Lennot lentokentältä Al-Maktoumin kansainvälinen lentoasema (DWC)

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Tietoja lentokentästä Al-Maktoumin kansainvälinen lentoasema
Osoite:
Dubai ,
United Arab Emirates
IATA-koodi:
DWC
Pituusaste:
55,162467
Leveysaste:
24,892845
Aikavyöhyke:
Asia/Dubai

Lentokentän osoite ja tiedot

Lähtöpaikka
Al-Maktoumin kansainvälinen lentoasema
Määränpään lenuitkttä
Lähtölenuitktän IATA-koodi
DWC
Palvelevien lentoyhtiöiden määrä
Lentoyhtiöt
Halvin lento
Varhaisin lähtevä lento
Myöhäisin lähtevä lento

Suositellut hotellit kohteen Al-Maktoumin kansainvälinen lentoasema lähellä

Expo Village Serviced Apartments

Expo Village Serviced Apartments

Residences 1C - Expo Village Dubai
Hinta on 91 € per yö ajalle 15.12. viiva 16.12.
91 €
15.12.–16.12.
sisältää verot ja maksut
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Dubain näyttelykeskus. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ulkouima-altaan. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
9,4/10 Exceptional! (45 arvostelua)
spaceous room staff very polite and helpful

Arvosteltu 24.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanExpo Village Serviced Apartments
Cheval Maison Expo City Dubai

Cheval Maison Expo City Dubai

5 out of 5
Al Wasl Avenue, Expo City, Dubai, UAE Dubai Dubai
Hinta on 159 € per yö ajalle 12.12. viiva 13.12.
159 €
12.12.–13.12.
sisältää verot ja maksut
Cheval Maison Expo City Dubai sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Expo City Dubai. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen valet-pysäköinnin ja 2 kahvilaa. Tässä 5 tähden huoneistohotellissa on 151 huoneistoa. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluvat ruoka- ja vesikulhot, hihnattomaan ulkoiluun tarkoitettu alue ja kissanhiekkalaatikot. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja LED-television.
9,2/10 Wonderful! (31 arvostelua)
Staff was friendly and very helpful. Rooms were super clean and very modern. Highly recommended!

Arvosteltu 7.12.2025

Avautuu uuteen ikkunaanCheval Maison Expo City Dubai
Rove Expo City

Rove Expo City

3 out of 5
Al Wasl Plaza, Expo 2020 Dubai
Hinta on 88 € per yö ajalle 5.1. viiva 6.1.
88 €
5.1.–6.1.2026
sisältää verot ja maksut
Rove Expo City on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Expo City Dubai. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ulkouima-altaan ja ravintolan.
9/10 Wonderful! (221 arvostelua)
Hyvä.

Arvosteltu 4.9.2024

Avautuu uuteen ikkunaanRove Expo City
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Aloft Dubai South

Aloft Dubai South

4 out of 5
AL MAKTOUM INTERNATIONAL AIRPORT Dubai
Hinta on 107 € per yö ajalle 5.1. viiva 6.1.
107 €
5.1.–6.1.2026
sisältää verot ja maksut
Aloft Dubai South tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, omatoimisen pysäköinnin ja lentokenttäkuljetukset.
8,8/10 Excellent! (45 arvostelua)
It’s a very nice hotel and staff was excellent

Arvosteltu 4.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanAloft Dubai South
Holiday Inn Dubai Al-Maktoum Airport by IHG

Holiday Inn Dubai Al-Maktoum Airport by IHG

4 out of 5
Aviation City Dubai
Hinta on 101 € per yö ajalle 16.12. viiva 17.12.
101 €
16.12.–17.12.
sisältää verot ja maksut
Holiday Inn Dubai Al-Maktoum Airport by IHG tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, valet-pysäköinnin ja lentokenttäkuljetukset.
8/10 Very Good! (112 arvostelua)
Fin service

Arvosteltu 4.12.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHoliday Inn Dubai Al-Maktoum Airport by IHG
Staybridge Suites Dubai Al-Maktoum Airport by IHG

Staybridge Suites Dubai Al-Maktoum Airport by IHG

4 out of 5
Aviation City A Dubai
Hinta on 107 € per yö ajalle 7.1. viiva 8.1.
107 €
7.1.–8.1.2026
sisältää verot ja maksut
Staybridge Suites Dubai Al-Maktoum Airport by IHG tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja omatoimisen pysäköinnin.
7,8/10 Good! (92 arvostelua)
Onue night stay / family
Very pleasant welcome at the reception. Excellent customer service ⭐️⭐️⭐️ Breakfast was ok! Sofabed is not best possible. Very good price / quality

Arvosteltu 29.12.2023

Avautuu uuteen ikkunaanStaybridge Suites Dubai Al-Maktoum Airport by IHG
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Al-Maktoumin kansainvälinen lentoasema
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.