Happy Days Hotel

2.0 tÀhden majoituspaikka

Valitse pÀivÀt nÀhdÀksesi hinnat

Majoituspaikan Happy Days Hotel valokuvagalleria

Ulkouima-allas
Aamiainen, lounas ja illallinen; kreikkalainen keittiö
Ulkoalueet
Ilmaiset vauvansÀngyt, lisÀvuoteet, ilmainen Wi-Fi
SisÀtilat

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • Vastaanotto avoinna ympĂ€ri vuorokauden
  • All inclusive
  • Aamiainen sisĂ€ltyy hintaan
  • Pesulapalvelut
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Map
Paralia Kourna, Apokoronas, Crete, 73007
  • Jeorjiupolin ranta
    â€Ș5 min kĂ€velymatka‬
  • Episkopin ranta
    â€Ș4 min ajomatka‬
  • KurnasjĂ€rvi
    â€Ș6 min ajomatka‬
  • Hania (CHQ-Ioannis Daskalogiannis)
    â€Ș51 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Perhehuone, yhdistettÀviÀ huoneita

  • 30 mÂČ
  • NĂ€kymĂ€ vuoristoon
  • 4 henkilöÀ
  • 1 parisĂ€nky ja 2 yhden hengen sĂ€nkyĂ€

Superior-huone, nÀköala puutarhaan

  • 20 mÂČ
  • 4 henkilöÀ
  • 2 yhden hengen sĂ€nkyĂ€ ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveĂ€) TAI 1 parisĂ€nky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveĂ€)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Happy Days Hotel

Rannalla sijaitseva majoituspaikka, jossa on ilmainen vesipuisto
Happy Days Hotel tarjoaa asiakkaittensa kÀyttöön rannan, ulkouima-allas ja maksuttoman vesipuiston.
Huoneissa on ilmaiset hygieniatuotteet. Huoneessa on kalustettu parveke tai terassi. Satelliittikanavat takaavat viihteen. Asiakkaat voivat surffata verkossa kÀyttÀmÀllÀ huonehintaan sisÀltyvÀÀ langatonta internetyhteyttÀ. Ilmaisia vauvansÀnkyjÀ ja lisÀ-/varavuoteita on myös saatavilla. Siivous on saatavilla pÀivittÀin.
KÀytössÀsi on ulkouima-allas ja lastenallas. Muihin vapaa-ajan palveluihin kuuluu maksuton vesipuisto.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan pÀÀllÀ tai sen lÀhistöllÀ, ja ne saattavat olla maksullisia.

Happy Days Hotel sijaitsee vain lyhyen kÀvelymatkan pÀÀssÀ kohteesta Jeorjiupolin ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissÀ tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysÀköinnin.
  • Ilmainen aamiainen saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysĂ€köinti
  • Jos kaipaat syötĂ€vÀÀ tai juotavaa, majoituspaikasta löytyy ravintola, rantabaari ja allasbaari
  • Voit kĂ€ydĂ€ pitĂ€mĂ€ssĂ€ hauskaa ilmaisessa vesipuistossa tai uimassa ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisĂ€ltyvĂ€t concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja limusiini- tai town car -palvelu
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kĂ€velymatkan pÀÀssĂ€ kohteesta Jeorjiupolin ranta ja 5 minuutin ajomatkan pÀÀssĂ€ kohteesta Episkopin ranta
Happy Days Hotel tarjoaa tÀysihoitohinnat, joihin sisÀltyvÀt paikan pÀÀllÀ olevissa ravintoloissa nautitut ateriat ja juomat, ja mahdollisesti verot ja juomarahat. LisÀmaksuja saatetaan veloittaa tiettyjen ravintoloiden aterioista, erikoisillallisista ja -aterioista, tietyistÀ juomista ja muista palveluista.

Aurinkovarjot ja aurinkotuolit ovat kĂ€ytettĂ€vissĂ€si – unohda kaikki huolesi ja ota rennosti auringon alla.Happy Days Hotel on tĂ€ydellinen kohde, jos haluat rentoutua, sillĂ€ palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen vesipuisto, ulkouima-allas, lastenallas.

Asiakkaille tarjotaan ilmainen aamiainen. Majoituspaikasta löytyy ravintola ja vÀlipalabaari/deli. Voit nauttia juomista yhdessÀ majoituspaikan baareista, joihin kuuluu rantabaari, allasbaari ja baari/lounge. Wi-Fi on saatavilla yleisissÀ tiloissa ilmaiseksi. Ilmainen omatoiminen pysÀköinti on saatavilla.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen aamiainen.
Majoituspaikassa on ravintola, jossa asiakkaille on tarjolla aamiainen, lounas ja illallinen.

