Pickwick Park View Hotel

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Pickwick Park View Hotel valokuvagalleria

Ravintola
Kahden hengen standard-huone (yksi tai kaksi sänkyä), kaupunkinäköala | 1 makuuhuone, tallelokero huoneessa, työpöytä
Suihku, ilmaiset hygieniatuotteet, hiustenkuivaaja, pyyhkeet
Huoneen varustelu
Ulkopuoli

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • Siivous
  • Pesulapalvelut
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
160 Barrack Rd, Belize City, Belize District
  • San Pedro Belize Express -vesitaksin Belize Cityn terminaali
    ‪19 min kävelymatka‬
  • Bannister Island
    ‪19 min kävelymatka‬
  • Tourism Village
    ‪2 min ajomatka‬
  • Belize City (TZA-Belize Cityn lentokenttä)
    ‪17 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Deluxe-sviitti, parveke, merinäköala

  • 37 m²
  • Näkymä merelle
  • 2 henkilöä
  • 2 suurta parisänkyä

Kahden hengen standard-huone (yksi tai kaksi sänkyä), kaupunkinäköala

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 33 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Pickwick Park View Hotel

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen pysäköinti ja joka sijaitsee lähellä kohdetta San Pedro Belize Express -vesitaksin Belize Cityn terminaali
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja kahvila. Omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on concierge-palvelut, kuivapesulapalvelu ja kiertoajelu-/lippupalvelu.
Pickwick Park View Hotel tarjoaa 25 huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle). Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Siivous on saatavilla päivittäin.
Pickwick Park View Hotel sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta San Pedro Belize Express -vesitaksin Belize Cityn terminaali. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen omatoimisen pysäköinnin sekä ravintolan ja baarin.
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos kaipaat syötävää tai juotavaa, majoituspaikasta löytyy kahvila, ravintola ja baari/lounge
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Belizen museo ja 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta San Pedro Belize Express -vesitaksin Belize Cityn terminaali
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja kahvila. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Pickwick Park View Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kiertoajelu- tai lippupalvelun, concierge-palvelut ja kuivapesulan/pesulapalvelut. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Majoituspaikassa on ravintola.

Puhutut kielet

Englanti ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle)

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen, turvallinen ja omatoiminen pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Baari/aulabaari
  • Kahvila
  • Ravintola

Mukavuudet

  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi (51 senttimetriä leveä ovi)
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Luiska pääsisäänkäynnillä

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi
  • Yksityinen kylpyhuone

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Silitysrauta/-lauta
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.30.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisen sisäänkirjautumisen hinta: 100 % huonehinnasta, jos sisäänkirjautuminen tehdään klo 11.30–18.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–22.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 15.00 jälkeen

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Pickwick Park View Hotel ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Myöhäisestä saapumisesta veloitetaan 100 %:n suuruinen lisämaksu huonehinnasta (jos saavut klo 11.30–18.00)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–22.00.
Klo 15.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Pickwick Park View Hotel – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 6 kautta 13 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 6 kautta 13 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 13 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 13 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 13 arvostelua

9,8/10

Siisteys

9,8/10

Henkilökunta ja palvelu

8,4/10

Palvelut/mukavuudet

8,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,4/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

Arvosteluja ei vielä ole

Kirjoita tälle majoituspaikalle ensimmäinen arvostelu majoituksesi jälkeen.