi alueella, kauttamme hotellit New Yorkissa kattavasti sekä keskustasta että lentokenttien lähellä. Times Square, Upper East Side, Manhattan, Soho, Greenwich Village, JFK, Newark...Voit myös etsiä edullisimmat hotellit New Yorkissa tai hakea hotellit tähtiluokituksen mukaan. Ebookersilla on kattava hotellitarjonta ja hyvät hinnat säästöluokasta luksukseen, kaikille matkabudjeteille. Hotelleissa on myös paljon tarjouksia, tarkemmat tiedot hotellitarjouksista löydät kunkin hotellin kohdalta.
New York eli Iso Omena on yksi maailman tärkeimmistä talous-ja kulttuurikeskuksista. New York on rakennettu pääosin kolmelle saarelle ja on erittäin tiheään asuttua aluetta. Vaikka kaupunkikuvassa on taivaisiin nousevia pilvenpiirtäjiä, löytyy täältä myös luontoa keskellä kaupunkia. Kaupunkilaisten virkistäytymispaikka Central Park on sijaitsee Manhattanin alueella. Bronx, Brooklyn, Queens ja Staten Island ovat kaupungin muut hallintoalueet. Tästä kaupungista löytyy taatusti jokaiselle jotakin, shoppailua, musikaaleja, museoita ja vilkasta yöelämää. Kuumimmat trendit saavat alkunsa usein juuri New Yorkista. Suosituimmat nähtävyydet New Yorkissa : Empire State Building, Manhattan, Statue of Liberty eli Vapaudenpatsas.

New York on kulttuurien sulatusuuni. Tutustu tähän kiehtovaan suurkaupunkiin, joka ei nuku koskaan! Kauttamme varaat Helsinki - New York lennot sekä lennot New Yorkiin muualta Suomesta. Muistathan että saat meitä myös matkapaketit New Yorkiin ja autonvuokraus New Yorkista edulliseen hintaan!

Lento ja halpa hotelli New Yorkista Ebookersin sivuilta
Onko haaveissasi matka Pohjois-Amerikan mantereelle maailmankuulun Vapaudenpatsaan nykyisille kotikonnuille? Rakastatko suurkaupunkien vauhdikasta elämänmenoa, joka ei pysähdy vuorokauden minään hetkenä? Onnittelemme sinua, sillä matkakohdevalintasi on loistava. Varaamalla hotellin New Yorkista pääset ihailemaan muun muassa kaupungin jättimäistä, 93 metrin korkeuteen nousevaa symbolia, jonka ranskalaiset aikoinaan lahjoittivat. Nähtävä ei tässä kaupungissa taatusti lopu kesken! Hotellit New Yorkissa takaavat pääsysi taivaita hipovaan Empire State Buildingiin, pilvenpiirtäjien valloittamaan Rockefeller Centeriin tai Ellis Island -saarelle, jonne matkaat leppoisasti veneellä. Jos tunnet tarvetta hengähtää hetkisen, suurkaupungin hektisyydestä pääsee rauhoittumaan kuuluisaan Central Parkiin tai New Botanical Garden -puutarhaan. Herttaisen lempinimen saaneen New Yorkin eli ”Suuren omenan” kalliita luksushotelleja voi löytää Manhattanilta, tunnetun pörssikadun Wall Streetin lähettyviltä. Halvemmat hotellit New Yorkissa sijaitsevat vähän etäämpänä upeista nähtävyyksistä, mutta joukkoliikenteen keinoin hurautat helposti sinne, minne mieli tekee. Miten vain valitsitkin, päätös on varmasti hyvä ja hotellit New Yorkissa kruunaavat unelmiesi loman. Ebookersin kautta kannattaa varata koko matkapaketti, sillä siten saat mieluisia alennuksia ja voit ostaa enemmän hauskoja tuliaisia ystävillesi. Pyöri hetkinen Times Squarella, usean kuuluisan kadun risteyksessä ja suuntaa sitten shoppailemaan Fifth Avenuelle ja Madison Avenuelle. Sen jälkeen vuorossa voi olla virvokkeiden nauttiminen jossain lukuisista kahviloista ennen suuntaamista Bronx Zoo -eläintarhaan lasten kanssa. Siellä aika kuluu kuin siivillä, ja ennen kuin huomaatkaan, päivä on ohitse ja on aika suunnata keräämään seuraavan päivän energiavarastot täyteen halvassa hotellissa New Yorkissa. Ole matkajärjestelyiden kanssa hyvissä ajoin liikkeellä, koska siten varmistat itsellesi halvemman hotellin New Yorkista, tästä eri kansojen ja kulttuurien värikkäästä keskittymästä. Ostamalla lennon ja hotellin New Yorkiin siirryt silmän räpäyksessä pois arkikuvioista!

Halvempi hotelli New Yorkista parin klikkauksen päässä! Älä enää haaveile vaan elä unelmaasi ja suuntaa New Yorkiin ikimuistoiselle lomalle! Ebookers käyttää erinomaista hintavertailijaa, jonka avulla löydät itsellesi sopivan lennon käden käänteessä. Voit valita niin matkustuspäivät, hinnan kuin lentoyhtiönkin makusi mukaan. Ebookers tekee yhteistyötä usean sadan lentoyhtiön kanssa, mikä takaa sinulle runsaan valikoiman lentojen suhteen. Sen lisäksi, että löydät osoitteesta ebookers.fi hotelleja New Yorkista, voit myös varata lennot ja mikä vielä parempaa, vuokrata auton haluamaasi paikkaan sinua odottamaan! Kurkkaa myös tarjouksemme, jotta voit olla varma siitä, ettei mikään upea asia mene sivu suun. Ebookersin sivuilla matkajärjestelysi sujuvat nopeasti, vaivattomasti ja luotettavasti. Varaa hotelli New Yorkista ja anna unelmillesi siivet!

Taso

Asiakasarvio

-

Palvelut

Hotelliketju

Hinta per yö alk. 151,57€

Best Western President Hotel at Times Square

3 stars
Hinta ja tarjous perustuu Saapumispäivä 10.5.2012 Lähtöpäivä 11.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
3.4
/5
377 arviota
234 West 48th Street, New York, NY 10036
  • 10 % hinnasta pois ensimmäisestä yöstä, majoituttaessa 1 yötä tai enemmän
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Best Western President Hotel Broadwayn varrella toivottaa sinut tervetulleeksi New Yorkiin. Riippumatta siitä oletko liike- vai lomamatkalla, Best Western President -hotellin sijainti Manhattanin keskustassa, Broadwayn sydämessä on ihanteellinen. Javits Center, tärkeimmät liikekorttelit, Fifth Avenuen kaupat, museot, Rockefeller Center, Radio City, maailman parhaat ravintolat sekä tietenkin Broadwayn teattereiden jännittävä ja glamouria tihkuva maailma ovat kaikki vain muutaman minuutin päässä. Huoneemme ja sviittimme tarjoavat mukavaa, rentouttavaa majoitusta. Nauti kahden ravintolamme viehättävästä tunnelmasta joko juhlavan tai rennomman ruokailun merkeissä. Tyylikkäässä loungessa voit keskustella cocktaileja siemaillen. Ystävällinen, kielitaitoinen ja hyvin koulutettu henkilökuntamme tarjoaa sinulle tarvittaessa henkilökohtaista apua kaikkiin tarpeisiisi. Best Western President Hotel on poikkeuksellinen hotelli Broadwayn sydämessä. Nauti New Yorkin kokemuksistasi. Best Western President -hotellissa saat rahallesi vastinetta. Sisäänkirjautuessa veloitetaan 1,15 dollarin tallelokeromaksu.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Ravintola
  • Internet
  • Langaton internet
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 377 arviota
3

Great Base to Explore

  • Twin Cities
  • 9.4.2012
We were compted breakfast in return for a "downgrade" in room that really worked better for us. Staff was very helpful and pleasant. Room was small and basic but beds were comfy and room was very quiet. Location was super convenient. Pricey but that is NYC.
3

Nice Location, Bad Service

  • jmla
  • 9.4.2012
Good Location, The Staff was not gentle. No WiFi in the room. The Bathroom was old and the hot watter wasn´t to hot.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 122,64€