All inclusive -tiedot

Happy Days Hotel tarjoaa asiakkailleen all inclusive -huonehinnan. All inclusive -huonehinta on korkeampi, sillÀ se sisÀltÀÀ majoituspaikassa tarjotut ruoat ja juomat (joitain rajoituksia voidaan soveltaa).

Juomarahat ja verot

Juomarahat sisÀltyvÀt hintaan, mutta voit halutessasi antaa ylimÀÀrÀisen juomarahan.

Ruoka ja juoma

Kaikki buffet-ateriat, vÀlipalat ja juomat sisÀltyvÀt hintaan

Puhutut kielet

Saksa ja kreikka

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissĂ€ tiloissa: ilmainen Wi-Fi

PysÀköinti ja liikenneyhteydet

  • Limusiini- / town car -palvelu
  • Paikan pÀÀllĂ€ ilmainen omatoiminen pysĂ€köinti

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen aamiainen saatavilla
  • Allasbaari
  • Baari/aulabaari
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissĂ€ tiloissa
  • Rantabaari
  • Ravintola
  • VĂ€lipalabaari/herkkukauppa

TekemistÀ

  • Ilmainen pÀÀsy vesipuistoon
  • Lastenallas
  • Ulkouima-allas

PerheystÀvÀllinen

  • Ilmainen pÀÀsy vesipuistoon
  • Ilmainen vauvansĂ€nky
  • JÀÀkaappi huoneessa
  • Lastenallas
  • LisĂ€vuode
  • Pyykinpesutilat
  • Ulkouima-allas
  • VĂ€lipalabaari/herkkukauppa

Mukavuudet

  • Pyykinpesutilat
  • YmpĂ€ri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (pĂ€ivittĂ€in)

Ulkotilat

  • Rannalla
  • RantapyyhkeitĂ€
  • Rantatuoleja
  • Rantavarjoja
  • Terassi

KylpylÀ

  • Hierontaa

Esteettömyys

  • Ei hissiĂ€

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ilmainen vauvansĂ€nky
  • LisĂ€vuode

Kylpyhuone

  • Ilmaiset hygieniatuotteet

Viihdetarjonta

  • 22–tuumainen televisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • JÀÀkaappi

Muuta

  • Puhelin
  • Turvalokero

KÀytÀnnöt

SisÀÀnkirjautuminen

SisÀÀnkirjautuminen alkaa: klo 14.00. SisÀÀnkirjautuminen pÀÀttyy: klo 0.00.
Express-sisÀÀnkirjautuminen saatavilla
SisÀÀnkirjautujien alaikĂ€raja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

SisÀÀnkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan pÀÀllÀ

SisÀÀnpÀÀsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Painoraja: 2 kg per lemmikki

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • LisĂ€-/varavuoteita on saatavilla.
  • Ilmaiset vauvansĂ€ngyt!

Maksutavat

TÀrkeÀÀ tietoa

LisÀmaksut

Asiakkaita pyydetÀÀn maksamaan seuraavat lisÀmaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron mÀÀrĂ€ riippuu kaudesta, eikĂ€ sitĂ€ vĂ€lttĂ€mĂ€ttĂ€ peritĂ€ ympĂ€ri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. LisĂ€tietoja saat ottamalla yhteyttĂ€ majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja kĂ€yttĂ€en.
  • Kaupungin perimĂ€ vero: 1.11.–31.3. vĂ€lisenĂ€ aikana 0.50 EUR per majoitustila per yö
  • Kaupungin perimĂ€ vero: 1.4.–31.10. vĂ€lisenĂ€ aikana 2.00 EUR per majoitustila per yö

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisÀmaksut

Alla mainitut lisÀ- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun kÀytön tai sisÀÀn- tai uloskirjautumisen yhteydessÀ.

  • Huoneessa olevasta tallelokerosta veloitetaan maksu

TÀmÀ ei vÀlttÀmÀttÀ ole kattava luettelo. LisÀ- ja takuumaksut voivat muuttua, eivÀtkÀ ne vÀlttÀmÀttÀ sisÀllÀ veroja.

