Lennot Helsinki Oulu

Lennot Hotelli Lento & hotelli

Lennon tyyppi

Round-trip One-way
Lasten ikä matkan päättyessä

Etsimme mahdollisia alennettuja hintoja. Jokaista sylissä matkustavaa lasta kohti tulee matkustaa yksi aikuinen

Poimintoja lentohinnoistamme välille Helsinki Oulu

Lähtö Saapuminen Matkustuspäivät Hinnat meno-paluu
HEL OUL pe 30. touko - ma 2. kesä 60€
HEL OUL ma 12. touko - ma 19. touko 60€

Lennot Helsingistä

Matkasi Helsingistä kaupunkiin Helsinki alkaa Helsinki-Vantaan lentoasemalta, noin 18 kilometrin päästä Helsingin keskustasta. Mikäli saavut lentokentälle omalla autollasi, voit jättää autosi lentoaseman Lomaparkkiin. Voit valita ulkoparkin (39€/vko) ja kahden eri parkkihallin (57€ - 65€/vko) välillä. Kaikilta pysäköintialueilta on maksuton bussikuljetus terminaaleihin 15 minuutin välein. Oma auto ei kuitenkaan ole välttämättömyys, sillä julkinen liikenne kentälle kuljettaa sinut aivan terminaalien eteen. Voit ottaa Helsingin keskustasta bussin, jolla matka lentokentälle kestää noin 40 minuuttia. Mikäli haluat matkustaa lentokentälle taksilla, kestää se Helsingin keskustasta n. 30 minuuttia, mutta on huomattavasti bussikyytiä kalliimpi.

Oulu

Lentäessäsi Ouluun, saavut Oulun lentoasemalle, joka sijaitsee Oulunsalossa n. 15 kilometrin päässä Oulun keskustasta. Lentokentältä on hyvät liikenneyhteydet Ouluun, ja voit valita kulkuneuvoksesi bussin, taksin tai vuokra-auton. Vuokra-autoja tarjoaa seitsemän eri vuokrafirmaa ja takseja on kentällä odottamassa aina lentojen saapumisen aikoihin. Mikäli haluat matkustaa bussilla, lähtee linja 19 aivan lentoaseman edestä ja vie sinut suoraan Oulun keskustaan.Entinen tervakaupunki, Oulu, tarjoaa vaihtelevien vuodenaikojensa lisäksi tekemistä niin aikuisempaan kuin lapsellisempaankin makuun. Ilmakitaran MM-kilpailut ja Nallikarin hiekkaranta antavat kävijöilleen elämyksiä, joita ei muualta saa. Löytyypä Oulusta ilmainen Internet-yhteyskin, joten uskaliaimmat voivat ostaa lennot Ouluun, ja ryhtyä etsimään tekemistä vasta perille saavuttuaan. Me Ebookersilla haluamme kuitenkin mahdollistaa sinulle Tampere-Oulu lentojen löytämisen helposti ja nopeasti, jotta voit keskittyä matkasi suunnitteluun nyt heti tai vasta perille päästessäsi!

Halvat lennot Helsinki Oulu

ma ti ke to pe la su
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12
60€
13 14 15 16 17 18
19
60€
20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
60€
31

Korostettu hinta = Halvimmat edestakaiset lentomatkat

Hinta/ matkustaja/ menopaluu (muutosehdot ovat voimassa)

toukokuu

Halvimmat viikonloppulennot toukokuu Helsinki Oulu

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö pe 30. touko Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Finnair 60€
Paluu ma 2. kesä Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Finnair

Halvin menopaluu toukokuu Helsinki Oulu

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö pe 30. touko Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Finnair 60€
Paluu ma 2. kesä Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Finnair

Halvin viikon matka toukokuu Helsinki Oulu

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö ma 12. touko Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Norwegian Air Shuttle 60€
Paluu ma 19. touko Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Norwegian Air Shuttle
Takaisin valikkoon Palaa ylös

kesäkuu

Halvimmat viikonloppulennot kesäkuu Helsinki Oulu

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö pe 13. kesä Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Norwegian Air Shuttle 68€
Paluu ma 16. kesä Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Norwegian Air Shuttle

