Tämän hotellin palveluihin kuuluu business center, concierge-palvelut ja pyykinpesutilat. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, ilmaiset sanomalehdet ja kiertoajelu-/lippupalvelu.
Hotel Opal Courtyard tarjoaa 32 huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen sanomalehti. Huoneissa on oleskelualue. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 50+ Mbit/s.
Kylpyhuoneista löytyy suihku ja tohvelit. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät, tietokoneen näytöt ja puhelin. Hierontapalvelu huoneessa ja silitysrauta/-lauta ovat saatavilla pyynnöstä. Turndown-palvelu joka ilta. Siivouspalvelu saatavilla päivittäin.
Hotel Opal Courtyard sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Akbar Suuren hauta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja business centerin.
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s)
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Akbar Suuren hauta ja 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Mariamin hauta
Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta
Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Asiakkaiden käytössä on business center paikan päällä. Hotel Opal Courtyard tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kiertoajelu- tai lippupalvelun, puutarhan ja concierge-palvelut. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä 3 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 7.30–10.30.
Puhutut kielet
Englanti ja hindi
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 50+ Mbit/s
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.30–10.30; 350 INR per aikuinen ja 250 INR per lapsi
Perheystävällinen
Pyykinpesutilat
Äänieristetyt huoneet
Mukavuudet
Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
Lukolliset lokerot
Matkatavarasäilytys
Opaskirjoja
Pyykinpesutilat
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Concierge-palvelut
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Turndown-palvelu
Businesspalvelut
Business center
Ulkotilat
Puutarha
Kylpylä
Huoneessa tarjottavaa hierontaa
Muuta
Juhlasali
Merkityt tupakointialueet (sakkorangaistus)
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Pimennysverhot
Kylpyhuone
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Suihku
Tohvelit
Vessapaperi
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
Televisio
Ruoka ja juoma
Ateriatoimituspalvelu
Kokkipalvelu
Ravintolaoppaita
Muuta
Erillinen oleskelualue
Hyönteispuitteet
Ilmaiset sanomalehdet päivittäin
Ilmastointi (säädettävä)
Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
Pistokeadapterit
Puhelin
Rajoitetut ilmaiset älypuhelinpuhelut
Rajoittamaton älypuhelimen datan käyttö
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Sisäänkäynti mobiiliavaimella
Tietokoneen näyttö
Tulostin
Turvalokero
Työpöytä
Älypuhelimen datan nopeus 5G
Älypuhelin
Äänieristetyt huoneet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 10.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 15
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 1000 INR per lemmikki per yö. Lisäksi veloitetaan kertaluonteinen 1000 INR:n suuruinen siivousmaksu.
Vain koirat ja kissat sallitaan
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 350 INR aikuisille ja 250 INR lapsille
Lemmikit: 1000 INR per lemmikki ja lisäksi 1000 INR:n suuruinen kertaluonteinen siivousmaksu
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Meluttomia huoneita ei voida taata
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel Opal Courtyard agra
Hotel Opal Courtyard Hotel
Hotel Opal Courtyard Hotel agra
Hotel Opal Courtyard – arvostelut
Arvostelut
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 0 arvostelua
10–Loistava
0
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 0 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 0 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 0 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 0 arvostelua
2–Hirveä
0
Arvostelut
Arvosteluja ei vielä ole
Kirjoita tälle majoituspaikalle ensimmäinen arvostelu majoituksesi jälkeen.