Maalaistalo "Brisa de Mar" sijaitsee kauniisti ja rauhallisella paikalla keskellä 20 000 suurta kiinteistöä, jota ympäröi hyvin hoidettu puutarha ja siinä on tilavat paljastetut terassit, joissa on varjoisat pergolat. Siellä on uima-allas klooraamattomalla vedellä, joka on varustettu uusimmalla tekniikalla, mikä on erityisen miellyttävää pienille vieraillemme erittäin iho- ja silmäystävällisen veden laadun takia. Uima-altaan vieressä on neljä lepotuoleja. Terassit on täysin varustettu ulkona sohvalla ja terassipöydällä, johon mahtuu jopa kuusi henkilöä. Pohjakerroksessa on sisäänkäynti, tilava oleskelutila, jossa on täysin varustettu keittiö, pieni ruokailutila, sekä olohuone ja ruokasali. Siellä on myös suihkuhuone, jossa wc. Moderni rautaportaikko johtaa talon ensimmäiseen kerrokseen. Tässä on kaksi modernia makuuhuonetta ja kaksi kylpyhuonetta, joista toinen sviitissä.
Estate - Pollensa - Ranta - TV - WiFi: Talon ylemmästä kerroksesta näet Pollensanlahden, vain muutaman minuutin ajomatkan päässä. Kiinteistö tarjoaa rauhaa ja rentoutumista, mutta läheisyys Pollensaan tarjoaa mahdollisuuden sukeltaa kylän vilkkaan kylän hälinään. Alcudian kaupunkiin on myös helppo päästä talosta.
Rannan ystäville ei myöskään ole kaukana. Port de Pollençan (Pollensan satama) ja Cala de Sant Vicencon (Pollensan lahti) rannat ovat vain noin 6 km ja 9 km, Formentorin uimarannan noin 20 km, sekä Alcudian ja Alcudian rannat. Playa de Muro pääsee vain muutamassa minuutissa autolla.
Ja jos haluat pysyä ajan tasalla jopa lomalla: fincassa on satelliitti-tv (Astra) ja langaton Internet-yhteys WLAN.
Terassit, uima-allas ja grillausmahdollisuus viihtyisille grillausmahdollisuuksille: Etelän taloissa parasta on se, että voit viettää tunteja ulkona. Onko mitään parempaa kuin aloittaa päivä aamiaisella terassilla, paistatella auringossa tai varjossa päivän aikana, sitten päättää päivä lasillisella viiniä virkistävän suihkun jälkeen viihtyisällä grillauksella. Tilava terassi on täydellinen tähän. Ja yhdellä monista leutoista kesäyöistä sinulla on mahdollisuus katsoa Mallorcan tähtitaivasta. Brisa de Marin kohokohta on suuri uima-allas, jonka pituus 12 metriä mahdollistaa ainutlaatuisen kaistauinnin. Ulkogrilli on erittäin käytännöllinen tässä maalaistalossa puutarha- / terassi-alueella ja lähellä keittiötä, johon pääsee suoraan terassilta. Olohuoneesta on myös suora pääsy terassille.
Finca 'Brisa de Mar' - kiinteistö ja talo: Hyvin kauniisti varustettu kulkutie johtaa taloon. Pysäköinti useille autoille on saatavilla. Massiivinen puinen ovi johtaa talon sisäänkäynnin alueelle. Tässä on ruokasali, jossa on iso moderni pöytä ja mahtuu 6 henkeä. Sitten olohuoneesta kaksi mukavaa sohvaa, iso liukuva lasiovi tarjoaa pääsyn terassille. Sisääntuloalueen oikealla puolella on täysin varustettu keittiö, lisäksi ruokasali neljälle hengelle. Lasiovi johtaa keittiöstä suurelle terassille, ulkogrilli sijaitsee erittäin kätevästi aivan nurkan takana keittiöstä. Sisäänkäynnin alueella on vielä vieras-wc suihkulla. Sieltä moderni rautaportaikko johtaa toiseen kerrokseen, jossa on kaksi makuuhuonetta ja kaksi kylpyhuonetta. Makuuhuoneessa on ranskalainen sänky (160 x 200 cm), kauniisti modernit kalusteet, iso moderni vaatekaappi. Kylpyhuone on sviitissä ja on täysin varustettu kylpyammeella, suihkulla varustetulla kylpyammeella, hygieenisella lasiosalla, pesuallasella, jossa on säilytystilaa ja wc. Toisessa makuuhuoneessa on parivuode (2 vuodetta, 90 x 200 cm), myös moderni, suurella vaatekaappilla. On vuodesohva lapselle (80 x 160 cm), joten siellä on mahdollisuus ylimääräiselle lapselle (yhteensä 4 aikuista ja 1 alle 12-vuotias lapsi). Kaikista huoneista on upeat näkymät maaseudulle Pollensan lahden puolelle. Täällä on aina miellyttävä tuuli, jopa kuumina aurinkoisina päivinä, 'Brisa de Mar' on hiljattain rakennettu finca, tyylikkäästi sisustettu, moderni, kirkas ja upealla paikalla.