Huoneistohotelli

Giardino dei Trulli

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Giardino dei Trulli valokuvagalleria

Majoituspaikan julkisivu
Vuodevaatteet
Trullo 5 pax | Vuodevaatteet
Ulkopuoli
Ulkopuoli

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Aamiainen saatavilla
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Map
Via XXIV Maggio, 15, Alberobello, BA, 70011
  • Trullo Sovrano -museo
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Alberobellon kaupungintalo
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Trulli di Alberobello
    ‪5 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Trullo 2 pax

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 50 m²
  • Yksiö
  • 1 kylpyhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Trullo 4 pax

  • 50 m²
  • Yksiö
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Trullo 5 pax

  • 50 m²
  • Yksiö
  • 1 kylpyhuone
  • 5 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 3 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Giardino dei Trulli

Huoneistohotelliyksiköt, joissa on keittonurkkaukset ja jotka sijaitsevat kävelymatkan päässä kohteesta Trulli di Alberobello
Tämän savuttoman huoneistohotellin palveluihin kuuluu viherseinä. Jokaisessa huoneistossa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi ja liesi, sekä kannettava tuuletin ja hiustenkuivaaja. Asiakkaiden käytössä on suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet.
Giardino dei Trulli tarjoaa 9 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja bidee. Siivous on saatavilla päivittäin.
Giardino dei Trulli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Trulli di Alberobello. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi aamiaisen (lisämaksusta), edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta) ja alueelliset kuljetukset (lisämaksusta). Tässä huoneistohotellissa on 9 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittonurkkauksen ja lieden.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen, jääkaapin ja lieden
  • Mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille viherseinän
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Piazza Curri ja Basilica Santuario dei Santi medici Cosma e Damianon kirkko
  • Lentokenttäkuljetukset ja alueelliset kuljetukset saatavilla maksusta
Giardino dei Trulli tarjoaa asiakkaiden käyttöön viherseinän. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla pyynnöstä) ja alueelliset kuljetukset ovat saatavilla lisämaksusta.

Tämä huoneistohotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia mannermaisen aamiaisen joka päivä klo 9.00–10.00.

Puhutut kielet

Englanti, ranska, saksa ja italia

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella 100 metrin etäisyydellä
  • Pysäköinti kadulla saatavilla
  • Meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta) rajoitettuina aikoina pyynnöstä
  • Alueelliset kuljetukset (lisämaksusta)

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi

Ruokailu

  • Päivittäin saatavilla mannermainen aamiainen lisämaksusta klo 9.00–10.00; 6 EUR per aikuinen ja 4 EUR per lapsi
  • Vesipisteellä varustettu baari

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Kannettava tuuletin
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu (päivittäin)
  • Vastaanotto avoinna osan vuorokaudesta

Sijainti

  • Lähellä rautatieasemaa
  • Sairaalan lähellä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 9 majoitustilaa
  • Kasviseinä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 19.30.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 16.30–19.30
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti, turvalokero

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 3.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 3 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 13 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 6.00 EUR aikuisille ja 4.00 EUR lapsille

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Giardino dei Trulli tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 16.30–19.30.
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT072003B400028282, BA07200332000004537
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Giardino Trulli Apartment Alberobello
Giardino Trulli Apartment
Giardino Trulli Alberobello
Giardino Trulli
Giardino dei Trulli Aparthotel
Giardino dei Trulli Alberobello
Giardino dei Trulli Aparthotel Alberobello

Giardino dei Trulli – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 48 kautta 119 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 39 kautta 119 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 17 kautta 119 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 12 kautta 119 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 119 arvostelua

8,2/10

Siisteys

8,0/10

Henkilökunta ja palvelu

7,2/10

Palvelut/mukavuudet

7,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,0/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Maria

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Super mysigt Trulli hus

Underbart litet gulligt Trulli hus. Ligger perfekt nära till allt. Det var ett element som värmde upp så skönt. Tyvärr blev jag störd av kyrkan som klockade två gånger i timmen hela natten. Det var inte hotellets fel. Jag rekommenderar verkligen det här boendet.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Suzanne

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Coucher dans un Trullo était vraiment un rêve et je suis comblée! 2 points que j'ai moins aimé : pas de wifi et pourquoi mettre un poêle à 2 ronds s'il n'y a pas de chaudrons ni d'ustensiles et couverts pour se cuisiner quelque chose ! Très étrange Sinon vraiment très bien et surtout bien localisé..merci
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

Adam

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Abenteuer
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

6/10 OK

Daniel

Huonoa: Siisteys
Petit trollo bien placé mais pas tres propre surtout l evier de la kitchenette...douche dans la salle de bain avec un rideau et sans bac a douche direct sur le carrelage de la pièce...donc de l eau partou et la douche doit faire 50 sur 50cm....
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Viridiana

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

8/10 Hyvä

Andrea

Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Liliana, Lile Bizard

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice place clean not far from city centre I’m glad I got to experience sleeping in the trulli
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Carlos, Buenos Aires

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
A trulo is an all rounded house in which the sheep herding people of Alberobello used to gather for the night, the animals will occupy the floor level, they will using a wood plank flooring sleep on the upper level. Now the structures are transformed using modern material without betraying the original roots, it was an amazong experience for us!
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Francesco

Matkusti perheen kanssa

Peccato per il caldo

Tutto perfetto dalla posizione alle dotazioni e le dimensioni del trullo. Però… mai più in agosto. È stato impossibile dormire al piano superiore per il caldo
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

10/10 Loistava

justin

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

10/10 Loistava

Franci

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

10/10 Loistava

KAZUTO

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Desiree

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Struttura davvero molto bella tutto perfetto si trova vicino tutto a piedi il ragazzo disponibile x tutto
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2024

4/10 Huono

Ashlea

Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Joe

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Scarlett

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

A true Trulli experience

The Trullo experience I had was really amazing. I was allowed to check in earlier because it was not occupied the previous night, which was a great relieve because it was too hot in Alberobello in the afternoon. Everything is the same as the photo. It might not up to the modern standard of hotel comfort but it was a very authentic Trulli experience. Giovanni is super nice. Alberobello is stunning in the evening during sunset.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Aimee

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is a great option for Alberobello! The space was clean and comfortable. We didn’t see the nice courtyard in the photos but we did have our own patio area and it was close to all the sights. Would stay again!
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Adriano

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Mireille

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Magnifique trullo avec cuisine et 2lits doubles Magnifique jardin privé à l’arrière. L’accueil est excellent et la propreté impeccable.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Michelle

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

John

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Good trulli rxperience

Very nice trulli house. There were ants and leaky hot water pot, but only small irritants.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024

10/10 Loistava

danielle

Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024

10/10 Loistava

Michael

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location and easy access to the historic area. The person that checked us in was really helpful. We were experiencing car problems and went above and beyond to try to locate help for us.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2024

4/10 Huono

Maurizio

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Trullo da rivedere condizioni igieniche pessime sostituire materassi, divano e frigo e aggiungere qualke accessorio in più per rendere alloggio confortevole
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2024

4/10 Huono

Juan Francisco

Yöpyi 1 yön joulukuussa 2023