Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Lux 2/2 porealtaalla 10 min Sequoian kansallispuistosta

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Lux 2/2 porealtaalla 10 min Sequoian kansallispuistosta valokuvagalleria

Ulkopuoli
Yksityiskohta ulkoa
Sisätilat
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Ulkoalueet

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta4 henkilöä107 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Three Rivers, CA
  • Place, Kaweah River
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Lake Kaweah
    ‪3 min ajomatka‬
  • Place, Our Place Playground
    ‪3 min ajomatka‬
  • Airport, Visalia, CA (VIS-Visalian alueellinen lentoasema)
    ‪43 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Lux 2/2 porealtaalla 10 min Sequoian kansallispuistosta

Tämä on yksi kolmesta lomakeskuksen kaltaisesta kodista, jotka sijaitsevat Three Rivers -golfkentän toisen vihreän ja kolmannen tien välissä. Kurssi on suljettu pelaamista varten ja siitä on tullut luonnollinen hirvieläinympäristö, josta on näkymiä kukkuloille ja vuorenhuipulle. Näet täällä paljon villieläimiä, kun katselet vain ikkunoitasi, kuten villin kalkkunan, villisian, jättiläishaun, sinisen haikun, peuron, bobcatsin, kojootin, haukan, kotkan, korvan ja niin edelleen, usein rannikkoalueiden elinympäristöinä.

Tämä koti sijaitsee mäkeä tunkeutuvan kompleksin itäpäässä ja sillä on yksityinen kahden auton autotalli, piha ja patio kauniilla teal-kylpytynnyrillä, joka on yksinoikeudella tähän kotiin. Kodin ympäröivät näkymät ovat laajoja, puita täynnä ja upea. Olet luonnon ympäröimä, mutta silti hyvin lyhyen kävelymatkan päässä kylän keskustasta, posti, ravintoloita, kampaamo ja kaikki mukavuudet. Tämä kiinteistö sijaitsee myös vain kymmenen minuutin päässä Sequoian kansallispuiston portin sisäänkäynnistä (puiston pääsisäänkäynti).

Tässä olevat lomakodit ovat suosikki "perusleiri" sekä Sequoian kansallispuiston että Kings Canyonin kansallispuiston vierailuun Yosemiten kanssa noin 3 tunnin päässä. Poreallas on suosittu ominaisuus retkeilyn, harrastuksen tai vuorikiipeilyn jälkeen. Poreallas on myös hienoa vain liota ja katsella yötaivasta. Kolmella joella on tumman taivaan politiikka, ja tähtien katselu ei ole koskaan näyttävämpää kuin kansallispuistojen alueella.

Tämä yksityinen kahden makuuhuoneen ja 2 täyttä kylpyammetta 1150 neliöjalkaa lomahuvila on sisustettu taiteellisesti mallikodin tyyliin. Lomakoti on suunniteltu yksityisyyttä varten osana tätä eristäytynyttä kolmen kodin kompleksia. Pohjapiirros on intiimi romanttinen asuinpaikka, mutta sopii erinomaisesti kahdelle pariskunnalle tai perheelle. Makuuhuoneissa on muhkeat vuodevaatteet, joissa on paljon puuvillalakanoita ja tyynyjä, jotta saat 'taivaallisen' yön lepoa.

Keittiössä on täysin varustettu kahvinkeitin, tehosekoitin, sisäänrakennettu mikroaaltouuni, liesi, uuni, jääkaappi-pakastin ja astianpesukone. Kaapit ja laatikot on varustettu täydellisellä määrällä astioita ja ruokia.

Nauti ateriat suuressa mahonkipöydässä, josta on näkymät Moron kallioon ruokasalista. Ruokasalin seinä on galleria arvostetun luonto- ja maavalokuvaajan Michael Hansenin kehystettyyn valokuvauskokoelmaan.

Venytä oleskelutilaan, jossa on mukava sohva, lepotuolit ja potkaise jalat ylös ylimitoitetulle teak-sohvapöydälle. Rentoudu valikoimalla kirjoja tai katsele elokuvaa blue ray-dvd-soittimellasi ja suuressa televisiossa. Siellä on täysi Internet-yhteys, ja televisiossa on astia suppilolla satoja kanavia varten.