Wellington Hotel

3 stars
Hinta ja tarjous perustuu Saapumispäivä 20.5.2012 Lähtöpäivä 21.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
3.6
/5
1 127 arviota
871 Seventh Ave. @ 55th St., New York, NY 10019
  • 20 % hinnasta pois ensimmäisestä yöstä, majoituttaessa 1 yötä tai enemmän
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
New York on epäilemättä maailman jännittävin kaupunki ja mistään muusta sijainnista et ole niin lähellä kaikkea näkemisen arvoista kuin Wellington hotellissa. Kun aurinko laskee ja valot syttyvät Great White Way -kadulla - oikeastaan Broadwaylla, New Yorkin maineikkaalla teatterialueella - olet kaiken keskipisteessä: Central Park, Broadwayn teatterit, Fifth Avenuen ostosmahdollisuudet.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Ravintola
  • Internet
  • Langaton internet
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 1 127 arviota
4

Temperature

  • 2 hot travelers
  • 28.4.2012
The rooms are not separately controlled with the heat/air conditioner. Our room was unbearably hot. We almost had to sleep with the door open to the hall.
4

Great Location and Good Service

  • Dylan Fan
  • 23.4.2012
The Hotel Wellington's location is excellent. Within easy walking of Times Square and Central Park and near the Gray Line Hop-on/Hop-off stop. The staff was friendly and accomadating all requests. They even upgraded us at no charge. I recommend.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 129,96€

MILFORD PLAZA HOTEL

3 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 10.5.2012 Lähtöpäivä 11.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
3.4
/5
164 arviota
700 EIGHTH AVENUE, New York, NY 10036
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
MILFORD PLAZA HOTEL
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Internet
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 164 arviota
3

Not a Bad Place

  • NewYorker01
  • 17.4.2012
I was staying in town for one night and this hotel was more than adequate. It is nothing fnacy. This hotel offered a good value and location for my needs.
3

Good value for location.

  • Traveller24
  • 6.4.2012
This hotel is under construction now - so it is difficult to evaluate.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 106,99€

Radisson Lexington Hotel

3 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 10.5.2012 Lähtöpäivä 11.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
3.3
/5
50 arviota
511 Lexington Ave at 48th Street, New York, NY 10017
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Radisson Lexington Hotel New York sijaitsee New York Cityn sydämessä Manhattanin muodikkaalla Midtown East -alueella. Hotelli on superior ensimmäisen luokan hotelli. Hotellin sijainti sopii sekä liikematkailijoille tai lomailijoille. Se sijaitsee Midtownin business-alueella ja useat New York's Fortunen 500 yrityksestä sijaitsevat lähistöllä. Myös monet New Yorkin nähtävyydet, kuten Times Square ja teatterialue ovat lähellä. Radisson Lexington Hotellin lähellä ovat Rockefeller Center ja New Yorkin upeat ostoskadut Madison ja Fifth Avenue. Hotelliin on hyvä yhteys myös New Yorkin kolmelta lentokentältä taksilla, bussikuljetuksella tai yksityisautolla. Hotellissa on maksuton Internet-yhteys.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Ravintola
  • Internet
  • Langaton internet
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 50 arviota
3
>

Needs some maintenance

  • Annavon
  • 30.4.2012
The staff was friendly and courteous. However, the maintenance of the room required some attention. The electrical outlet on the desk (part of the lamp). Did not work. I needed to request an extension cord to charge my computer. The drain pop-up in the bathroom did not work correctly and even after a maintenance engineer came to fix it, it still caused the drain to not drain properly. The wall paper in the bathroom was dirty and peeling in spots. The maid service left a lot to be desired. Did not always get clean cups and glasses and needed to request re-fill for the coffee for the in-room coffee maker (available on request).
3

Last Minute--OK

  • visiting playwright
  • 17.4.2012
They had to find my last minute reservation in recent emails but otherwise the stay was OK.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 145,34€

The Roger

4 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 10.5.2012 Lähtöpäivä 11.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
4.1
/5
126 arviota
131 Madison Avenue, New York, NY 10016
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Madison Avenuella sijaitseva The Roger on tyylikäs boutique-hotelli Manhattanin sydämessä muodikkaalla Murray Hillin alueella. Parin korttelin päässä sijaitsee Empire State building ja kävelymatkan päässä Madison Square Garden, Penn Station ja Rockefeller Center. The Roger on hyvien yhteyksien päässä Sohosta ja East and West Villagesta. Hotellilla on keskustahotellin ilme, ja siellä vallitsee ystävällinen ja lämmin ilmapiiri. Hotelli on rauhallinen ydinkeskustan hotelli, joka on kansainvälinen, mutta uskaltaa silti olla erilainen. Koe erikoinen sekoitus Rafael Viñolyn arkkitehtuuria, upeita värejä ja reheviä kuoseja Manhattanin sydämessä muodikkaalla Murray Hillin alueella. Sinisten samettiverhojen suojaama pääovi johtaa korkeaan aulaan, jossa on koko seinän korkuiset ikkunat, vaahterapanelointi, vaahterapuiset ja graniittilattiat sekä lounge, jossa pehmeä kynttilänvalo luo pehmeää tunnelmaa. Tämä New Yorkin keskustahotelli on hyvin säilynyt salaisuus, jota ilahduttaa vieraanvaraisuudellaan ja tyylillään. Tavallisten mukavuuksien lisäksi hotelli tarjoaa aikaisista aamuista pitäville eurooppalaistyylien aamiaisen, jolla on tarjolla paikallisia herkkuja kuten tuoreita voisarvia ja pasteijoita Balthazaritla ja Ceci Celasta, Sarabethsin hilloja, Petrossianin lohta, H&H:n bageleita ja Rogerin omaa kahvisekoitusta Allann Brothersilta Oregonista. Tarjoamme myös eurooppalaista lihaa ja juustoja, munakokkelia, broilerimakkaroita, kaurapuuroa ja hedelmiä. Aamiaishuone on sisustettu vähemmän perinteisesti ja kutsuvasti, jolloin asiakas kokee olevansa aamiaisella ystäviensä luona tai tyylikkäässä paikallisessa asunnossa eikä hotellissa. Etkö ole aamuihmisiä? Yökukkujia ymmärretään hotellissamme. Kansainvälinen mutta kohtelias isäntä "Roger" tarjoaa kuplivaa ilmapiiriä ja lämmintä palvelua ilman pitkiä jonoja, vieraslistoja ja ylpeyttä. Rogersin oma pippuripihvi ja uuniperunat ovat monien mieleen, mutta myös salaatit, Murraysin juustot, voileivät ja alkupalat ovat suosittuja. Mezzanine Lounge näyttää pikemminkin yksityisasunnolta, joka vetää fiksuja asiakkaita kaikkialta kaupungista. Pehmeä kynttilänvalo ja graniittiportaat luovat vastakohtia, ja kevyt, leikkisä tunnelma tarjoaa upean kotoisan lepopaikan kaupungin hälystä. Haluatko olla yksin? Ei hätää, Rogerilla on myös huonepalvelu.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Ravintola
  • Internet
  • Kylpylä
  • Langaton internet
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 126 arviota
4

Great value

  • Allen s
  • 7.2.2012
Location is great. Staff is very nice. It was very nice to walk to restaurants and shops.
4

What's Not to Like

  • terryl
  • 16.1.2012
Stayed two nights at the hotel along with my son and his wife. Wonderful location in mid town, simple and lovely decoration, good-sized rooms, helpful and responsive staff, great breakfast buffet--what is not to like? I can only think of one thing: the location of the toilet paper is such that it gets wet from running water in the sink. Except for that, there is nothing not to like. I will be back next trip!
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 160,73€

