Tämän hotellin palveluihin kuuluu ravintola, itsepalvelupysäköinti ja business center. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ilmaiset polkupyörät, kuivapesulapalvelu ja pyykinpesutilat.
Smile HOTEL Hirosaki tarjoaa 121 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Huoneissa on taulutelevisio. Tämä hotelli tarjoaa huonehintaan sisältyvän kiinteän ja langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla päivittäin.
Tässä hotellissa käytössäsi on ilmaiset polkupyörät.
Smile HOTEL Hirosaki sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Hirosaki Shoten -kirkko. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja business center.
Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat business center, kokoushuoneita ja pyykinpesutilat
Majoituspaikan alueella on tarjolla ilmaiseksi käytettävissä olevia polkupyöriä
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Hirosaki Shoten -kirkko ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Hirosakin nykytaiteen museo
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys ovat saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Business center ja kokoushuoneita ovat asiakkaiden käytössä. Smile HOTEL Hirosaki tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, pyykinpesutilat ja kuivapesulan/pesulapalvelut. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.
Tämä 3 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 7.00–9.30.
Majoituspaikassa on ravintola.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti (JPY 500 per per yö)
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.00–9.30; 1 100 JPY per henkilö
Ravintola
Tekemistä
Ilmaiseksi käytettävissä olevia polkupyöriä
Perheystävällinen
Pyykinpesutilat
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Pyykinpesutilat
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Siivouspalvelu (päivittäin)
Businesspalvelut
Business center
Kokoushuoneita
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Hissi
Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
Muuta
Merkityt tupakointialueet (sakkorangaistus)
Huoneen palvelut/mukavuudet
Kylpyhuone
Bidee
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
Taulutelevisio
Muuta
Ilmastointi (säädettävä)
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupungin perimä vero: 200.00 JPY per henkilö per yö
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 1100 JPY per henkilö
Omatoiminen pysäköinti: 500 JPY per yö
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Smile Hirosaki
Smile HOTEL Hirosaki Hotel
Smile HOTEL Hirosaki Hirosaki
Smile HOTEL Hirosaki Hotel Hirosaki
Smile HOTEL Hirosaki – arvostelut
Arvostelut
8,2
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 19 kautta 50 arvostelua
10–Loistava
19
Arvosana 8 - Hyvä. 15 kautta 50 arvostelua
8–Hyvä
15
Arvosana 6 - OK. 14 kautta 50 arvostelua
6–OK
14
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 50 arvostelua
4–Huono
2
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 50 arvostelua
2–Hirveä
0
8,0/10
Siisteys
8,6/10
Henkilökunta ja palvelu
7,2/10
Palvelut/mukavuudet
7,6/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
6/10 Kohtalainen
Ryan
8.11.2021
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
On the page it says that there is parking available for ¥500, but when you get to the hotel there aren't any signs telling you were to park. I ended up having to park in a random paid lot a couple blocks away from the hotel. When you take the escalator up to the lobby it appears that the hotel is pretty nice. On check in the gentleman asked if I had a car and to put down my plate to pay. He then showed me a map of where to park, it was already too late for that. Once you take the elevator to the floors with the rooms it looks pretty aged and could use some updates. The room was on the smaller side and was clean. The bed was very firm with a single small and extremely flat pillow. Would I stay here again? Probably not, I don't think I received enough value for the amount that it cost to stay here, as it was pretty expensive.
Ryan
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
26.10.2020
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
This hotel is located about 15 minutes on foot from the JR Station. It's a three-minute walk from another station of another line. It's in a very good location for sightseeing in this town. This hotel is relatively old. It does not have a public bath but they provide a good breakfast. The room is quite small but they offer free wifi.
Yoshihide
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2020
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
TAKUYA
26.7.2020
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
スタッフ一人一人が丁寧でした。また、街へのアクセスがよく便利でした。朝食も美味しかったです。
TAKUYA
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2020
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
koko
16.3.2020
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
弘前城
静かな環境でゆっくり休めました❗弘前城にも近く観光しやすい場所でした
koko
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2020
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
13.3.2020
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
よかったです◎
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2020
Tarkistettu arvostelu
6/10 Kohtalainen
Tarkistettu asiakas
19.9.2019
ビジネス利用なら最高です。
朝食バイキング豊富な食材で満足しました。ビジネス利用ならお勧めホテルだと思います。
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
13.8.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
飯店乾淨、空間大小尚可,距離車站有些距離,但剛好在弘前睡魔祭的路線上。
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
13.8.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
部屋等は極普通でしたが兎に角朝食が美味しかったです。(´ω`)
nozomi
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
wataru
19.10.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
出張ビジネスマン
朝食が美味しかった。
wataru
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2018
Tarkistettu arvostelu
6/10 Kohtalainen
Yoshihiko
22.9.2018
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
宿泊にお金をかけたくない(笑)観光に適している.
弘前市中心部に位置するため,観光に便利.無料で自転車を貸してくれるのはありがたかった.価格も良.
Yoshihiko
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2018
Tarkistettu arvostelu
6/10 Kohtalainen
Asad
18.9.2018
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Tanbo art Trip to Hirosaki - Sept 2018
The hotel is 15 to 20 min away from the JR train station so location wise it is not convenient if you will be using train. Hotel itself is pretty basic - small room but it is ok to crash for a night or two. The carpeting in the rooms needs changing - looks pretty bad. Breakfast is also pretty basic but for an extra $7 its ok. At least one person on the front desk staff can speak English and they are all polite and helpful. wifi signal was strong in my room so no complaints there. Local area is all commercial with many shops and restaurants. Hirosaki castle and park are about 15 min walk and are worth seeing.
Overall its an ok place to crash for a night if you are a solo traveller like me but I will not stay there again because of the distance from JR train station.
Asad
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2018
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Dale
20.8.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
I have stayed at many hotels in Japan and the Smile hotel in Hirosaki has the most comfortable bed. They have a memory foam mattress topper and a nice pillow.
Dale
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2018
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
S H O I C H I
3.5.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hirosaki Bargain
Excellent location-Hotel is conveniently located half way between the train station and Hirosaki castle. Staff are friendly and breakfast was delicious although western breakfast options were very limited. Room was comfortable and clean