Lennot Oulu Helsinki

Lennot Hotelli Lento & hotelli

Lennon tyyppi

Round-trip One-way
Lasten ikä matkan päättyessä

Etsimme mahdollisia alennettuja hintoja. Jokaista sylissä matkustavaa lasta kohti tulee matkustaa yksi aikuinen

Poimintoja lentohinnoistamme välille Oulu Helsinki

Lähtö Saapuminen Matkustuspäivät Hinnat meno-paluu
OUL HEL la 13. joulu - pe 9. tammi 54€
OUL HEL to 8. touko - ti 20. touko 59€

Oulu-Helsinki lennot

Helsinki, Suomen pääkaupunki houkuttelee vuosittain kävijöitä niin kotimaasta kuin ulkomailtakin. Helsingin tarjoamat kulttuurihistorialliset nähtävyydet, ravintolaelämä sekä loistavat ostosmahdollisuudet antavat syyn vierailla Helsingissä useamminkin. Me Ebookersilla teemme jatkuvaa työtä taataksemme sinulle edullisimmat lennot Oulun ja Helsingin välillä, jotta sinäkin pääsisit nauttimaan pääkaupunkimme vilinästä – juuri silloin kun haluat!

Lentäen Oulusta

Oulun lentoasema sijaitsee Oulunsalossa, noin 15 kilometriä Oulun keskustasta lounaaseen. Lentoasemalta liikennöivät säännöllisesti Finnair, Blue1, Norwegian ja airBaltic, tehden Oulusta Suomen toiseksi vilkkaimman lentoaseman.

Lentoasemalle on helppo saapua: Ottamalla paikallisliikenteen bussin 19, pääset Oulun keskustasta lentokentälle vain 30 minuutissa. Mikäli tulet kauempaa, tai muuten haluat matkustaa kentälle omalla autollasi, on sinulla mahdollisuus valita kahden eri pysäköintialueen sekä pitkä- että lyhytaikaisen pysäköinnin väliltä. Hieman hintavampi pysäköintialue P1 sisältää lämpöpaikan ja vuorokauden pysäköinti kustantaa 16€. Mikäli lämpöpaikalle ei ole tarvetta, voit pysäköidä viereiselle P2-alueelle, jossa vuorokauden pysäköinnin saat hintaan 10€. Lentoa odottaessasi sinun ei tarvitse istua kuivin suin ja tyhjin vatsoin, sillä kentällä sinua palvelee kahvila, josta voit ostaa juotavaa ja pientä purtavaa.

Saapuminen Helsinkiin

Helsinkiin saavuttuasi laskeudut Helsinki-Vantaan lentoasemalle, joka sijaitsee Vantaalla, 18 kilometriä Helsingin keskustasta pohjoiseen. Lentoasemalta Helsingin keskustaan liikkuminen käy helposti julkisilla liikennevälineillä, taksilla tai vuokra-autolla. Finnairin oma bussiyhteys sekä Helsingin seudun liikenteen seutulinja 615 liikennöivät molempien terminaalien edestä Helsingin keskustaan noin 40 minuutissa. Bussin sijaan voit napata itsellesi taksin tai vuokra-auton, jolla pääset liikkumaan Helsingin ympäristössä nopeasti ilman aikatauluja.

Helsinki antaa joka vierailulla kävijälleen jotain uutta. Taajaan vaihtuva tapahtumakirjo konsertteineen ja teatteriesityksineen sekä erittäin tasokas ravintolakulttuuri takaa elämyksiä etsivälle matkustajalle muita Euroopan pääkaupunkeja vastaavan kokemuksen. Miksi siis lentää kauemmaksi, kun Ebookersin kautta saat edullisimmat lennot hyvin pienellä vaivalla. Mitä siis odotat – varaa lentosi heti!

Halvat lennot Oulu Helsinki

ma ti ke to pe la su
1 2 3 4
5 6 7 8
59€
9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Korostettu hinta = Halvimmat edestakaiset lentomatkat

Hinta/ matkustaja/ menopaluu (muutosehdot ovat voimassa)

Lento ja hotelli Helsinki

Vain hotelli 75,45€

Holiday Inn Helsinki-Vantaa Airport -hotelli tarjoaa parhaan hinta-laatusuhteen Helsinki-Vantaan lentokentän lähistöllä.... Lisää

Vain hotelli 72,00€

Helsingin ja Vantaan tutkiminen on helpompaa kun majapaikkasi on Airport Hotel Bonus Inn Helsinki-Vantaa.... Lisää

toukokuu

Halvimmat viikonloppulennot toukokuu Oulu Helsinki

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö pe 16. touko Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Finnair 60€
Paluu ma 19. touko Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Finnair