Bedford Hotel

3 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 20.5.2012 Lähtöpäivä 21.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
4.1
/5
19 arviota
118 East 40th Street, New York, NY 10016
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Bedford Hotel on eurooppalaistyylinen hotelli, joka tarjoaa muodikkaan ja miellyttävän majoituksen isoissa studio-huoneissa tai huoneistoissa kuten yhden makuuhuoneen sviitti ja tilava tornisviitti upeilla näköaloilla. Hotelli sijaitsee Empire State Buildingin ja Chrysler Buildingin välissä vain lyhyen kävelymatkan päässä on Grand Central Station, Fifth Avenue, Muotialue, Rockefeller-keskus, YK, teatteri-alue ja muita turistinähtävyyksiä, Nauti intiimin boutique-hotellin viehättävästä ja huomioivasta palvelusta Manhattanin keskustassa, ystävällinen henkilökunta vastaa kaikkiin tarpeisiisi. Tämän päivän hotelli eilisen charmilla. Olet sitten New Yorkissa liikematkalla tai lomalla on Bedford Hotel ihanteellinen ratkaisu. Siellä on 135 tilavaa studiota ja yhden makuuhuoneen sviittiä ihanteellisia Manhattanilla käyntiä varten. Useimmissa on täysin varustettu keittiönurkkaus ja parasta kaikesta, ne kaikki ovat tilavia. Varusteisiin kuuluu kassakaappi huoneessa, dataportti, silitysrauta ja -lauta ja hiustenkuivain vain muutamia mainitaksemme. Hotellin palveluihin kuuluvat lentokenttäkuljetukset, lastenhoitopalvelu, baari, portieeri, lääkäri pyydettäessä, kuivapesupalvelu, nopea Internet-yhteys, langaton Internet-yhteys, pesulapalvelu, hissi, lobby, savuttomia huoneita, maksullinen pysäköintitila, vastaanotto, ravintola, huonepalvelu, kassakaappi ja retkimyyntipiste. Huomautus - Sesonki 1&4 viikonloppulisä: $20,00+verot per yö, sesonki 2: $30+verot.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Ravintola
  • Lastenvahtipalvelu
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 19 arviota
4

Nice Place

  • Charles K
  • 26.4.2012
larger and more comfortable than typical NYC rooms and great location as well.
4

Location, location, location

  • 45553222
  • 19.12.2011
Very reasonable choice for family tourism - near everything, very clean, not much in the way of fancy facilities but you're in the middle of new york, so you can likely find all that stuff within walking distance. 1br suite fits 4 ok. WIth hotel validation parking just around the corner is under $40/day, not bad for midtown.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 229,94€

The Westin New York at Times Square

4 stars
Hinta ja tarjous perustuu Saapumispäivä 20.5.2012 Lähtöpäivä 21.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
4.2
/5
194 arviota
270 West 43rd Street, New York, NY 10036
  • 25 % hinnasta pois ensimmäisestä yöstä, majoituttaessa 1 yötä tai enemmän
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
45-kerroksinen torni on yksi New York Cityn arkkitehtonisista mestariteoksista. Times Square -aukiolta vierailijat pääsevät välittömästi kaupungin eri nähtävyyksille. Koska Westin New York at Times Square -hotelli sijaitsee lähellä Manhattanin keskustaa ja metroa, vieraat voivat kokea kaiken, mitä New Yorkilla on tarjota. Tarvitsitpa sitten korkealuokkaisia kokoustiloja tai energiaa antavaa hierontaa pitkän päivän jälkeen, Westin New York at Times Square -hotelli takaa, että tarpeesi tyydytetään. Hotellissa on nopea internet-yhteys ja WestinWORKOUT®-kuntosali upeine näkymineen. Hotellin 863 huoneessa ja sviitissä voit rentoutua tyylikkäiden ja rauhoittavien mukavuuksien kera. Huoneissa on selkeä ja tyylikäs sisustus, Heavenly Bed® -vuode ja Heavenly Bath® -kylpyhuone. Koe nuoruuden huipentuma hotellin uudessa Westin Renewal -sviitissä.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Ravintola
  • Internet
  • Savuton
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 194 arviota
4

Excellent rapport Qualité/Prix

  • Crunch
  • 5.5.2012
Très bon emplacement. Prestation de qualité. Très bon accueil.
4

Westin Times Square Experience

  • Tom R.
  • 27.4.2012
The hotel was perfectly situated for the theater district, subway connections, Times Square and restaurants with reasonable prices and excellent food in nearby HK area
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 152,10€

The Moderne

4 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 20.5.2012 Lähtöpäivä 21.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
3.9
/5
26 arviota
243 W. 55th Street, New York, NY 10019
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Moderne-hotellissa yhdistyvät intiimin eurooppalaistyylisen hotellin intiimi ilmapiiri ja New Yorkin trendikkyys ja glamour. Yhteensä 40 erittäin modernilla tyylillä sisustettua huonetta, joissa alkuperäisiä abstrakteja taideteoksia. Hotelli edustaa 1950-luvun Color Field -taidesuuntausta. Tyyliltään innovatiivinen hotelli, joka tarjoaa upeita elämyksiä vierailleen. Yksilöllisten taideteoksien lisäksi yksilöllinen ja huomaavainen palvelu. Kussakin kerroksessa on vain viisi huonetta. Se mahdollistaa henkilökohtaisen palvelun ja intiimin ilmapiirin. Nykytaiteen inspiroima ilmapiiri antaa oman mausteensa myös hotellin palveluun. Nykytaiteen suuntaukset rikkoivat perinteitä ja kehittivät uuden yksilöllisyyttä arvostavan tyylin. Myös me Moderne-hotellissa haluamme rikkoa perinteitä tarjoamalla vieraille poikkeuksellisen yksilöllistä ja korkealuokkaista palvelua. Uskomme, että henkilökohtainen ja huomaavainen palvelu takaa vieraillemme erinomaisen majoituselämyksen. Huoneissa olevat taideteokset on huolellisesti suunniteltu, ja suhtaudumme samalla huolella myös palveluun. Innovaatio merkitsee meille luovien ratkaisujen kehittämistä vieraidemme majoituskokemuksen parantamiseksi. Voit nauttia cocktaileja tai viiniä takkatulen ääressä hotellin yleisissä oleskelutiloissa lukien viimeisimmät uutiset iPadilta. Hotelli on seesteinen keidas vilkkaan Midtownin alueen sydämessä Manhattanilla. Näitä kokemuksia et saa muualta.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Lemmikit sallittu
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 26 arviota
4

Perfect for a couple

  • Samkin
  • 9.4.2012
Great staff. Great bed. Great location. Great value!
4

The Good, The Bad, The Ugly

  • ACKeepsitCool
  • 3.4.2012
The Moderne was in a great location in relation to food, Central Park, the theater district, sight seeing, and shopping. The room was well decorated and the 35 room hotel made for a quaint retreat from the hustle of the city. The downside was the close proximity to other rooms; the residents next to us had a small child that they let run and make noise in the early morning hours. The single elevator was challenging. The lounge was cool and I certainly appreciated the coffee, tea, and coffee cake in the morning. I will certainly stay at The Moderne again!
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 191,49€

Murray Hill East Hotel

3 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 10.5.2012 Lähtöpäivä 11.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
4.0
/5
152 arviota
149 E. 39th St., New York, NY 10016
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Sviittihotellin lähellä ovat myös Convention Center, Financial District, Fifth Avenue, Broadwayn teatterit, Grand Central Station, Madison Square Garden, Penn Station ja Yhdistyneet Kansakunnat. Hotellissa on 118 sviittiä. Jokaisessa on täysin varustettu keittiö, kahvinkeitin, ilmainen kahvi ja tee, täysin varustettu kylpyhuone. Mikroaaltouuni ja leivänpaahdin ovat saatavilla pyynnöstä. Rakennuksessa on kuntosali ja itsepalvelupesula. Hotellivieraille on tarjolla pysäköinti puolentoista korttelin päästä alennettuun hintaan. Joka huoneeseen on saatavilla langaton Internet lisämaksusta.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Langaton internet
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 152 arviota
4

Perfect Location - Worth it for Price

  • Eddie T.
  • 28.4.2012
Although it is a bit pricey for the quality you're getting, you have to realize that you're staying in a great location! Only a few minutes away from Grand Central in Manhattan is money! Stayed here for New Year's. The staff was VERY friendly. Hotel was great!
4