HyvÀ tietÀÀ

TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankÀynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
LisÀhenkilöistÀ saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
SisÀÀnkirjautumisen yhteydessÀ saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekÀ pankki- tai luottokortti tai kÀteisellÀ maksettava takuumaksu mahdollisten lisÀmaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisÀÀnkirjautumishetkellÀ, ja niistÀ saatetaan veloittaa lisÀmaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
TÀmÀ majoituspaikka hyvÀksyy yleisimmÀt luottokortit.
TÀssÀ majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivÀt saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttÀvÀÀ asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttÀ majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan pÀÀllÀ.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskÀytÀntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien sÀÀdösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

LisÀmaininnat

  • Kansallisten sÀÀdösten vuoksi paikan pÀÀllĂ€ maksettavat summat eivĂ€t voi ylittÀÀ 500 EUR:n suuruista summaa. Saat lisĂ€tietoja asiasta ottamalla yhteyttĂ€ majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellÀ

Happy Days Georgioupolis
Happy Days Hotel Georgioupolis
Happy Days Beach Hotel Georgioupolis
Happy Days Hotel Apokoronas
Happy Days Beach Georgioupolis
Happy Days Beach
Happy Days Beach Hotel Apokoronas
Happy Days Beach Apokoronas
Happy Days Apokoronas
Happy Days Hotel Hotel
Happy Days Hotel Apokoronas
Happy Days Hotel Hotel Apokoronas

Happy Days Hotel – arvostelut

Arvostelut

6,0
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 8 - HyvÀ. 3 kautta 5 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 5 arvostelua
Arvosana 2 - HirveÀ. 1 kautta 5 arvostelua

7,2/10

Siisteys

6,8/10

Henkilökunta ja palvelu

7,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

2/10 HirveÀ

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys
bij aankomst meldden we ons bij de balie dat jullie een tweepeersoons kamer voor ons gereserveerd hadden, de baliemedewerkster keek ons verbaasd aan en belde haar manager, we werden door deze dame apart genomen en kregen daar te horen dat ze al 3 jaar geen zaken meer deden met Expedia en dus ook niks voor ons konden betekenen
Yöpyi 7 yötÀ toukokuussa 2019

8/10 HyvÀ

pascal, 63

Matkusti kumppanin kanssa
HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
bel hotel, bien situé pour visiter la Crete , clientÚle essentiellement allemande les fiches renseignements sont fournis en anglais pas de Français!!!!seul 1 serveur est polyglotte Georgios super gentil l 'alimentation variée est trÚs bonne spécialités crétoises et le restaurant un emplacement magnifique donnant sur la plage avec couché du soleil. Hotel trÚs propre et fleuris , avantage un grand parking privé. notre seul nuage c est en arrivant et qua l'accueil on nous dit que sa fait 3 ans qu'ils n y a pas de contrat avec expedia j ai du appeler expedia qui à tr géré.. il fallait juste nous precisé hotelbeds sur nos documents.
Yöpyi 7 yötÀ toukokuussa 2019

4/10 Huono

Sonnenschein, Bayern

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

Leider sehr unfreundlich

ich hatte ĂŒber Expedia eine Buchung getĂ€tigt - wurde sehr unfreundlich abgewiesen - ja es wurde behauptet Expedia gĂ€be es ĂŒberhaupt nicht - trozt ReservierungsbestĂ€tigung bekam ich kein Zimmer - alles in allem sehr unbefriedigend
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2018

8/10 HyvÀ

Kim

HyvÀÀ: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Perfecte service!

Bij aankomst in het hotel kregen wij te horen dat wij een gratis upgrade kregen naar het 5 sterren resort Georgioupolis vanwege mijn verjaardag! Wij werden naar het andere resort gebracht, kregen informatie en de sleutel. Personeel nam onze koffers over en bracht de koffers en ons naar de juiste kamer. Top service! Eten was goed, drankjes prima, cocktails zijn minder goed maar niets te klagen over ons verblijf!

8/10 HyvÀ

Tarkistettu asiakas

HyvÀÀ: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Einfaches und angenehmes Hotel fĂŒr unkomplizierte

Das Happy Day ist ein kleines Hotel mit internationalem Personal sowie auch internationalen GĂ€sten. FĂŒr einfache Leute sehr gut geeignet. Die Sauberkeit ist ok...Zimmern sind sehr ruhig, obwohl das Hotel an einer Zentralen Lage ist und sich im Hotel eine Beach Bar befindet, in der jeden Montag Karaoke Parties stattfinden. Die ganze Anlage ist sauber, gepflegt und sehr grĂŒn. ganz schön. Essen? Ist sehr einfach. Vor allem FrĂŒhstĂŒck, immer das gleiche und kaum eine Auswahl...Darum...Eine HP wĂŒrde ich gar nicht empfehlen und schon gar nicht AI, da AI in Griechenland total was anderes ist als man kennt. Der Hotelstrand ist zwar klein aber sehr weitlĂ€ufig also findet jede seine Ecke und Ruhe...FĂŒr die LIegestĂŒhle zahlt man 2.5Euro pro Tag, in anderen Hotels ist es bis zu 5Euro. FĂŒr mich war das Zimmer und Hotel vollkommen ok, da ich nur das Bett gebraucht habe.