Valokuvat kuvaavat jokaista huonetta. Tässä kodissa on erittäin mukavat laatuvaatteet ja huonekalut rentoutumiseen perheen tai ryhmän kanssa.
Tämä sijainti tunnetaan kauniista ympäristöstään ja kansallispuistojensa mukavuudesta. Tämä on yksi kolmesta vierekkäisestä kodista, noin 1 hehtaarilla maata, golfkentän vieressä, ja Kaweah-joki, suunniteltu ja rakennettu yksityisyyttä varten, mukaan lukien kaksi autotalli autollesi.

* Naapurissa sijaitseva lomahuvila on myös kahden makuuhuoneen, kahden kylpyammeen kauniilla näkymillä, ja nämä kaksi voi vuokrata yhdessä suuremmalle juhlille.

Kolmen makuuhuoneen koti, jossa 3 kylpyhuonetta, suolaisen veden uima-allas ja spa ovat länsipäässä. Listaus # 306194. Tämä kompleksi suunniteltiin ylläpitämään yksityisen huvilan yksityisyyttä mahdollisimman hyvin.
Kahden makuuhuoneen yksiköissä mahtuu korkeintaan neljä.

Katso 3 makuuhuoneen / 3 kylpyhuoneen koti listalla # 306194.

Missiomme on helpottaa onnellisen perheen kansallispuiston lomaa.
Tämä huvila sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Kaweah River. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat. Huvilassa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
  • Ilmastoitu huvila, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Kaweah River ja 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Lake Kaweah
Huvila tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huvila on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Murtomaahiihtomahdollisuus lähistöllä

Internet

  • Saatavilla huvilassa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja (enint 2 paikkaa)
  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Pakastin
  • Tehosekoitin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Kirjoja
  • Pelejä
  • Videokirjasto
  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio
  • Puutarha
  • Ulkotulisija

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Golfkentän vieressä
  • Kaupungin keskustassa
  • Kylässä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä
  • Veden äärellä

Tekemistä

  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Luolaretkeilyä lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Water tubing -mahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 107 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 28

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vähintään 18-vuotiaan aikuisen on otettava täysi vastuu varauksesta.
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

Absolutely no trespassing by walking past NO TRESPASSING signs on neighbor to the South’s property.
NO PETS, applies to all animals not protected by ADA. Our owner has serious allergies. We keep our home pet free to protect those health issues.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi. Varauksesta tulee olla vastuussa vähintään 18-vuotias aikuinen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 532

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

October Supersale Lux 2/2 hot tub 10 min Sequoia National Park
October Supersale Lux 2/2 hot tub 10 min Sequoia National Park
Lux 2/2 with hot tub 10 min from Sequoia National Park
Lux 2/2 w/firepit 10 min from Sequoia National Park Villa

Lux 2/2 w/firepit next to Kaweah River & 10 min from Sequoia National Park – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 155 kautta 175 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 16 kautta 175 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 175 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 175 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 175 arvostelua

9,8/10

Siisteys

10/10

Palvelut/mukavuudet

9,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Yeetnation

Hyvää: Siisteys
Everything was great. Truly enjoyed our stay in this beautiful home away from home. The host was always very nice and polite. Will definitely be back again. Highly recommended.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

Rohan S.

Nice location with clean
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Don H.

Hyvää: Siisteys
Good location to Sequoia NP.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Michael L.

Hyvää: Siisteys
The house is in a nice area. It feels very safe. It’s just a few minutes from a market and other shops. The house has a double garage for parking. The air conditioning and furnishings in the house are great.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Andrea s., Dover, oh

Hyvää: Siisteys
The house was very clean and towels and bed linens were wonderful. Mattresses excellent. Info provided was excellent. The spices and cooking oil in the kitchen were greatly appreciated as was the plastic wrap. We use the outside grill for each meal and it was very nice and clean. We could not manage to get the main networks on the living room TV, but they were available in the master bedroom. It also would’ve been handy to have a scrubber sponge for the kitchen sink as we did not bring any with us. Having the garage available to us was a tremendous help because it was raining when we arrived. all in all it was an excellent stay
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

George G.

