Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, ravintola ja kuntosali. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, puutarha ja tallelokero vastaanotossa. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
The Kana Kuta tarjoaa 92 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen pullovesi. Huoneessa on pillowtop-patjallinen sänky, jossa on ylelliset vuodevaatteet. Asiakkaat voivat käyttää huoneissa olevia jääkaappi ja kahvin-/teenkeitin. Kylpyhuoneista löytyy tohvelit, ilmaiset hygieniatuotteet, hiustenkuivaaja ja hammasharjat ja -tahna.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin.
Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas ja kuntosali.
The Kana Kuta on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Bali Galeria (ostoskeskus). Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ulkouima-altaan ja ravintolan.
Ilmainen Wi-Fi
Jos kansainvälinen keittiö on sydäntäsi lähellä, ota suunnaksesi Seleriana Restaurant, jossa voit nauttia kaiken lisäksi myös uima-altaalle avautuvasta näköalasta
Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, hissi ja terassi
Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali
Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan yleiskunnosta ja avuliaasta henkilökunnasta
Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Waterbom Balin vesipuisto ja 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kutan ranta
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. The Kana Kuta tarjoaa asiakkaidensa käyttöön ulkouima-altaan ja kuntokeskuksen. The Kana Kuta tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, puutarhan ja tallelokeron vastaanotossa.
Tämä 4 tähden hotelli on savuton.
Seleriana Restaurant – ravintola, jonka erikoisuutena on kansainvälinen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen, ja sieltä on näkymä uima-altaalle.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja
Esteetön pysäköinti saatavilla
Ruoka ja juoma
Ravintola
Paikan päällä olevat ravintolat
Seleriana Restaurant
Tekemistä
Kuntosali
Ulkouima-allas
Perheystävällinen
Jääkaappi huoneessa
Ulkouima-allas
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Aurinkotuoleja uima-altaalla
Aurinkovarjoja uima-altaalla
Puutarha
Terassi
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 17
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Remontit ja kiinniolokaudet
Paikallisten säädösten mukaan kaikkien asiakkaiden on pysyttävä majoituspaikan tiloissa hiljaisuuden päivänä (Nyepi) / hindulaisena uutenavuotena 24 tunnin ajan (alkaen klo 6.00). Hiljaisuuden päivä on tavallisesti maaliskuussa tai huhtikuussa (päivämäärä vaihtelee vuosittain). Sisään- tai uloskirjautuminen ei ole tuona päivänä mahdollista. Myös Ngurah Rain kansainvälinen lentoasema (Densaparin kansainvälinen lentoasema) on suljettu hiljaisuuden päivänä.
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
The Kana Kuta ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita on saatavilla 300000 IDR:n suuruista maksua vastaan per yö.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lisävuode: 300000 IDR per yö
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Uima-allasta voi käyttää klo 7.00–21.00.
Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Kana Hotel
Kana Hotel Kuta
Kana Kuta
The Kana Kuta Bali
Kana Kuta Hotel
The Kana Kuta – arvostelut
Arvostelut
9,2
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 650 kautta 999 arvostelua
10–Loistava
650
Arvosana 8 - Hyvä. 269 kautta 999 arvostelua
8–Hyvä
269
Arvosana 6 - OK. 52 kautta 999 arvostelua
6–OK
52
Arvosana 4 - Huono. 15 kautta 999 arvostelua
4–Huono
15
Arvosana 2 - Hirveä. 13 kautta 999 arvostelua
2–Hirveä
13
9,2/10
Siisteys
9,6/10
Henkilökunta ja palvelu
9,0/10
Palvelut/mukavuudet
8,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
10/10 Loistava
Tero
17.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Very clean, helpfull staff, we loved this place and visit again when come back to Bali.
Tero
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Tiia
19.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Rento, ystävällinen majoitus
Henkilökunta oli super ystävällistä ja huoneen sai jo hyvissä ajoin, pitkän matkan jälkeen se oli luksusta
Allasalue tosi kiva ja kaikki henkilökunnasta tosi ystävällisiä, siivoajasta lähtien. Hyvä sijainti ostoskeskusta lähellä, ravintoloita ja muita kauppoja lähellä. Ilmastointi hiukan äänekäs.