Meilleur rapport qualité prix

  • null
  • 28.2.2012
Si je reviens à New York, que ce soit un voyage d'affaire ou un déplacement personnel, je reviendrai dans cet appart hotel. La déco est un peu vieille certes et les chambres un peu sombres. Mais les chambres sont impeccables et surtout le personnel est charmant.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 260,71€

City Club Hotel

4 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 20.5.2012 Lähtöpäivä 21.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
4.3
/5
72 arviota
55 W 44th Street, New York, NY 10036
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Vieraanvaraisuuden tulevaisuutta menneisyyden hengessä muokkaava City Club -hotelli yhdistää yksityisen klubin skaalan ja perinteen ja nykyaikaisen luksushotellin ensimmäisen luokan palvelut ja mukavuudet. Teatterialueen lähellä, vilkkaalla West 44th Street -kadulla, Fifth Avenue-, Sixth Avenue- ja Avenue of the Americas -puistokatujen välissä sijaitseva hotelli tarjoaa naapuruston ja kaupungin, jotka tarjoavat urbaanin kulttuurikeitaan hienostuneelle matkailijalle. Hotellinomistaja Jeff Klein on sitoutunut säilyttämään rakennuksessa ennen toimineen herrasmiesklubin ja kaupungin mahtihenkilöiden yksityisen rauhoittumispaikan rennon yksityisyyden. New York Cityn Club Row -korttelissa sijaitseva rakennus on peräisin vuodelta 1904. 7-kerroksisen, 65 huoneen hotellin erottuva, tyylikäs julkisivu on sopusoinnussa arvokkaiden naapureidensa kanssa, kuten New York Yacht, Harvard ja Penn Clubs. Intiimi, kaksikerroksinen aula yhdistää puolikerroksessa sijaitsevan vierasloungen hotellin kahteen teemaan, tahdikkuuteen ja ylellisyyteen. Hotellin sisustussuunnittelija, Jeffrey Bilhuber, pitää City Club -hotellia tärkeänä askeleena amerikkalaisen uusklassisen tyylin kehityksessään, joka on klassisten materiaalien ja yksinkertaisten muotojen viettelevä sekoitus, jota käytetään raikkaalla ja inspiroivalla tavalla. Tutun ja innovatiivisen yhdistelmä vetoaa sekä modernisteihin että perinteisten tapojen kannattajiin luomalla tyylin jatkuvuuden nykyaikaista perinnettä tukien. Bilhuberin viihtyvyyden ja ylellisyyden painotus näkyy kaikkialla hotellissa, jonka kauniissa huoneissa on seinänpäällysteet, jotka stimuloivat käsin piirrettyjä kipsikattoja, honduras mahonkia, Frette-liinavaatteita ja höyhenvuoteita. City Club -hotellissa on myös kolme kaksikerroksista grand-sviittiä, joissa kaikissa on terassi. Kaikissa huoneissa on suklaanvärinen, marmorista ja kromista valmistettu kylpyhuone, jossa on CO Bigelow -kylpytuotteet.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Ravintola
  • Internet
  • Lemmikit sallittu
  • Langaton internet
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 72 arviota
4

In the heard of Manhattan

  • Joergy
  • 25.2.2012
The staff is very friendly and helpful The price is fair The rooms are comfortable Easy to reach
4

Near perfect business hotel ...

  • Fifi Braganza
  • 3.2.2012
Rapid check-in/out, pleasant staff, sticky floors.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 199,18€

Manhattan Centre Hotel

4 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 20.5.2012 Lähtöpäivä 21.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
3.9
/5
62 arviota
25 West 51st Street, New York, NY 10019
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
New York Cityn keskustassa, vain muutaman askeleen päässä kuuluisasta Rockefeller Center -kompleksista sijaitseva ylellinen boutiquehotelli, joka tarjoaa erinomaisen palvelun ja vertaansa vailla olevan sijainnin. Yöpyessäsi Manhattan Centre Hotelissa olet keskellä kaikkea toimintaa ja lähellä useita kaupungin suosituimpia nähtävyyksiä. Kävelyetäisyyden päässä hotellista sijaitsevat mm. legendaarinen Radio City Music Hall ja Modernin taiteen museo. Vietettyäsi kiireisen päivän kaupunkiin tutustuen voit rentoutua Manhattan Centre Hotelissa ja nauttia valikoimasta nykyajan mukavuuksia. Hotellissa on pikasisään- ja pikauloskirjautuminen, maksuton tietokoneen, tulostimen ja internetin käyttö sekä 24h concierge. Hotellissa on fitness-huone, maksuton liikuntavälineiden toimitus huoneeseen ja mahdollisuus alennettuun hintaan Sports Club/LA -kuntokeskukseen. Saatavilla on paikoitus alennettuun hintaan Icon Garage -parkkihallissa, joka sijaitsee osoitteessa 1330 Avenue of the Americas, 54th Street -kadun ja Ave of the Americas -kadun kulmauksessa. 212.586.0169. Hinta on noin 35 dollaria, sisältäen verot, ei sisään-/ulosajo-oikeuksia. Paikoitusmaksun voi maksaa tärkeimmillä luottokorteilla. Kaikki liput tulee saattaa voimaan vastaanotossa.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Ravintola
  • Internet
  • Langaton internet
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 62 arviota
4

Good location

  • MHKenn
  • 17.1.2012
Most everything at Club Quarters runs like clockwork. The staff is responsive and friendly. The little added touches, like unlimited free purified bottled water, are appreciated. My complaints are that the bed mattress wasn't the most comfortable and only two pillows were supplied, necessitating a call to room service. Additionally, only two small bath towels were in our room and only one hand towel. Another call to room service. A good hotel shouldn't require the guest to call room service to get adequate supplies.
4

It was fine

  • Mike
  • 27.3.2011
Stay away from the gym floor. A little tight but nice. Great location in midtown
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 145,34€

Holiday Inn Express NYC MADISON SQUARE GARDEN

3 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 10.5.2012 Lähtöpäivä 11.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
3.9
/5
97 arviota
232 WEST 29TH STREET, New York, NY 10001-5201
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Kiitos, kun valitsit upouuden Holiday Inn Express Madison Square Puistoalue-hotellin, joka sijoittuu West 29. kadulle 7. ja 8. bulevardin välille, aivan Chelsea ja Madison torin puistoalueen sydämeen. Lisäämme täydentävän lämpimän ja kylmän Express Start Aamiaisen kaikille hotellin vieraille. Hotellimme on uusi 15 kerroksinen korkearakentainen hotelli, jonka mukavuuksiin kuuluu ilmainen nopea ja wireless internet-yhteys, ilmaiset paikalliset puhelut, kuntosali, takana puutarhaterassi ja täysi liikekeskus. Olemme vain kymmenen lyhyen korttelin päässä Times Squaresta. Myöskin vain kävelymatkan päässä Penn-asemalta, Empire State Buildingistä, Jacob Javits Kokouskeskuksesta, Teknologian muotilaitokselta, Teatterialueelta, Macy's-kaupasta, keskustasta ja 5. bulevardin kaupoista. Rockefeller-keskus on vain parin kilometrin päässä! Olemme myöskin keskustaan sijoittuneet monen hienon ravintolan, viihdetapahtumapaikan ja joidenkin kaupungin hienoimpien kauppojen lähelle. Tässä hotellissa ollaan varustauduttu tarjoamaan palveluja Amerikan Invaliditeettipäätöksen mukaisesti. Jos helppopääsyisyystarpeitasi ei ole tyydytetty, ota yhteys Hotellin palveluksessa olevaan johtajaan. Mikäli tarvitset lisätietoja vammautuneille vierailla saatavilla olevista palveluista, soita numeroon 1-800-Loma (Yhdysvallat ja Kanada) tai ota yhteys suoraan hotelliin. Heikentyneen kuulon tapauksessa TDD-palvelu on saatavilla numerossa 1-800-238-5544 Yhdysvalloissa ja Kanadassa.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Golf
  • Business center
  • Lemmikit sallittu
  • Tennis
  • Maksuton aamiainen
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 97 arviota
4

great getaway

  • ticktock
  • 27.4.2012
excellent staff, service and breakfast great location for train station and great dining locations within walking distance
4

