Uppoudu todelliseen Välimeren saarelle elämiseen. Oliivi- ja sitruspuiden keskuudessa sijaitseva Melita Villa istuu mäen yläosassa, joka tarjoaa eturivin istuimet (parvekkeesi) henkeäsalpaaville auringonlaskuille ja täydellisen näkymän yhdelle kuvankauneimmista kalastuskylistä, mitä olet koskaan nähnyt.
Villa Melitta on kodikas, jaettu asunto yksityisomistuksessa olevassa kiinteistössä, ja siinä on 6 makuuhuonetta (joista toisella on erillinen sisäänkäynti ja se voi toimia itsenäisenä huoneena), oleskelualue, täysin varustettu keittiö, pesula huone ja ylimääräinen WC
Huvilan sisustus on harmonisesti vuorovaikutuksessa koko kartanon ympäröivän luonnollisen elinympäristön kanssa. Jokaisella makuuhuoneella on oma erityinen nimensä, ja se on sisustettu tyylikkäästi ja minimaalisesti, varustettu lux-patjoilla ja liinavaatteilla sekä runsaasti kaappitilaa.
5 makuuhuoneessa on oma kylpyhuone kaikilla tarvittavilla mukavuuksilla. Kuudennessa makuuhuoneessa on kaksi sänkyä ilman omaa kylpyhuonetta.
Keittiö on täysin varustettu ja sisältää liesi, uuni, mikroaaltouuni, jääkaappi, Nespresso-kahvinkeitin, vedenkeitin ja leivänpaahdin.
Kävele ulos olohuoneen pääalueelta amfiterapeuttiselle terassille viehättävälle 24 tunnin näkymällesi. Mutta siellä on enemmän; upea Al Frescon ruokailutila, johon mahtuu 12. Ihanteellinen laiskuihin aamiaisiin / brunsseihin ja unohtumattomiin tähtitieteellisiin illallisiin, jotka viipyvät yöhön…
Vierailusi Villa Melittassa on miellyttävää vuodenajasta riippumatta, koska lämmitys- / jäähdytysjärjestelmä on asennettu keskeisesti ja toimii sääolosuhteiden mukaan. Mutta jos haluat vielä viihtyisämmän talvikuukausina, takka on aina.
Tämä upea ylellinen huvila sijaitsee Profitis Iliasin alueella, Perdika, Aeginan saarella; a tutkan alla, joka on koti maailman parhaimmille pistaasipähkinöille. Lisäksi seisoo kunniakas saaren yläpuolella on Aphaian temppeli (n. 500 eKr.). Yksi saaren parhaista ominaisuuksista on, että se on vain lyhyen lauttamatkan päässä Ateenan pääsatamasta, Pireuksesta. Ihanteellinen ratkaisu, jos haluat kokea muutaman päivän Ateenassa.
Saareen pääsy on erittäin helppoa. Lisämaksusta voimme järjestää suoran kuljetuksen Pireuksen satamaan joko suoraan lentokentältä tai Ateenan majoituksestasi. Lauttayhteys toimii melkein koko päivän, mutta voimme järjestää myös (lisämaksusta) yksityisen meritaksion aikaisin aamulla tai myöhään illalla saapuville Ateenalle.