Hyvää: Siisteys
We found the property to be very nice and its location relative to Sequoia and Kings Canyon worked well for us. The village Market and a very good Mexican restaurant are a short walk from the property. Highly recommend!
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Chris C.

Hyvää: Siisteys
This home is owned by realtors that really understand what renters are looking for in a rental. It is well stocked, extremely well labelled and many conveniences like night lights and lights outside to see the code for the front door. We've rented a lot of VRBO's but were genuinely impressed with the thoughtfulness that went into this rental. BTW, the location is 200 feet behind the Village Market and 300 feet from a pizzeria and a Mexican restaurant. We didn't try the pizza but Mexican restaurant was very good. It is located about 15 minutes drive to Sequoia Nat'l Park but at least 75 minutes to Kings Canyon whether you drive around or through Sequoia NP to get there. If we return to the area, we will rent here again.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Gary R.

Hyvää: Siisteys
Great place to stay
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Laura R.

Hyvää: Siisteys
Our stay at this rental was great! It was in a good location for what we were visiting and the rental was very clean and well stocked. We had trouble with the air conditioner and the owners were quick to respond and take care of the issue and were exceptionally nice. I highly recommend this rental and will for sure stay there again if I ever have the opportunity.Laura
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

6/10 OK

Claudia S.

Water pitcher is needed
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Kristin T.

Hyvää: Siisteys
Beautiful property great stay amd close to Sequoia National Park.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

M M.

Hyvää: Siisteys
Perfect stay. The location of the house could not have been better. There is a market right in front (walking distance) with many places to grab something to eat around. But of course there's an amazing kitchen with EVERYTHING you need to cook so we didn't eat out. Loved how clean the house is. My teenage daughter said, "The house has old bones but it's kept up really nicely". I thought that summed it up perfectly. The beds were super comfortable and having 2 bathrooms is a huge plus. We also appreciated the use of the washer and dryer. This is a great place to stay.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

James W.

Hyvää: Siisteys
Nice
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Melinda H.

Hyvää: Siisteys
Very nice place, plenty of room. What a great little town Three Rivers is. Very friendly people everywhere we went. Only thing we didn’t like was carpet in the bathrooms but still felt very clean.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Lisa Z.

Hyvää: Siisteys

Perfect location and great place

Loved the property and the amenities! Use of garage was a nice bonus! Would stay here again!!!
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Susan Dziedzic G.

Hyvää: Siisteys

Sequoia/Kings Canyon

Great location to the national parks. VERY COMFORTABLE home.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Steven A B.

Hyvää: Siisteys
Great for two couples! Location is good with Market & Restaurants nearby.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Amanda J., Cumming, USA

Hyvää: Siisteys

Great vacation spot for Sequoia

Excellent location outside the park. Exactly like listing. No issues. Great communication. Would recommend.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

deborah k.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Piera A.

Hyvää: Siisteys

Stay in three rivets

Perfect location. Pertfect home
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

6/10 OK

Tim J., Sac CA

Huonoa: Siisteys

Location was great..

Location was great..the place was clean..but surely can use some updating and paint to the inside...the outside could use a big power washing on the stucco lots of dirt on the outside...carpets could use a deep cleaning also...bathrooms were clean, towels were great..but old fixturesBeds were also good..
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Marilyn F.

Hyvää: Siisteys

Beautiful property. Great location

We really enjoyed our stay. Everything we needed was provided. Thank you so much.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Elizabeth F.

Hyvää: Siisteys

Two couples

We drove over from Fresno for 3 nights, enough to do Sequoia and Kings Canyon. We loved the house. We weren't on the patio much. Bring binoculars to see Morro Rock from the upper corner of the yard. We played Pictionary, provided there, and drew on paper towels. towels,
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys

Very convenient location.

Well kept, clean, and full kitchen. The grill is like new. The fir pit works well
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Jodi W.

Hyvää: Siisteys

Clean and comfortable

House was very comfortable with everything we could possibly need. Close to the market and restaurants. Very clean and comfortably outfitted. A great place to relax after a long day hiking!
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025