Excelent Place to stay and close to everything

  • MAAP
  • 18.3.2012
Hotel staff very helpful and accomodationg, room is very small for a family of four but still in very good condition, we had few minor service issues that were promptly corrected by the maintenance staff (toilet clogging).
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 156,23€

Hotel Mela

4 stars
Hinta ja tarjous perustuu Saapumispäivä 20.5.2012 Lähtöpäivä 21.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
4.1
/5
92 arviota
120 West 44th Street,, New York, NY 10036
  • 15 % hinnasta pois ensimmäisestä yöstä, majoituttaessa 1 yötä tai enemmän
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Hotel Mela on Manhattanin Midtown-alueen uusin luksusluokan boutique-hotelli, joka sijaitsee vain muutaman askeleen päässä liike-elämän keskuksesta ja turistikohteista kuten Times Squaresta, Broadwaystä, Rockefeller Centeristä, Radio City Music Hallista, nykytaiteen museo MoMasta, Empire State Buildingistä, Chrysler Buildingistä, Madison Square Gardenista ja Madison Avenuen, Fifth Avenuen ja Herald Squaren trendikkäistä kaupoista. Hotelli tarjoaa elegantin ja intiimin Manhattanin keskustahotellin tunnelman, on vieras sitten New Yorkissa liikematkalla tai vapaa-ajan matkalla. Hotel Melassa on 228 aivan uutta nykyaikaista huonetta ja sviittiä, jotka on sisustettu upeasti maavärejä hehkuvalla sisustuksella. Vieraat nauttivat rauhallisesta ilmapiiristä, jossa yhdistyy nykyaikainen ylellisyys ja klassinen hienostuneisuus. Hotellin huoneet ja sviitit on suunniteltu saamaan vieraat tuntemaan olonsa mukavaksi ja rentoutuneeksi. Huoneiden korkeassa varustelutasossa yhdistyy perinteinen laatu ja viimeisin teknologia. Vuoteissa on ylellisen pehmeät patjat, miellyttävät peitot ja vuodevaatteet egyptiläistä puuvillaa. Lisäksi vieraat voivat nauttia hienoista ruokailumahdollisuuksista hotellin ravintoloissa tai harjoitella hotellin kuntosalissa. Kielitaitoinen henkilökunta ja portieeri pyrkivät täyttämään vieraiden kaikki toiveet. Huomaa, että hotellin pysäköintipalvelu on maksullinen (noin 50 dollarin / vuorokausi). Lisävuoteita ja pinnasänkyjä saatavilla lisämaksusta ja saatavuuden mukaan. Hotelli vahvistaa ne. Lisävarusteita ei lasketa automaattisesti kokonaiskuluihin vaan ne tulee maksaa erikseen hotellissa.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Internet
  • Lemmikit sallittu
  • Langaton internet
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 92 arviota
4

Heart of Times Square Location

  • Jason17
  • 23.4.2012
All about location - right in the middle of Times Square and a few blocks from Bryant Park. Small but very clean and modern rooms. Great value.
4

Excellent location and value

  • lmed
  • 21.4.2012
We were pleasantly surprised. The hotel was well kept, clean and seemed to have been recently renovated. Our room was a basic queen bed room, there was only room for the bed and an armour. The bathroom was average size. For the two of us, it was just fine, we didn't expect a large room, and we only came back to the room at night to sleep. The room and bathroom were kept very clean and housekeeping was excellent. Location could'nt get any better, take a left out the main lobby and your right in the heart of Times Square. For us, the value of the trip and location was perfect. We would definitly go back to this hotel.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 214,56€

Hotel 373 Fifth Avenue

3 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 20.5.2012 Lähtöpäivä 21.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
3.9
/5
34 arviota
373 Fifth Avenue, New York, NY 10016
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Hotel 373 Fifth Avenue on New Yorkissa sijaitseva hotelli, jonka huoneiden sisustuksessa on designer-vivahteita. Huoneet on suunniteltu tarkkaan viimeistä yksityiskohtaa myöden, jotta vierailusi New Yorkin Midtownin alueelle olisi täydellinen. Hotellin tyylikkään nykyaikainen ilmapiiri innostaa sinua hoitamaan bisneksesi tai suunnittelemaan New Yorkissa viettämiäsi lomapäiviä. Hotellissa on Starbucks, jossa voit nauttia piristävän kahvin ennen tärkeää liiketapaamista tai Broadway-esitystä. Tarvittaessa concierge-palvelu auttaa sinua ravintolavarausten ja muiden suunnitelmien teossa.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut

Tätä tietoa ei ole saatavilla tähän hotelliin

Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 34 arviota
4

Great value and location

  • surreycraig
  • 12.4.2012
It was a surprise trip for my girlfriend and I managed to get a great deal for the rating of hotel across the web and it's location. I am sure in peak season it would be out of my price range. The room we were allocated was the basic room and was very small since we had 2 suitcases and storage in the room was almost non existent. One quick chat with the reception and I was offered upgrade alternatives and shown the rooms as well and we changed for a very small amount which made the stay much more comfortable. Location was great, 1 block to the subway, walking distance to Time Square and Broadway. Even a taxi to the Meat packing district was a bargain outside of rush hour. To top it off the reception managed to sort out a last minute late takeaway for us as well. Would stay again if it was in our budget. Oh and there is no breakfast here but walk right next door and the cafe there does your American Fayre and very cheap......
4

Small, Clean & Basic

  • Tee1Murph
  • 4.4.2012
This hotel was perfect for our stay this time. We basically needed a place to stash our stuff that was in a good location and not expensive. This hotel fit the bill. It has no bells & whistles but it is clean and it is updated. A Starbucks attached to the lobby helped make the decision to stay here. The one man service desk was a pain cause we had to wait forever to check in and its very tight when standing there with even two other people. Other than that I would recommend this hotel for price & location.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 193,10€

Sheraton New York Hotel

4 stars
Hinta ja tarjous perustuu Saapumispäivä 20.5.2012 Lähtöpäivä 21.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
3.8
/5
301 arviota
811 7th Avenue 53rd Street, New York, NY 10019
  • 10 % hinnasta pois ensimmäisestä yöstä, majoituttaessa 1 yötä tai enemmän
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Valoa, jännitystä ja draamaa. Olet osa New Yorkin henkeä asuessasi Sheraton New York Hotel & Towers -hotellissa 7. avenuella 52. ja 53. kadun välissä keskellä Manhattania. Hotellilta on lyhyt matka Broadwayn teattereihin, upeaan Carnegie Halliin ja eräälle maailman upeimmista ostoskaduista 5. Avenuella. Sijaintimme ansiosta pääset heittäytymään täysin rinnoin New Yorkin tarjontaan. Hiljattain remontoitu aula on hotellin sydän. Aula on kalustettu italialaisella marmorilla, pöydillä on sinistä ja valkoista marmoria, nahkaistuimet, ruutukankaiset nojatuolit. Vanha mahonkinen kello muistuttaa Grand Central -asemasta. Liike- ja huvimatkailijat arvostavat mukavaa sijaintia ja hyviä palveluita, joita ovat nopeat Internet-yhteydet kaikissa huoneissa ja neuvottelutiloissa. Lentokentistä Newark, JFK ja LaGuardia ovat hyvien yhteyksien päässä. Mukavia ja ylellisiä vierashuoneita on yhteensä 1750. Huoneen 50 kerroksesta löytyy varmasti jokaiseen makuun sopiva huone. Remontoimme sviittejä, työt valmiina huhtikuun 2011 loppuun menenssä. Kiitospäivän paraatia varten voi varata erikoisnäköalalla varustettuja huoneita ottamalla suoraan yhteyttä hotelliin. Kaikkien huoneiden remontti valmistuu huhtikuun 2011 loppuun mennessä. Työmaan melu on pyritty minimoimaan häiriön välttämiseksi.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Ravintola
  • Internet
  • Lastenvahtipalvelu
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 301 arviota
4

good location

  • travelller
  • 8.3.2012
No problems. Good service. Not terribly expensive for New York. Walking distance to everything.
4