Halvin menopaluu kesäkuu Helsinki Oulu

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö pe 13. kesä Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Norwegian Air Shuttle 68€
Paluu ma 16. kesä Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Norwegian Air Shuttle

Halvin viikon matka kesäkuu Helsinki Oulu

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö ke 11. kesä Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Norwegian Air Shuttle 68€
Paluu ke 18. kesä Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Norwegian Air Shuttle
Takaisin valikkoon Palaa ylös

heinäkuu

Halvimmat viikonloppulennot heinäkuu Helsinki Oulu

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö la 19. heinä Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Norwegian Air Shuttle 68€
Paluu su 20. heinä Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Norwegian Air Shuttle

Halvin menopaluu heinäkuu Helsinki Oulu

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö la 19. heinä Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Norwegian Air Shuttle 68€
Paluu su 20. heinä Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Norwegian Air Shuttle

Halvin viikon matka heinäkuu Helsinki Oulu

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö to 17. heinä Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Finnair 72€
Paluu to 24. heinä Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Finnair
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Lentotietoja väliltä Helsinki Oulu

    • Tänään saatavilla 6 suoraa lentoa kohteesta Helsinki kohteeseen Oulu
    • Keskimääräinen lentoaika tämän päivän suorille lennoille on 1h 5m.
    • Finnair lento 363 (2:30 GMT, Airbus Industrie A319) on tämän päivän aikaisin lento kohteesta Helsinki kohteeseen Oulu.
    • Finnair lento 359 (15:20 GMT, Airbus Industrie A320) on tämän päivän myöhäisin lento kohteesta Helsinki kohteeseen Oulu.
    • Lyhin lento tänään kohteesta Helsinki kohteeseen Oulu (Finnair flight 363, Airbus Industrie A319) kestää 1h 0m.
    • Pisin lento tänään kohteesta Helsinki kohteeseen Oulu (Finnair flight 2373, Aerospatiale/Alenia ATR42/72) kestää 1h 30m.

Lentoaikataulu lennoille kohteesta Helsinki kohteeseen Oulu pe, huhti 18, 2014

Lentoyhtiö Lento # Lähtö Saapuminen Konetyyppi Lentoaika
Lentokenttä Kellonaika Lentokenttä Kellonaika
Finnair AY2365 HEL 12:40 OUL 13:40 E90 1h 0min
Finnair AY2371 HEL 14:25 OUL 15:25 E90 1h 0min
Finnair AY367 HEL 16:35 OUL 17:35 319 1h 0min
Finnair AY2373 HEL 18:30 OUL 20:00 ATR 1h 30min
Finnair AY2379 HEL 19:30 OUL 21:00 AT7 1h 30min
Finnair AY359 HEL 20:20 OUL 21:25 320 1h 5min

Lentokentät ja terminaalit välillä Helsinki Oulu

Lentokentät Helsinki, FI
lentokenttien kartat Helsinki
  • 1

    Helsinki-Vantaa lentokenttä (HEL)

    Etäisyys keskustasta: 16,9 kilometriä

    Terminaalit ja lentoyhtiöt lennoille HEL OUL

    Terminaali Lentoyhtiöt
    Terminaali 2 Finnair
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Lentokentät Oulu , FI
lentokenttien kartat Oulu
  • 1

    Oulu lentokenttä (OUL)

    Etäisyys keskustasta: 10,7 kilometriä

    Lentoyhtiöt lennoille HEL OUL

    Lentoyhtiöt
    Finnair
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Lentokonevaihtoehdot välillä Helsinki Oulu

Lentokonetyyppi Lentoyhtiö
Embraer 170 Finnair
Aerospatiale/Alenia ATR72 Finnair
Airbus Industrie A319 Finnair
Embraer 190 Finnair
Aerospatiale/Alenia ATR42/72 Finnair
Airbus Industrie A320 Finnair
Airbus Industrie A321 Finnair