Lennot kohteesta Mount Aquila

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Mount Aquila – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
DGE
Perillä Turussa

Lennot Mount Aquila – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Mount Aquila – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Mount Aquila lähellä

Sunstone - Awesome views in our modern and rustic off-grid eco 2 bed cabin!

Sunstone - Awesome views in our modern and rustic off-grid eco 2 bed cabin!

Grattai NSW
Tämä mökki sijaitsee lähellä kohdetta Avisford Nature Reserve. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pelihallin/-huoneen. Mökissä tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
10/10 Exceptional! (1 arvostelu)
"Beautiful place!"

Arvosteltu 16.9.2025

Avautuu uuteen ikkunaanSunstone - Awesome views in our modern and rustic off-grid eco 2 bed cabin!
Early colonial style homestead [circa 1906]

Early colonial style homestead [circa 1906]

Hill End NSW
Tämä loma-asunto sijaitsee lähellä kohdetta History Hill. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
9,8/10 Exceptional! (52 arvostelua)
"Dog friendly (as long as you keep an eye on your dogs and they are ok with wildlife and farm animals). Spacious house with generous proportions, lots of rooms. Hard to heat but worth rugging up for the beautiful surrounds and character house. Beds are cosy with electric blankets. Kitchen oven does ..."

Arvosteltu 10.5.2026

Avautuu uuteen ikkunaanEarly colonial style homestead [circa 1906]
Reflections Lake Burrendong - Holiday Park

Reflections Lake Burrendong - Holiday Park

2 out of 5
486 Fashions Mount Rd Mumbil NSW
Hinta on 81 € per yö ajalle 1.7. viiva 2.7.
81 €
1.7.–2.7.
sisältää verot ja maksut
Reflections Lake Burrendong - Holiday Park sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Burrendong Botanic Garden & Arboretum. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen omatoimisen pysäköinnin sekä ulkouima-altaan ja pyykinpesutilat. Jokainen majoituspaikka tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittonurkkauksen ja taulutelevision.
9/10 Wonderful! (32 arvostelua)
"Such a great scenic spot and peaceful too! We'd go back again."

Arvosteltu 5.6.2026

Avautuu uuteen ikkunaanReflections Lake Burrendong - Holiday Park
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Hill end lodge

Hill end lodge

3 out of 5
3538 hill end road Hill End NSW
Hinta on 79 € per yö ajalle 4.7. viiva 5.7.
79 €
4.7.–5.7.
sisältää verot ja maksut
Hill end lodge on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Hill End Historic Site. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ilmainen omatoiminen pysäköinti. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,8/10 Excellent! (153 arvostelua)
"We had a fun and unique time"

Arvosteltu 31.5.2026

Avautuu uuteen ikkunaanHill end lodge
EcoStay Mountain Huts for the green energy loving outdoor enthusiasts!

EcoStay Mountain Huts for the green energy loving outdoor enthusiasts!

Tambaroora NSW
Hinta on 150 € per yö ajalle 19.6. viiva 20.6.
150 €
19.6.–20.6.
sisältää verot ja maksut
Tämä mökki sijaitsee lähellä kohdetta Hill End Park. Mökissä tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja parvekkeen.
8,2/10 Very Good! (10 arvostelua)
"it was shaby and the roof leaked in other words terrible"

Arvosteltu 10.6.2025

Avautuu uuteen ikkunaanEcoStay Mountain Huts for the green energy loving outdoor enthusiasts!
Off-the-grid Mountain hideaway

Off-the-grid Mountain hideaway

Tambaroora NSW
Hinta on 173 € per yö ajalle 23.6. viiva 24.6.
173 €
23.6.–24.6.
sisältää verot ja maksut
Tämä mökki sijaitsee lähellä kohdetta Hill End Park. Mökissä tarjoaa keittiön ja parvekkeen.
Avautuu uuteen ikkunaanOff-the-grid Mountain hideaway
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Mount Aquila
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.