Wonderful Trip

  • Nomi
  • 9.1.2012
This Hotel was perfect for us, great coffee/breakfast area which turned into bar/light meals area in the evening. Internet free anywhere in the Lobby. The concierge were so informative with any request asked of them, and the location was spot on. Certainly want to return.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 160,73€

The MAve NYC

3 stars
Hinta ja tarjous perustuu Saapumispäivä 10.5.2012 Lähtöpäivä 11.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
3.7
/5
18 arviota
62 Madison Avenue, New York, NY 10016
  • 20 % hinnasta pois ensimmäisestä yöstä, majoituttaessa 2 yötä tai enemmän
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
The MAve on nykyaikainen boutique-hotelli Manhattanilla. Tämä uusin boutique-hotelli Flatironin alueella keskellä Manhattania toivottaa sinut tervetulleeksi. Madison Avenuen mukaan nimetty The MAve Hotel sijaitsee legendaarisen New Yorkin sydämessä. Hotelli on virkistävän rento, nykyaikainen ja yksinkertaisin linjoin sisustettu. Hotellin sijainti aivan lähellä Broadwayn, 23. kadun ja Madison Avenuen risteämispistettä on erinomainen, kun haluat tutustua kaikkeen siihen, mitä New York voi tarjota. Kaupungin kuuluisimmat maamerkit kuten Flatiron building, Madison Square Park, Shake Shack ja Union Square ovat lähellä, kun valintasi on The MAve Hotel. Näet ja koet meillä kaiken, mitä aito newyorkilainenkin. Kutsumme sinut tutustumaan nähtävyyksiin, jotka kaikki ovat lähellä oivallisesti sijoittunutta hotelliamme. Sekä liikematkailijoille että turisteille sopivat huoneet ja palvelu ovat ensiluokkaista, ja arvostat tämän boutique-hotellin mukavuutta. The MAve Hotel tarjoaa erikoispalveluita ja erittäin lämpimän vastaanoton ja loistavan New York -kokemuksen. Mitä kaikkea sinun tulee tietää: The MAve Hotel sijaitsee New Yorkin Flatironin alueella, jossa pääset nauttimaan kaupungin aidosta yöelämästä. Sijainti Madison Avenuella ja lyhyt matka metroasemalle saavat liikeasiat sujumaan. Madison Square Park, Union Square, Shake Shack, Empire State Building ja 5. Avenuen myymälät ovat vain muutaman korttelin päässä. Viiden korttelin säteellä The MAve Hotelista on kaupungin keittotaidon polttopiste, jossa ravintolat tarjoavat lautaselle sitä, mitä ikinä keksit haluta. H20-kylpytuotteet, ilmainen HSIA ja WiFi -yhteys, IP-puhelimet ja HDTV:t ovat vain osa runsaista mukavuuksista, joita The MAve Hotel tarjoaa. Me The MAve Hotelissa haluamme tarjota ainutlaatuisen New York -kokemuksen. Tuskin maltamme odottaa, että saamme täyttää toivomuksesi.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Internet
  • Langaton internet
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 18 arviota
4

clean rooms, friendly staff

  • encee
  • 15.2.2012
Firsf off, front desk staff (Pablo) gets an A+ for friendliness, willingnesd to help, hospitality, and overall made the experience positive. Housekeeping is also a friendly and nice bunch. The hotel is cool with a trendy vibe and modern decor. The common areas and rooms are clean. Despite small rooms, they outfitted it well with modern feeling amenities. Bathrooms are great too and finished with quality toiletries. Beds ars comfy and for a place to crash for the night, it was perfect.
4

Nice, clean, affordable

  • Honorary New Yorker
  • 21.2.2011
We were interested in a clean, nice, affordable hotel close to the East 20s, just for the night. The price was right, the room clean and comfortable, and the staff pleasant. We had three misgivings. Only one elevator worked, it was small, and it moved very slowly. Second, we asked for a taxi to the airport, and the man behind the desk said sure, he could arrange that, only to provide us with the details for not a taxi, but a towncar. I only found that out when he told me the price ($65, instead of $50 for a taxi), and that it would be a black car. I had asked for a taxi. Third, the small space behind the front desk caused us some concern: a power strip full of plugs ran across the middle of the floor because the cord was far too short. This created a clear tripping hazard, which the very young-seeming staff may not have been alert to.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 229,94€

New York Marriott Marquis

4 stars
Hinta ja tarjous perustuu Saapumispäivä 20.5.2012 Lähtöpäivä 21.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
4.3
/5
316 arviota
1535 Broadway, New York, NY 10036
  • Includes Free Meals For Kids
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
New York Marriott Marquis tuo Manhattanin energian ovellesi. New Yorkissa Times Squaren alueen sydämessä, Broadwayn teattereiden tuntumassa sijaitseva Midtownin alueen hotelli on erinomainen vaihtoehto viikonloppulomaa viettäville, perheille ja liikematkailijoille. Upeat uusitut huoneet ja sviitit. Nopeat hissit, kuusi ravintolaa ja baaria. Fifth Avenuen kaupat, Radio City Music Hall -konserttisali, Rockefeller Center, NBC-televisioyhtiön studiot ja Central Park -puisto ovat vain muutaman minuutin päässä hotellilta. Upeaa viihdetarjontaa aivan kulman takana. Myös Midtownin alueen nähtävyydet kuten Carnegie Hall, Lincoln Center, YK:n päämaja ja Madison Square Garden -areena ovat samalla alueella. Keskeinen sijainti tekee hotellista myös erinomaisen vaihtoehdon tapaamisten, konferenssien, juhlien ja häiden järjestämispaikaksi. Marriott-ketjulle ominainen korkealuokkainen palvelu, catering-alan luova osaaminen ja monipuoliset juhlasalit tarjoavat upeat puitteet tapahtumien järjestämiselle Manhattanilla.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Ravintola
  • Internet
  • Lemmikit sallittu
  • Savuton
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 316 arviota
4

NEW YORK MARRIOTT MARQUIS

  • PATTIE WATTY
  • 30.4.2012
GREAT PLACE TO STAY TO GO TO BROADWAY PLAYS. GREAT VIEW FROM ROOM AND WONDERFUL EXPERIENCE GOING TO BROADWAY PARTY IN BALLROOM
4

The Ride

  • Mr. Ron
  • 23.4.2012
One check in /check out clerk was uninformed about the express check-out and got a little huffy and defensive when questioned about the express check-out.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 216,28€

The Strand

4 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 11.5.2012 Lähtöpäivä 14.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
4.3
/5
48 arviota
33 West 37th. Street, New York, NY 10018
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
The Strand on uusi boutique-hotelli Manhattanilla, Midtownin kaupunginosassa. Se on arkkitehti Gene Kaufmanin suunnittelema nykyaikainen uusi rakennus 37th Streetillä, Avenue of the Americasin (6th Avenue) ja Fifth Avenuen välissä. The Strand sijaitsee kävelyetäisyydellä Times Squarelta, Broadwayn teatteri- ja muotikaduilta, Bryant Parkista, Madison Avenuen ja 5th Avenuen kaupoista, Empire State Buildingista, Jacob Javits Centeristä ja useiden suuryritysten toimitiloista. Huoneiden hintaan sisältyy hotellin ravintolassa tarjoiltava mannermainen deluxe-aamiainen seisovassa pöydässä, nopea internet-yhteys (myös langattomasti), sanomalehti ja hotellin kuntosalin käyttöoikeus. Hotellissa on yhteensä 177 hyvin varusteltua huonetta, joissa on kirjoituspöytä, langaton kaksilinjainen puhelin, tallelokero, taulutelevisio teräväpiirtokanavin, iPod-telakka, herätyskello, kylpytakit, tohvelit sekä silitysrauta ja -lauta. Hotellin kaksikielinen concierge-palvelu ja vastaanottohenkilökunta ovat valmiit avustamaan vieraita kaikin mahdollisin tavoin. Hotellin ylimmässä kerroksessa on baari & lounge ja 21. kerroksessa on avattava katto, joka tarjoaa upeat näkymät Empire State Buildingin suuntaan. Ravintolassa on pöytiä myös viehättävässä sisäpuutarhassa. Lisäksi baari ja terassikahvila. Ravintola avattiin maaliskuussa 2010. Hotellissa on tyylikäs tilava aula, jossa on kalkkikivinen lattia, upeat lasiset kierreportaat ja kahden kerroksen korkuinen vesiputous. Loisteliaan ylellisissä huoneissa on lämpimät värisävyt, vihreät ja mustat matot, hopeisin yksityiskohdin koristellut mahonkikalusteet, epäsäännöllisen muotoiset nojatuolit ja upeita mustavalkoisia muotikuvia Conde Nastin arkistoista, mm. Vogue- ja Vanity Fair -lehdistä. Kylpyhuoneissa on vihreät liuskekiviset lattiat ja tilaustyönä tehty mahonkinen marmoripintainen ehostuspöytä, suurta kaakelia olevat seinät ja tyylikkäät hanat. Ylellisen mukavaan sisustukseen tuo oman lisänsä laadukas vuode, jossa on miellyttävän pehmeä profiloitu patja.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Internet
  • Kylpylä
  • Savuton
  • Langaton internet
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 48 arviota
4

