Illas Inn

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Illas Inn valokuvagalleria

Terassi/patio
Sisällönluojan video
Aulan oleskelutila
Kahden hengen huone (Matrimonial) | 1 makuuhuone, allergiatestatut vuodevaatteet, tallelokero huoneessa
Ruokailu

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Huonepalvelu
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Pesulapalvelut
  • Siivous
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Av. Huascar 224-B, Wanchaq, Cusco, 8002
  • Coricancha
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Plaza de Armas
    ‪12 min kävelymatka‬
  • San Pedron markkinat
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Cusco (CUZ-Alejandro Velasco Asteten kansainvälinen lentokenttä)
    ‪5 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Superior-sviitti

8,8 kautta 10
Loistava
(3 arvostelua)
  • 30 m²
  • 1 makuuhuone
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Kolmen hengen huone

  • 23 m²
  • 3 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä)

9,0 kautta 10
Upea
(6 arvostelua)
  • 17 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä

Perhehuone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 23 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Yhden hengen huone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(6 arvostelua)
  • 15 m²
  • 1 henkilö
  • 1 parisänky

Kahden hengen huone (Matrimonial)

9,2 kautta 10
Upea
(10 arvostelua)
  • 17 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Illas Inn

Majatalo, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Plaza de Armas
Tämän majatalon palveluihin kuuluu kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa, concierge-palvelut ja kuivapesulapalvelu. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, ilmainen buffetaamiainen ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut. Lisäksi majoituspaikassa on pyykinpesutilat, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja kiertoajelu-/lippupalvelu.
Illas Inn tarjoaa 22 huonetta, joissa on tallelokerot ja designer-hygieniatuotteet. 42-tuumainen LED-televisio, digitaalikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)). Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja tulostimet. Siivous päivittäin ja allergiatestatut vuodevaatteet on saatavilla pyynnöstä.

Illas Inn on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Wanchaqin tori. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut.
  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Sijaitsee 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Plaza de Armas ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta San Pedron markkinat
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä, ja asiakkaille järjestetään myös hotellinjohtajan kutsut joka ilta. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Illas Inn tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kiertoajelu- tai lippupalvelun, puutarhan ja kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa.

Tämä 3,5 tähden majatalo sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 7.00–9.30. Tämä majatalo järjestää hotellinjohtajan kutsut joka päivä.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta
  • Paikan päällä voi pysäköidä vain pyynnöstä
  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–9.30
  • Ilmaiset tervetuliaiskutsut joka päivä
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa

Tekemistä

  • Kirjoja
  • Polkupyörävarasto

Perheystävällinen

  • Minijääkaappi
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoushuoneita

Ulkotilat

  • Puutarha

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Esteettömät lentokenttäkuljetukset
  • Hissi (90 senttimetriä leveä ovi)
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski (109 senttimetriä korkea)
  • Pääsy pyörätuolilla
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
  • Sileä lattia huoneessa

Muuta

  • 1 rakennus
  • 6 kerrosta
  • Merkityt tupakointialueet

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Designer-hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • 42–tuumainen LED-televisio ja digitaaliset kanavat
  • Suoratoistopalveluita

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Minijääkaappi

Muuta

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Lämmitys
  • Pistokeadapterit
  • Tulostin
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 24 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Illas Inn ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 12.0 USD:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraavat maksut majoituspaikassa: Perun arvonlisävero (18 %). Arvonlisävero (18 %) ei välttämättä koske niitä maassa oleskelevia matkailijoita, jotka esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin/maahantulokortin.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 10 USD per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 7 henkilöä)
  • Lisävuode: 12.0 USD per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata pysäköintipaikan paikan päältä
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Illas Inn tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 24 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 20490238124
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

    Perussa alle 18-vuotiaat lapset eivät yleensä saa oleskella majoituspaikassa ilman vanhempaa, laillista huoltajaa tai asianmukaisesti valtuutettua henkilöä. Mukana olevilta aikuisilta voidaan pyytää sekä heidän että lapsen henkilöllisyystodistus sekä notaarin asianmukaisesti vahvistamat todistusasiakirjat. Jos matkustat lasten kanssa, kysy lisäohjeita Perun konsulaatista ennen matkaa.
  • Perun lain mukaisesti yli 2 000 PEN:n tai 500 USD:n suuruisia käteismaksuja ei hyväksytä. Näitä summia suuremmat maksut on maksettava luottokortilla tai muilla majoituspaikan ja paikallisen lain hyväksymillä tavoilla. Maksuja ei voi jakaa eri valuutoille.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Illas Inn Cusco
Illas Inn
Illas Cusco
Illas Inn Cusco
Illas Inn Guesthouse
Illas Inn Guesthouse Cusco

