Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Le Repère des Hortillonnages - Gardens with terrace
Joen rannalla oleva huoneisto, jossa on keittiö ja parveke
Tämä savuton huoneisto tarjoaa internetyhteyden. Huoneistossa on ilmainen Wi-Fi ja keittiö, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on kahvin-/teenkeitin, ruokailupöytä, parveke ja televisio. Siivouspalvelu on saatavilla rajoitetusti.
Huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Huoneessa on parveke. Huoneissa on kalusteina työpöytä ja ruokailupöytä. Keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet.
Kylpyhuoneista löytyy suihku. Tämä huoneisto tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla rajoitettuina aikoina.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Kelluvat puutarhat -puisto. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, parvekkeen ja olohuoneen
Ilmainen Wi-Fi
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Kelluvat puutarhat -puisto ja Les Hortillonnages (kelluva puutarha)
Majoittaja
Barone Olivier
Puhutut kielet
Englanti ja ranska
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
Keittiö
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Liesi
Mausteita
Mikroaaltouuni
Ruokailu
Ruokapöytä
Makuuhuoneet
Lakanat saatavilla
Makuuhuone
Kylpyhuone
1 kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Sampoo
Suihku
Vessapaperi
Oleskelutilat
Olohuone
Ruokapöytä
Viihdetarjonta
Televisio
Ulkotilat
Parveke
Työtilat
Työpöytä
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Siivouspalvelu (rajoitettu saatavuus)
Sijainti
Joen rannalla
Kaupungin keskustassa
Veden äärellä
Tekemistä
Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Yleistä
Yksikön koko: 20 neliömetriä
Äänieristys
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 24
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Lisämaininnat
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Vrbo Property Amiens
Vrbo Property Private vacation home
Vrbo Property Private vacation home Amiens
Le Repère des Hortillonnages - Gardens with terrace – arvostelut
Arvostelut
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 4 kautta 5 arvostelua
10–Loistava
4
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 5 arvostelua
8–Hyvä
1
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 5 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 5 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 5 arvostelua
2–Hirveä
0
10/10
Siisteys
Arvostelut
10/10 Loistava
Lyn E.
6.7.2024
Hyvää: Siisteys
Great little apartment close to fantastic bar and restaurant
Perfect stay for us, 15 mins walk to Notre Dame and less to a wonderful collection of restaurants on the canal. Hortillonnages on our doorstep and a fantastic bar and restaurant a few doors down.
Lyn E.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Monique B.
13.5.2024
Hyvää: Siisteys
Week-end de découverte d'Amiens
Tout est possible à pied : le centre historique, les quais, les hortillonnages, les parcs ...Temps estival. L'appartement est beau, lumineux. Idéal pour un court séjour : petit, sans espace de rangement,chambre ouverte . Terrasse très bruyante.
Monique B.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024
10/10 Loistava
Pierre-Jean R., BONDUES
9.5.2024
Hyvää: Siisteys
Super bien placé !
2 nuits à qques minutes à pied du centre et de la Somme.
Propreté impeccable et appartement fonctionnel et très bien décoré.
La terrasse pour l'apéro parfaite.
Je recommande vivement.
Pierre-Jean R.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024
10/10 Loistava
Josette H., équeurdreville 50120 FRANCE
26.12.2022
Hyvää: Siisteys
Séjour découverte d’Amiens très apprécié malgré un temps chagriné
Appartement neuf ,très bien équipé, très proche à pied des principaux centres d’intérêts (hortillonnages,cathédrale,centre-ville….) nous avons passé un excellent séjour
Petit inconvénient :
Le Boulevard qui passe devant l’appartement est assez fréquenté donc un peu bruyant mais on s’habitue assez vite
Josette H.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2022
10/10 Loistava
yves M.
17.6.2022
Hyvää: Siisteys
très bien
très bon accueil, emplacement parfait pour visiter Amiens et les environs, le logement est propre et agréable, seul petit bémol le bruit du boulevard mais pour quelques jours çà passse