Great Superbowl weekend

  • Dad from Clearwater
  • 7.2.2012
This hotel even though there was construction next door , was exceptional ,, to the incredible view from the roof top bar to the front desk . It has been years since I have stayed at a hotel where the staff truely was concerned with your stay ,, Cheers to everyone at the Strand and will see you in the fall .
4

excellent hotel

  • TheMexican
  • 28.1.2012
The hotel is perfectly located on 37th st. between 5th and 6th ave. reception was quick, efficient and friendly. lobby was elegant, but not extravagant (i don't like the hotels which emphasize the lobby but have poorly built rooms, so I liked this hotel). The room was very small but sufficient. TV, Internet, IPOD docking - all where cool. View was non-existing, as 3 meters outside my window (I was on th floor) was another office building, so don't count on view from the room. Shower was nice, clean and towels was soft and clean. The roof-top bar was really nice with excellent view of the Empire state building. really nice at a cold winter night. The restaurant was very disappointing. serves were very small so I had to look for real food elsewhere. Overall, if your aim is to have a place to put your head after a day's work or trip, this is a very good place to be, just don't count on the restaurant and eat somewhere else.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 255,57€

The Benjamin

4 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 9.6.2012 Lähtöpäivä 12.6.2012
Yleistä
Asiakasarvio
4.1
/5
88 arviota
125 East 50th Street, New York, NY 10017
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Kun astut ovesta sisään huomaat, että olet tullut todella erityiseen paikkaan, se on Benjamin. Benjamin sijaitsee klassisessa vuonna 1927 rakennetussa rakennuksessa, joka on restauroitu alkuperäiseen suuruuteensa. Benjamin tarjoaa matkailijoille lämpimän, intiimin tunnelman ja äärimmäisen henkilökohtaisen huolenpidon. Benjamin tuo ainutlaatuisen tason mukavuutta liikematkustajille ja vapaa-ajan matkailijoille hienostuneessa, boutique-tyylisessä tunnelmassa. Executive Suite Hotel, Benjaminin huoneet ja sviitit ovat ylellisesti varustettuja ja erityisesti suunniteltuja, jotta vieraat voisivat sekä tehdä työtä että rentoutua huoneissaan. Benjaminissa on huipputeknologiaa ja hienoja varusteita ja se luo ylellisyyden maailman ja palvelut joita on vaikea kopioida. Kaikki huoneet ovat savuttomia. Eikö se tarkoitakin raikasta hengitysilmaa?
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Ravintola
  • Internet
  • Lemmikit sallittu
  • Kylpylä
  • Savuton
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 88 arviota
4

Girls Getaway

  • FoodieMom
  • 30.4.2012
Overall, the hotel experience was great! The beds were comfortable, 12 pillow menu was innovative, room & bathroom size was more than adequate for NYC and elegantly designed. However, the front desk, spa, & concierge came off a bit pretentious but the other staff like the doormen & maids were very courteous and professional. And the spa was not really a spa but only a room for a massage--not worth it! And the food at The National was wonderful although a bit pricey but afterall Chef Zakarian is an Iron Chef...
4

my new favorite

  • Queen mother
  • 8.2.2012
no wait for room, clean and tidy elevator a little slow
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 175,91€

70 park avenue, a Kimpton Hotel

4 stars
Hinta ja tarjous perustuu Saapumispäivä 20.5.2012 Lähtöpäivä 21.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
4.2
/5
83 arviota
70 Park Avenue at corner, New York, NY 10016
  • 15 % hinnasta pois ensimmäisestä yöstä, majoituttaessa 3 yötä tai enemmän
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Tyylikäs ja henkilökohtaisen palvelun tarjoava 70 park avenue -hotelli tarjoaa rauhallisen ylellisyyden keitaan vieraille, jotka etsivät omanlaista ilmapiiriään. Park Avenuen majapaikka - New York Cityn boutiquehotelli, joka tuntuu toiselta kodilta. Hotelli sijaitsee 38th Street -kadun ja Park Avenue -kadun risteyksessä, vain askeleen päässä Grand Central Station -asemalta. Manhattanin keskustassa sijaitseva hotelli asettaa uudet vaatimukset New Yorkin boutiquehotellien viihtyvyydelle ja tyylille.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Ravintola
  • Internet
  • Lemmikit sallittu
  • Savuton
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 83 arviota
4

Excellent stay in the heart of NYC

  • L Heylen
  • 13.4.2012
We enjoyed our time at this hotel. Comfortable room and the hotel staff super friendly. The breakfast good though a little on the expensive side for what Europeans are used to paying in the EU.
4

Pas de vue

  • En couple
  • 1.4.2012
Deception au niveau de la vue : inexistante ....ce qui est dommage à NY . Mais le reste est vraiment impeccable
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 183,80€

Club Quarters Midtown

3 stars
Hinta ja tarjous perustuu Saapumispäivä 20.5.2012 Lähtöpäivä 21.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
4.0
/5
168 arviota
40 West 45th Street, New York, NY 10036
  • Complimentary Internet & computer access!
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Rauhallinen täyden palvelun hotelli historiallisessa rakennuksessa. Sisäänpääsy vain hotellin vierailla. Vain muutaman minuutin päässä Rockefeller Centeristä, Times Squaresta, teatterialueesta ja Restaurant Rowin ravintoloista. Hotelli on ihanteellinen liikematkustajille - kaikissa huoneissa on maksuttomat nopeat Internet-yhteydet. Hotellissa on ympäri vuorokauden palveleva vastaanotto ja concierge-palvelu, kuntosali sekä Private Club Room, jossa on maksutta sanomalehtiä ja pelejä, samoin kuin myös tietokone/tulostin nopealla Internet-yhteydellä. Huoneet ovat viihtyisät ja tyylikkäät. Niiden uusittu, ylellinen sisustus sisältää profiloidut patjat, korkealuokkaiset vuodevaatteet ja litteänäyttötelevisiot joissa kaapelikanavat ja maksullisia elokuvia. Varustukseen kuuluu myös kaksilinjainen henkilökohtaisella suoravalintanumerolla toimiva kaiutinpuhelin ja ergonominen ja tyylikäs työasema tuoleineen. Hotellin suosittu ravintola Club Dining Room on restauroitu vuoden 1903 ulkoasuunsa. Ravintolan ruokalista vaihtuu sesongin mukaan. Huonepalvelu samoin ruokalistan mukaan huoneisiin tarjoilu saatavilla. Club Quartersin ystävällinen henkilökunta tarjoaa ensiluokkaista palvelua. Sijaitsee muutaman korttelin päässä Grand Central Stationista ja lyhyen kävelymatkan etäisyydellä Penn Stationista. Hotelli on yhteistyössä osoitteessa 100 West 44th Street, 6th Avenuen ja 7th Avenuen välillä sijaitsevan Central Parking -paikoituspalvelun kanssa. Paikoitus maksaa n. 22 dollaria vuorokaudessa.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Ravintola
  • Internet
  • Langaton internet
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 168 arviota
4

