Koko loma-asunto

Brook Cottage, Challacombe - nukkuu 2

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Brook Cottage, Challacombe - nukkuu 2 valokuvagalleria

Terassi/patio
Televisio, takka
1 makuuhuone, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Televisio, takka
Mikroaaltouuni, uuni, astianpesukone

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Takka

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Challacombe, Devon
  • Place, Exmoorin kansallispuisto
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, North Devon Coast
    ‪8 min ajomatka‬
  • Place, Ilfracombe Harbour
    ‪22 min ajomatka‬
  • Airport, Cardiff (CWL-Cardiffin kansainvälinen lentoasema)

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Brook Cottage, Challacombe - nukkuu 2

Brook Cottage sijaitsee erinomaisella paikalla aivan ihastuttavan Challacombe-kylän yläpuolella Exmoorin kansallispuistossa, josta on kauniit näkymät maaseudulle sekä edessä että takana. Mökissä voi majoittua jopa 2 vierasta yhdessä makuuhuoneessa, jossa on king-size-pylvässänky.



Brook Mökki Challacombessa rakennettiin alun perin maatalouden asunnoksi. Joitakin vuosia sitten kaksi makuuhuonetta tehtiin yhdeksi tilavaksi kahden hengen huoneeksi. Lisäksi lisättiin aurinkotila ja alakerran vaatesäilytys sekä asennettu kattava eristys. Puuhella on äskettäin vaihdettu.



Vuodepaikkoja 2 hengelle yhden hengen makuuhuoneessa, jossa on king-size-pylvässänky

Tilava olohuone, jossa on ruokailutila

Puu-poltin olohuoneessa

Yläkerran suihkuhuone ja alakerrassa vaatehuone

Aurinkohuone on yhdistetty olohuoneeseen

Suuri suljettu puutarha kiinteistön takaosaan, josta on kauniit näkymät maaseudulle

Pysäköinti kahdelle autolle etupaikalla

Koirat ovat tervetulleita (2 max) & punta; 15 täydennystä per koira

Mukana WiFi ja sähkö

Vuodevaatteet ja pyyhkeet

Saapuvat 4 pm

Lähtö klo 10 mennessä



Historiallinen Challacomben kylä sijaitsee maaseudulla Exmoor Parkissa, mutta helpon matkan päässä Barnstaple, Lynton ja South Moltonin kaupungin kaupunki. Challacombea ja maaseutua yhdistävät kävelytieet ja sillat, joten se sopii erinomaisesti kävelyyn, ratsastukseen, pyöräilyyn ja nähtävyyksien katseluun.



Alueella on runsaasti villieläimiä, joissa on perhosia, lintuja (mukaan lukien säännölliset kävijämme, kotitaloudet) ja monia muita lajeja, kuten piikkilintuja ja navettopulloja. Ja jos olet hyvin onnekas, saatat nähdä utelias hirvi, joka lähestyy porttia! Selkeillä öillä taivas on upea.



Huomaa, että matkapuhelimen signaali on mahdollista, mutta se voi olla epämääräinen Exmoorissa. Vastaanotto on mahdollista, jos pysähdytte kerrallaan A399-matkalle (hieman yli kilometrin päässä mökistä), joten suosittelemme internetin käyttöä WiFi-puhelujen tekemiseen.



Etuluukun sisäpuolella on pieni sisäänkäynnin kuisti, joka sopii päällystämään päällysteet ja mutaiset saappaat. Keittiö on vasemmalla, kun kirjoitat, ja avoin olohuone ja ruokailutila oikealle. On pieni terassi, jossa on puutarhakalusteet pois ruokailutilasta. Aurinkohuoneesta pääsee olohuoneesta; se on ihana paikka istua ja rentoutua ja pääsy puutarhaan. Myös ruokailutilasta on terassi ja puutarha. Portaiden alaosassa on alakerrassa vaatehuone.

Yläkerrassa on suuri kahden hengen makuuhuone, josta on näkymät maaseudulle. Siinä on king-size-pylvässänky ja vaatekaapissa sekä lipasto. Suihkuhuone on pois yläkerran laskeutumisesta, jossa on suihku, pesuallas ja wc. Veden lämmitys on sähköinen ja sitä ohjataan laskurin kytkimellä.