Illas Inn – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 200 kautta 304 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 64 kautta 304 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 30 kautta 304 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 5 kautta 304 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 5 kautta 304 arvostelua

9,2/10

Siisteys

9,6/10

Henkilökunta ja palvelu

8,6/10

Palvelut/mukavuudet

8,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

9,0/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Sylvia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hotel bien placé et confortable, le personnel aimable et très serviable.
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Emma

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
The staff was wonderful as was the breakfast buffet. If the water in the shower was hot or at least comfortable the hotel would be perfect. I’ve stayed with this hotel 3 times and will return again. Please maybe give us hot water.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Alberto A

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Un hotel practico, incluye desayuno, pero no parece hotel, estaban reparando el jardín, no servía el baño del comedor y hace falta un restaurante de tiempo completo no solo desayuno.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

2/10 Hirveä

Guy

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Absolutely awful. Freezing rooms, not hot water 2 out of 3 days
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Shirley

Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Sylvia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hotel très bien placé dans Cusco.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Emma

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 5 yötä toukokuussa 2025

4/10 Huono

Diogo

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Muito alto o preço para o que entrega.

O acesso para plaza de armas é cômodo, contudo não vale o valor cobrado. O chuveiro fica quase encostando na cabeça, mesmo eu sendo uma pessoa de estatura média. A água praticamente não esquenta. O quarto extremamente barulhento e as cortinas passavam quase toda a luz de fora. Na única noite que fiquei, quase não consegui dormir.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

6/10 OK

montserrat, philadelphia

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
The people that work there are extremely nice, welcoming, and helpful. The breakfast was pretty good. They all help with suggestions for food and shopping since we arrived very late. My only complaints are the lack of hot water and the beds are a bit hard. My personal preference
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Curtis

Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Venkat

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent and friendly staff. Our room was great and clean. Highly recommend.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

6/10 OK

SHULIN

Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

4/10 Huono

Eric

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I don't understand why this property has such high ratings. It's cheap, but really not that cheap to justify the problems. First the good: the breakfast is ok. It has eggs, meat, and avocados. But nothing particularly good. I would have rather got breakfast from a restaurant nearby. The packed breakfasts are a small granola bar, juice box, water, and crackers. Staff were polite. Now the bad. No heating. Front desk had some old space heaters but Cusco gets very cold in the evening and morning. Coming home to a cold hotel is straight awful. Even worse, the showers have serious issues with hot water. It takes about 5 minutes for hot water to come out, if it comes out. It often doesn't and if it does it will go from hot to cold at a moment's notice. With cold being painfully cold. Often there was just no hot water at all and I'd give up. No kettles in the room. No facial tissue in the room. No coffee machine in the room. No hair driver in the room. The overhead light doesn't fully turn off at night and lights up the room a bit. Bathroom had a rusted shelf.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

6/10 OK

Fredrik

Liikematkailija

Bad breakfast and no heat st the roo.

If that cold outside its cold in the room. No heater . Breakfast was bad.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

6/10 OK

sylvie

Never again
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2025

2/10 Hirveä

LUCIA, Padova

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff completely ignored the VIP status. The room were horrible, noisy, and some genius put windows in the room that look into the building stairs so anytime someone passes by and turn on the lights the room inside is very bright. Moreover it’s impossible to keep the room dark at night. The bathroom is a joke, is the smallest I have ever seen. After complaining the staff moved us in a triple room which is slightly more comfortable, credit to the staff for trying but the structure itself is awful
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

6/10 OK

Erika

Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

patricia

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Sidney

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Silvia, Noord

Yöpyi 7 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

REIKA

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Mario

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Close to rail service, great hot water but no heating, not sure if they would provide heathers upon request we did not ask because it was not that cold in Cusco when we arrived
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

MARCUS VINICIUS

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

irma

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2024

6/10 OK

Margaret

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Overall, it was an alright experience, but the room had ants, the front desk didn't have our reservation (they found it later), the wifi was inconsistent, and the shower couldn't stay warm (after 4 days hiking this was more important than it would've been otherwise).
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024