Halvin menopaluu toukokuu Oulu Helsinki

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö to 8. touko Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Finnair 59€
Paluu ti 20. touko Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Finnair

Halvin viikon matka toukokuu Oulu Helsinki

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö la 24. touko Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Norwegian Air Shuttle 138€
Paluu la 31. touko Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Norwegian Air Shuttle
Takaisin valikkoon Palaa ylös

kesäkuu

Halvimmat viikonloppulennot kesäkuu Oulu Helsinki

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö pe 20. kesä Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Norwegian Air Shuttle 68€
Paluu su 22. kesä Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Norwegian Air Shuttle

Halvin menopaluu kesäkuu Oulu Helsinki

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö ma 30. kesä Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Finnair 60€
Paluu ma 14. heinä Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Finnair

Halvin viikon matka kesäkuu Oulu Helsinki

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö ke 11. kesä Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Norwegian Air Shuttle 78€
Paluu ke 18. kesä Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Norwegian Air Shuttle
Takaisin valikkoon Palaa ylös

heinäkuu

Halvimmat viikonloppulennot heinäkuu Oulu Helsinki

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö to 24. heinä Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Finnair 71€
Paluu su 27. heinä Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Finnair

Halvin menopaluu heinäkuu Oulu Helsinki

Matkustuspäivät Lähtö Saapuminen Pysähdykset: Hinnat meno-paluu
Lähtö to 24. heinä Oulu (OUL) Helsinki (HEL) Finnair 71€
Paluu su 27. heinä Helsinki (HEL) Oulu (OUL) Finnair
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Lentotietoja väliltä Oulu Helsinki

    • Tänään saatavilla 2 suoraa lentoa kohteesta Oulu kohteeseen Helsinki
    • Keskimääräinen lentoaika tämän päivän suorille lennoille on 1h 15m.
    • Finnair lento 2354 (6:05 GMT, Aerospatiale/Alenia ATR42/72) on tämän päivän aikaisin lento kohteesta Oulu kohteeseen Helsinki.
    • Finnair lento 2366 (9:10 GMT, Embraer 190) on tämän päivän myöhäisin lento kohteesta Oulu kohteeseen Helsinki.
    • Lyhin lento tänään kohteesta Oulu kohteeseen Helsinki (Finnair flight 2366, Embraer 190) kestää 1h 5m.
    • Pisin lento tänään kohteesta Oulu kohteeseen Helsinki (Finnair flight 2354, Aerospatiale/Alenia ATR42/72) kestää 1h 25m.

Lentoaikataulu lennoille kohteesta Oulu kohteeseen Helsinki ma, huhti 21, 2014

Lentoyhtiö Lento # Lähtö Saapuminen Konetyyppi Lentoaika
Lentokenttä Kellonaika Lentokenttä Kellonaika
Finnair AY362 OUL 7:00 HEL 8:00 320 1h 0min
Finnair AY2364 OUL 9:00 HEL 10:00 E90 1h 0min
Finnair AY2366 OUL 14:10 HEL 15:15 E90 1h 5min
Finnair AY2372 OUL 15:50 HEL 16:50 E90 1h 0min
Finnair AY368 OUL 18:05 HEL 19:05 319 1h 0min
Finnair AY2374 OUL 20:25 HEL 21:50 ATR 1h 25min
Finnair AY2380 OUL 21:25 HEL 22:50 AT7 1h 25min

Lentokentät ja terminaalit välillä Oulu Helsinki

Lentokentät Oulu, FI
lentokenttien kartat Oulu
  • 1

    Oulu lentokenttä (OUL)

    Etäisyys keskustasta: 10,7 kilometriä

    Lentoyhtiöt lennoille OUL HEL

    Lentoyhtiöt
    Finnair
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Lentokentät Helsinki , FI
lentokenttien kartat Helsinki
  • 1

    Helsinki-Vantaa lentokenttä (HEL)

    Etäisyys keskustasta: 16,9 kilometriä

    Terminaalit ja lentoyhtiöt lennoille OUL HEL

    Terminaali Lentoyhtiöt
    Terminaali 2 Finnair
Takaisin valikkoon Palaa ylös

Lentokonevaihtoehdot välillä Oulu Helsinki

Lentokonetyyppi Lentoyhtiö
Embraer 170 Finnair
Aerospatiale/Alenia ATR72 Finnair
Airbus Industrie A319 Finnair
Embraer 190 Finnair
Aerospatiale/Alenia ATR42/72 Finnair
Airbus Industrie A320 Finnair
Airbus Industrie A321 Finnair