Talo on kaksinkertainen ja hyvin eristetty. Puun poltin on erittäin tehokas mökin lämmittämiseen. Tarjolla on alusta, jossa on lokit. Muut lokit voi ostaa kyläkaupasta. Myös sähkölämmittimiä voidaan kytkeä välittömästi lämpöön, jos tarvitset niitä.



On terassi pöytä ja tuolit aivan mökin ulkopuolella ruokailutila, jossa suuri lawned puutarha ulkopuolella, joka on suljettu aidat. On upeat näkymät puutarhaan naapurikenttien yli ja alas combe. Lähialueilla on usein karjaa, joten varmista, että koirat eivät pääse paikoilleen.

Elämää moorissa voi silti olla hyvin kaukana supermarkettien ja ostoskeskusten mukavuuksista, mutta Challacombe, vaikka pieni kylä, on ihastuttava postitoimisto ja lisensoitu Village Shop, joka palvelee myös herkullisia kerma teetä. Tiistai-iltaisin on saatavilla myös kotitekoista takeaway-palvelua, joka on varattavissa etukäteen. Black Venus Inn on erittäin suosittu paikallisten keskuudessa ja tarjoaa erittäin hyviä aterioita.

Paikan päällä on pysäköintialue kahdelle autolle. Suosittelemme peruuttamista, jotta ulosveto olisi helpompaa.
Tämä mökki sijaitsee lähellä kohdetta Exmoor Zoo. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa takan ja parvekkeen.
  • Mökissä tarjoaa asiakkaille pyykinpesukoneen, takan ja parvekkeen
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Exmoorin kansallispuisto ja 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta North Devon Coast
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Astianpesukone
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Maaseudulla

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Tämä majoituspaikka ei salli lapsia.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Brook Cottage Challacombe Sleeps 2
Brook Cottage, Challacombe - Sleeps 2 Cottage
Brook Cottage, Challacombe - Sleeps 2 Barnstaple
Brook Cottage, Challacombe - Sleeps 2 Cottage Barnstaple
2538

Brook Cottage, Challacombe – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 22 kautta 32 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 9 kautta 32 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 32 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 32 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 32 arvostelua

9,6/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Joanne A.

Hyvää: Siisteys
A lovely week in this very comfortable and clean property. We especially liked the sun room where you could look out over the garden and surrounding fields. We had everything that we needed for our stay and would definitely stay here again should we come down to the area.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Susan V.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Sarah Jane J.

Hyvää: Siisteys

Wonderful, peacefully escape

There was ample parking for two cars
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Sophie R.

Hyvää: Siisteys

Lovely cottage in a lovely village

Patrick and Anna-Maria were lovely, the wished us a lovely stay, excellent communication. Once we arrived in the cottage it automatically felt homely! Drive right outside so easy to unload suitcases. The cottage was lovely, clean and organised. We arrived to a lovely lemon drizzle sponge cake, tea and coffee, wood for the fireplace was free for us to use. Lovely pub nearby, had a lovely meal couldn’t fault it! Lovely walks nearby,would 100% be back!
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

William K.

Hyvää: Siisteys

Mr William Knight

Very good and very dog friendly with the excellent Black Venus pub just down the road which is also dog friendly.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

David B.

Hyvää: Siisteys

Rainy 🌧

Beautiful property loverly garden for the dogs 🐕 shame about the weather but we did find some loverly beaches and pubs when the rain did stop thank you for a lovely stay will be back soon
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2023

10/10 Loistava

Kim W.

Hyvää: Siisteys

Hidden Gem

Property has everything you need for a very comfortable stay. The garden room has wonderful views over the surrounding countryside. There are sheep and cows in the field behind the properties garden. We saw a Roe Deer in the far field almost every morning. There were house martins nesting and Swallows flying about. The cottage is well situated for visiting lots of places. Lynton and Lynmouth, Porlock, the Valley of the Rocks and the beaches of Mortehoe and Woolacombe are all around 30 mins drive. Would thoroughly recommend staying at Brook Cottage and we look forward to staying here again.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2023

8/10 Hyvä

denise d.

Hyvää: Siisteys

Holiday home

Nice big rooms,everything you need is there,well equipped kitchen,loved the oven,
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2021