Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Deck + Grill: Mtn Haven in Stanislaus Nat'l Forest
Tämän savuttoman mökin palveluihin kuuluu grillejä, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Mökissä on takka sekä keittiö ja pyykinpesukone. Asiakkaiden käytössä on 3 kylpyhuonetta, mikroaaltouuni, liesi ja televisio.
Ilmastoiduissa huoneissa on takka ja silitysrauta/-lauta. Tämän 3 tähden mökin huoneissa on keittiö, jossa on liesi, mikroaaltouuni, astiat/ruokailuvälineet ja astianpesukone. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku.
Tämä mökki sijaitsee lähellä kohdetta Sierra Nevada Logging Museum (museo). Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ilmainen omatoiminen pysäköinti. Mökissä tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja 3 kylpyhuonetta.
Ilmastoitu mökki, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 3 kylpyhuonetta
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Arnold Rim Trail ja 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta White Pines Lake (järvi)
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä 3 tähden mökki on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Keittiö
Astianpesukone
Jääkone
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Liesi
Mikroaaltouuni
Paperipyyhkeet
Uuni
Makuuhuoneet
3 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
3 yksityistä kylpyhuonetta
Kylpyamme tai suihku
Oleskelutilat
Olohuone
Takka
Viihdetarjonta
Kirjoja
Pelejä
Televisio
Ulkotilat
Grilli
Kaukoputki
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Ilmastointi ja lämmitys
Ilmastointi
Kattotuuletin
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Silitysrauta/-lauta
Turvallisuusominaisuudet
Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vähintään 18-vuotiaan aikuisen on otettava täysi vastuu varauksesta.
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: apartment.
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: apartment Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Varauksesta tulee olla vastuussa vähintään 18-vuotias aikuinen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Serene Mountain Getaway With Deck Grill!
Deck + Grill: Mtn Haven in Stanislaus Nat'l Forest Arnold
Deck + Grill: Mtn Haven in Stanislaus Nat'l Forest Cottage
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 3 arvostelua
10–Loistava
3
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 3 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua
2–Hirveä
0
8,8/10
Siisteys
10/10
Palvelut/mukavuudet
9,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
10/10 Loistava
Thea
Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
2.1.2026
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Cozy cabin tucked in Arnold’s beautifu forest! Close to market and restaurants, hiking and outdoorsy activities. House itself is very clean and cozy, my family had a very comfortable stay and wished we couldve stayed longer.
Thea
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Kathryn
9.10.2023
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Enjoyable
Very nice
Kathryn
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2023
10/10 Loistava
Ilja
Matkusti pienten lasten kanssa
1.8.2023
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
A very well maintained medium old cabin, away from the main highway 4 and on a tiny cul-de-sac down from the side street. Very quiet, surrounded by maintained native vegetation and grazing deer. Good amount of sky visible from the nice large patio area. 10 minutes from the Big Trees state park. Big fridge, gas stove, nice beds, game room. Electronic lock. Easy in and out.