Great location

  • JJNYCGO
  • 17.1.2012
Rooms are small but clean. Great value. nice staff great location
4

Great value

  • Bob in Boston
  • 21.12.2011
Great location and comfort. Rooms somewhat small, but perfect for a short stay in Midtown.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 161,49€

Wolcott Hotel

3 stars
Hinta ja tarjous perustuu Saapumispäivä 9.6.2012 Lähtöpäivä 12.6.2012
Yleistä
Asiakasarvio
3.9
/5
245 arviota
4 West 31st Street, New York, NY 10001
  • Majoitu 3 yötä tai enemmän saat 1 ilmaiseksi
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
Wolcott Hotel juhlii 100-vuotisjuhlapäiväänsä suurena eurooppalaisena hotellina. Aula on uudistettu Louis 16 -tyyliin. Monissa huoneissa on erillisiä 1904-vuoden arkkitehtuurisia yksityiskohtia. Kaikissa huoneissa on modernit varusteet, kuten silitysrauta/-lauta, hiustenkuivain, kelloradio, Internet-yhteys ja puhelinvastaaja. Hotelli sijaitsee New Yorkin sydämessä, 3 korttelia etelään Empire State Building -rakennuksesta 5th Avenue -kadulla. Sijainti on loistava kaikkien New Yorkin maailmankuulujen nähtävyyksien kannalta.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Internet
  • Langaton internet
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 245 arviota
4

sejour au wolcott

  • nicolympique
  • 17.4.2012
Ce sejour a été bonifié grace a l emplacement de cet hotel : A 200m du madison square garden, et guere plus loin de l empire state building et du "fer a repasser"... l hotel a un charmant hall a la francaise 1900. La chambre est confortable. les murs sont mal isolés (on entend facilement les voisins : probleme réglé avec des bouchons). Le ptit dej est servi dans le hall (muffins exellents, café et thé).
4

Loved my stay!!!

  • Brooke2929
  • 6.4.2012
My sister and I really enjoyed our stay at the wolcott, beautiful hotel, clean rooms, twenty minute walk from saks 5th avenue :).
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 153,80€

Travel Inn

3 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 20.5.2012 Lähtöpäivä 21.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
3.5
/5
61 arviota
515 West 42nd Street, New York, NY 10036
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
The Travel Inn. Täydellinen yhdistelmä mukavuutta ja tyyliä. Kun tulet New York Cityyn työasioissa tai hyvin vuoksi, Travel Inn sopii juuri sinun tarpeisiisi. Ilmainen pysäköinti vartioiduissa sisätiloissa, ei kulkumaksuja. Erinoamisella paikalla sijaitsevasta Travel Inn -hotellista on vain muutaman korttelin matka Jacob K. -messukeskukseen. Hienot ravintolat, teatterit, Circle Line -risteilyt, Satamahallinto ja Manhattanin suosituimmat nähtävyydet ovat muutaman minuutin kävelymatkan päässä. Julkiset kulkuneuvot kulkevat oven edestä valmiina kuljettamaan sinua ympäri kaupunkia. Hotellin 160 valoisaa ja tilavaa huonetta on kauniisti sisustettu.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Internet
  • Uima-allas
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 61 arviota
4

Perfect location and free parking!!

  • BBBB80
  • 4.5.2012
This hotel was on the side of ordinary, average beds basic amenities but the price is right. Not to mention the location and the free parking is a wonderful bonus! I would recommend this hotel for someone looking for a nice, clean place to stay near Time Square that isn't looking for high end accommodations.
3

Great Location. Great Value

  • City Kid
  • 29.4.2012
location was great. The room was clean but a bit dated. Free parking was a real bonus. Our particular room faced 42'd Street so it was a bit loud even with the window closed. Would go back but would request an inside room.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 111,51€

Hotel 17

2 stars
Hinta perustuu Saapumispäivä 10.5.2012 Lähtöpäivä 11.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
3.9
/5
188 arviota
225 East 17th Street, New York, NY 10003
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
The newly renovated and improved Hotel 17 has just gone through a dramatic restoration project improving and upgrading all old world style rooms. Hotel 17 was voted "Best Budget Hotel of 1997" by New York Magazine. Entertainment Weekly voted Hotel 17 in their top 10 Cool Places to Stay a few years back. Hotel 17 is a small European style hotel located in a safe and serene neighborhood called Gramercy Park. The hotel is only 3 blocks walking distance to the trendy, artsy and colorful East Village. The hotel is also within walking distance to Greenwich Village, Soho, Midtown and Chelsea. For those who wish to visit the usual tourist attractions in Midtown, such as the new Disney show complex, Rockefeller Center, United Nations and the Empire State Building, the Hotel 17 is only 5 to 10 minutes away by cab or subway. Union Square Subway Station is only 3 blocks away. Hotel 17 features all the amenities one would expect from a first class hotel. Sorry, but hotel is not Pet Friendly.**Shared bath facility**.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut

Tätä tietoa ei ole saatavilla tähän hotelliin

Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 188 arviota
4

Alles top

  • explorer14
  • 25.3.2012
Zimmer und Gemeinschaftsbad sauber, gute Matratzen, freundliches Personal, ruhig, zentral
4

Nice place.

  • Rob Berlin
  • 12.3.2012
It's a nice looking place. For what I paid in NYC, I'm completely satisfied. (I had only a shared bathroom, but this was not a problem.)
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinta per yö alk. 248,39€

Belvedere Hotel

3 stars
Hinta ja tarjous perustuu Saapumispäivä 21.5.2012 Lähtöpäivä 24.5.2012
Yleistä
Asiakasarvio
4.0
/5
89 arviota
319 West 48th street, New York, NY 10036
  • 15 % hinnasta pois ensimmäisestä yöstä, majoituttaessa 1 yötä tai enemmän
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Kuvaus
The Belvedere Hotel New York City on kuin piilotettu jalokivi, kävelymatkan päässä Broadwayn parhaista teattereista. The Belvedere Hotel on rakennettu 1920-luvun Art Deco -ajanjakson aikana ja se vakuuttaa vieraansa sen elegantilla ilmapiirillä ja mukavilla majoitusvaihtoehdoilla, sekä tietenkin ystävällisellä ja avuliaalla henkilökunnalla. The Belvederen tilavat huoneet, maanläheiset sävyt ja loputtomat palvelut tarjoavat rentouttavan loman suurkaupungin kirkkailta valoilta. Hotelli on savuton.
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Palvelut
  • Business center
  • Ravintola
  • Internet
  • Langaton internet
  • Kuntosali
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Arvioita

Uusimmat hotelliarviot

Katso kaikki 89 arviota
4

TV Française

  • Fonchette
  • 4.5.2012
Dommage qu'il n'y ait aucune connexion possible à une TV Française
4

Nice location near Restaurant Row

  • Stephen W
  • 28.4.2012
The Belvedere was a pleasant stay in a nice location. On 48th Street between 8th and 9th Avenues, it is conveniently close to restaurant row and an easy walk to Times Square. The staff was attentive and the room was well appointed and clean. The stair machine in the fitness room was broken, but the elliptical and treadmill machines worked fine. Altogether a nice enough experience. And a good price for Midtown. I would consider going back next time I am in Manhattan.
Takaisin valikkoon Palaa ylös
Hinnat ovat edullisimpia perushintoja, joita on saatavilla seuraavan 30 päivän aikana. Hinnanmuutokset ovat mahdollisia ja eivät välttämättä sisällä hotellin palvelumaksuja, lisävuoteen hintaa tai sivukuluja, kuten huonepalvelumaksua. Suuntaa antavat eurohinnat perustuvat päivän valuuttakurssiin. Hotelli kuitenkin veloittaa paikallisessa valuutassa sen hetkisellä kurssilla. paikalliset maksut veloitetaan erikseen.

Ebookers blogi

New York, shoppailua ja viihdettä
). Hintatasoltaan New York on hieman Suomea edullisempi, riippuu tietysti aina Yhdysvaltojen
Syksyinen New York... IHAN PARASTA!
saattoi seurata New York Yankees - Philadelphia Phillies baseball-ottelua.   Seuraava päivä