Casita Perdiz Cortijo las Rosasissa - Rauha ja rauhallisuus oliivitarhoissa
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Casita Perdiz Cortijo las Rosasissa - Rauha ja rauhallisuus oliivitarhoissa valokuvagalleria





Arvostelut
Koko koti
Suositut palvelut/mukavuudet
- Uima-allas
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Kuivausrumpu
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
Tutustu alueeseen
- Parroquia de Santiago ApóstolPlace, Parroquia de Santiago Apóstol25 min ajomatka
- Iznájarin linnaPlace, Iznájarin linna25 min ajomatka
- Valdearenasin rantaPlace, Valdearenasin ranta29 min ajomatka
- Granada (GRX-Federico García Lorca Granada-Jaén)Airport, Granada (GRX-Federico García Lorca Granada-Jaén)89 min ajomatka
Huonevaihtoehdot
Samankaltaisia majoituspaikkoja

Rauhallisuus ja rauha Andalusian historiallisessa sydämessä - Casita Liebre
- Uima-allas
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Kuivausrumpu

Hosteria de Rafi
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
- Aamiainen saatavilla

Ermita de las Eras Algarinejo by Ruralidays
- Uima-allas
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Ilmastointi

Cortijo Molino Los Justos
- Uima-allas
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi

El Morrón Algarinejo by Ruralidays
- Uima-allas
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Ulkotilat

Villa Turística de Priego de Córdoba
- Uima-allas
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti sisältyy hintaan
- Ravintola

Peaceful Farmhouse Retreat
- Lemmikkiystävällinen
- Pysäköinti saatavilla
- Pyykinpesu
- Mikroaaltouuni

Hotel Rural Huerta de la Palomas
- Uima-allas
- Poreallas
- Pysäköinti sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi

Dehesa de las Casas Algarinejo by Ruralidays
- Uima-allas
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Ulkotilat