Tiia
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Sole
7.3.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Olimme häämatkalla kohteessa maaliskuussa. Olimme hyvin tyytyväisiä kokemukseen, hotelli oli siisti ja henkilökunta oli iloista ja mukavaa. Kaupungin äänet eivät kuuluneet hotelliin, sillä se oli vähän syrjässä, mutta sijainti oli myös hieman kaukana palveluista. Aivan hotellin vieressä oli yksi hyvä kioski, mutta rannalle oli matkaa.
Sole
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2024
8/10 Hyvä
Tapio
28.12.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Tapio
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2023
8/10 Hyvä
JuhaMatti
19.12.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Everything else was good but small gym need some fixing.
JuhaMatti
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2023
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
15.7.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great hotel, staff were really nice and helpful. Great breakfast, good pool, comfy beds and located on peaceful inner yard away from the noise of the street. About a 15min walk to the beach, the roads are not in a very good condition but the route is still quite easy to go. All in all good value for money and we would stay again.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 6 yötä toukokuussa 2023
10/10 Loistava
Sara
Matkusti ryhmän kanssa
21.1.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Upea paikka
Ihana paikka, todella hyvä aamupala ja erinomainen palvelu! Henkilökunta ystävällisiä ja auttoivat mielellään kaikessa. Vahva suositus <3
Sara
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2023
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
13.3.2020
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 8 yötä maaliskuussa 2020
10/10 Loistava
Anni
4.5.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Erittäin hyvä
The Kana hotelli ylitti positiivisesti odotuksemme. Yövyimme Deluxe huoneessa, joka oli erittäin hyvin varusteltu, tasokas ja siisti paikalliseen tasoon nähden. Hotellin asiakaspalvelu oli erittäin ystävällistä ja hotellin ympärivuorokautinen vartiointi lisäsi mukavuutta. Myös hotellin yleiset tilat olivat tyylikkäästi sisustettu ja hyvin miellyttävät. Uima-allas ja allasalue olivat tyylikkäät. Aamiainen oli monipuolinen. Hotelli sijaitsee lähellä lentokenttää ja ostoskeskusta. Yövymme mielellämme toistekin.
Anni
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2019
10/10 Loistava
Taneli
15.10.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Huippu hyvä
Henkilökunta erittäin ystävällistä. Parempaa palvelua tuskin löytyy mistään. Erittäin siisti hotelli ei moitittavaa.
Taneli
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2018
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
25.4.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Kiva Hotelli hyvällä paikalla
Kuta oli mielenkiintoinen paikka. Liikenne ihan kaaosta ja koko ajan joku myy jotain. Halvalla pääsee matkaamaan ja elelemään herroiksi.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 7 yötä huhtikuussa 2018
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
2.2.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2018
10/10 Loistava
Sonja
24.1.2026
Sonja
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
8/10 Hyvä
Varshita
22.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good budget hotel for short stays
Varshita
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Tomas
21.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Trevlig personal
Tomas
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
8/10 Hyvä
Peter
21.1.2026
Peter
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Shiho
Matkusti perheen kanssa
18.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The room was comfortable
The staff are lovely
Its not my 1st stay at this Hotel and I enjoyed it
Barbra
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Connor
7.1.2026
Connor
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2025
8/10 Hyvä
Johannes Diederik Jacobus
Matkusti perheen kanssa
4.1.2026
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
The room was spotless and the staff were always friendly and helpful. Breakfast was the highlight of our stay. I highly recommend The Kana Kuta for your Bali trip!
Johannes Diederik Jacobus
Yöpyi 14 yötä joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Dennis van der
Matkusti perheen kanssa
4.1.2026
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Net personeel en schoon
Dennis van der
Yöpyi 10 yötä joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Pamella
2.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Impecável. Instalações, o quarto, café da manhã, piscina maravilhosa. Equipe excelente.