Itsepalveluperiaatteella El Rincón de Carmen 4 hengelle
- Uima-allas
- Poreallas
- Keittiö
- Pyykinpesukone
Tietoja majoituspaikasta
Kokonaan sinun
Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Casita Perdiz Cortijo las Rosasissa - Rauha ja rauhallisuus oliivitarhoissa
Casita Perdizillä (tarkoittaen Pikku Partridge-taloa) on suuri avoin oleskelutila. Oleskelualue on sisustettu maurien tyylisillä sohvilla. Siellä on tukkipoltin viileinä talvi-iltoina ja satelliittitelevisio.
Siellä on kaksi suurta ikkunaa, joista toinen on näkymä laaksoon ja toinen keittiöstä pihalle. Ranskalaiset ovet johtavat yksityiselle pihalle, kun taas avoin portaikko johtaa ilmavaan makuuhuoneeseen, josta on kauniit näkymät. Toinen makuuhuone on alakerrassa yksityisen pihan vieressä, jossa on myös ulkokuisti ruokailua ja grillausta varten
Siellä on täysikokoinen sähköuuni / liesi sekä jääkaappi ja pakastin - välttämätön paikallisen oluen ja viinin jäähdyttämiseksi! Hyvä valikoima lautasia, ruukkuja, laseja jne. Mahdollistaa kotoa kotoa, rentouttavaa ruoanvalmistusta. Perusteet (kuten suola, pippuri, öljy, pesuneste jne.) Toimitetaan osana palveluamme. Neljän hengen ruokapöydässä on keittiöpöytä.
Pihalla on iso yksityinen piha, johon on istutettu jasmiini ja laventeli, ja sitä ympäröivät perinteiset korkeat valkoiset seinät. Muut kasinot eivät ole sinua huomaamatta. Siellä on ulkokäyttöön tarkoitettuja istumapaikkoja rentoutumiseen ja ruokapöytä. Kuistilla on varjo kuumina Andaluzin kesäpäivinä. Grillin avulla voit hyödyntää ulkopuolella elämistä.
Yhteinen terassi ja uima-allasalue jakavat korkeintaan 10 vierasta, ja se sijaitsee kukkulan puolella, josta on upeat näkymät laaksoon, kukkuloille ja oliivitarhoille. Siellä on pöytiä ja tuoleja, jotka voivat syödä tai istua viileän juoman kanssa ja katsella auringonlaskua ... ... Auringonpalvojille on myös pehmustetut lepotuolit! Allas on asetettu terassin reunaan, ja siinä on mukava istuinreuna vedessä, jolloin voit istua ja pitää viileänä lukeessasi tai vain katseleessasi näkymää ..
Siellä on ulkopuolinen suihkuhuone, jossa wc ja pesuallas, joten sinun ei tarvitse palata Casitaan kerran nauttien auringonpaisteesta.
Myös uima-altaan terassilta pääsee pesutupaan, jossa on pesukone, pesuallas, silitysrauta ja silityslauta yhteiskäyttöön.
Puolentoista tunnin päässä Málagan ja Granadan lentokentiltä, Cortijo las Rosasin syrjäinen ympäristö, rauhallisten oliivitarhojen keskellä, tarjoaa vieraille mahdollisuuden rentoutua uima-altaan ympärillä päivien aikana käyden historiallisissa ja kulttuurikeskuksissa, jotka ovat helpon matkan päässä: Antequera, Alcala la Real, Cordoba, Granada, Málaga, Ronda, Sevilla jne ...
Maista Subbetican maineikkaista oliiveista valmistettu öljy; nauttia paikallisista viineistä Montillasta tai Anisista, joka on tuotettu lähellä olevassa Rutessa; grillata saatavilla olevat runsaat kalat ja äyriäiset tai antaa meidän järjestää poistumisen lähellä olevasta Molino los Justosista perinteisellä "kotiruoksallaan". Paikallisessa kaupungissamme Algarinejo -ravintolassa on ravintola Casa Piolas, joka sisältyy Jon Clarken ”Andalucían ruokailussalaisuuksiin” - heidän Menu de Degustación on kokemus, jota ei kannata jättää väliin!
Lähistöllä Iznajar-järvi tarjoaa vuokrattavana olevan rannan, jossa on polkuja ja kajakkeja, ja rantabaari on käsillä viileiden juomien tai syömisen kannalta. Kävelijöillä on vapaus tutustua Subbetican maaseutuun heti ovelta - tai kävellä El Torcal -elokuvan poikkeuksellisten kivimuodostelmien keskuudessa. El Chorron rotko tarjoaa seikkailunhaluiselle mahdollisuuden kokea upea Camino del Rey tai vaeltaa paikallisen "mesan" ympärillä järvelle ja tutkia Granadan yliopiston suorittamaa arkeologista kaivaa - saatat joutua jakamaan näkemyksen paimen ja hänen vuohensa ...
Anna Cortijo las Rosas auttaa sinua rentoutumaan, nauttimaan koskemattomasta Andaluciasta ja opastamaan sinut sen historiallisiin aarteisiin.
- Ilmastoitu mökki, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja takka
- Ilmainen Wi-Fi
- Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
- Sijaitsee 9,1 km:n päässä kohteesta Parroquia de Santiago Apóstol ja 9,2 km:n päässä kohteesta Iznájarin linna
Tämä mökki on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Uima-altaat/kylpylä
- Yleinen uima-allas
Internet
- Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
- Auto vaaditaan
- Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
- Hummeri-/rapukattila
- Jääkaappi
- Kahvin-/vedenkeitin
- Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
- Leivänpaahdin
- Liesi
- Mausteita
- Uuni
- Vedenkeitin
Ruokailu
- Ruokapöytä
Makuuhuoneet
- 2 makuuhuonetta
- Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
- 1 kylpyhuone
- Bidee
- Hiustenkuivaaja
- Pyyhkeet saatavilla
- Saippua
- Suihku
Oleskelutilat
- Puuliesi
- Ruokapöytä
- Takka
Viihdetarjonta
- Kirjoja
- Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat
Ulkotilat
- Grilli
- Patio
- Puutarha
- Puutarhakalusteet
Pesulapalvelu
- Pyykinpesukone
- Pyykinpesutilat
Ilmastointi ja lämmitys
- Ilmastointi
- Lämmitys
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
- Ei hissiä
- Laattalattia yleisissä tiloissa
- Mukulakivilattia yleisissä tiloissa
- Soralattia yleisissä tiloissa
- Savuton majoituspaikka
- Majoittajan kommentti: Smoking is only allowed outside
Palvelut ja mukavuudet
- Silitysrauta/-lauta
Sijainti
- Maaseudulla
- Vuoristossa
Tekemistä
- Golfmahdollisuus lähistöllä
- Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
- Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
- Uintimahdollisuus lähistöllä
- Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
- Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
- Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
- Ensiapulaukku
- Palosammutin
- Suoratelkilukko
Yleistä
- Aurinkovoima
- Kierrätysmahdollisuus
- Puutarha
- Vähintään 80 % kaikesta valaistuksesta peräisin LED-lampuista
- Yksikön koko: 55 neliömetriä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
- Majoittajan kommentti: Generally not but speak to the owner if required
Lapset ja varavuoteet
- Lapset ovat tervetulleita.
Tapahtumat
Tapahtumat sallittu
Only if you book the entire cortijo for 10 guests
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Smoking is only allowed outside
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Lisämaininnat
- Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 GBP:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Casita Perdiz Cortijo las Rosas Peace Tranquility Olive Groves
Casita Perdiz at Cortijo las Rosas - Peace & Tranquility in the Olive Groves – arvostelut
Arvostelut
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan