Koko huoneisto

Bjørvika Apartments, Damsgård Area, Bergen city center

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Bjørvika Apartments, Damsgård Area, Bergen city center valokuvagalleria

Two Bedroom Apartment Waterfront | Näkymä parvekkeelta
Ulkoalueet
Two Bedroom Apartment Waterfront | Ruokailu omassa huoneessa
Ulkopuoli
Three-Bedroom Apartment | 1 makuuhuone, yksilöllisesti sisustettu, yksilöllisesti kalustettu

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Damsgårdsveien 33, Bergen, Hordaland, 5058
  • Place, Bergenin yliopisto
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Grieg-sali
    ‪19 min kävelymatka‬
  • Place, Hurtigruten Terminal
    ‪4 min ajomatka‬
  • Airport, Bergen (BGO-Flesland)
    ‪19 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

One-bedroom apartment with balcony

  • 45 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky

Two Bedroom Apartment with Balcony (3 ppl.)

  • 55 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Two-bedroom apartment with balcony (4 ppl.)

  • 60 m²
  • 5 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Three-Bedroom Apartment

  • 75 m²
  • 3 makuuhuonetta
  • 7 henkilöä
  • 6 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Bjørvika Apartments, Damsgård Area, Bergen city center

Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu itsepalvelupysäköinti ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Jokaisessa huoneistossa on keittiö, jossa on jääkaappi, uuni, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on taulutelevisio, kaapelikanavat sekä pyykinpesukone ja ruokailualue. Siivouspalvelu on saatavilla rajoitetusti.
Bjørvika Apartments, Damsgård Area, Bergen city center tarjoaa 35 huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Huoneessa on parveke tai terassi. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on oleskelualue ja niissä on myös työpöytä. Tämän 4 tähden huoneiston huoneissa on keittiö, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, liesi, mikroaaltouuni ja erillinen ruokailualue. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää kiinteää tai langatonta internetyhteyttä. Taulutelevisio, kaapelikanavat. Siivous on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Bjørvika Apartments, Damsgård Area, Bergen city center sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Arenum-näyttelykeskus. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja omatoimisen pysäköinnin (lisämaksusta). Tässä 4 tähden asuinrakennuksessa on 35 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja parvekkeen tai pation
  • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat hissi ja terassi
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Arenum-näyttelykeskus ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Bergenin kaupunkisauna
Bjørvika Apartments, Damsgård Area, Bergen city center tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin ja hissin. Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys ovat saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 4 tähden huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti (NOK 320 per per yö)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Perheystävällinen

  • Vauvansänky: NOK 300 per yöpyminen

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Siivousvälineitä
  • Täysikokoinen jääkaappi/pakastin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Lisä-/varavuode: NOK 250 per päivä
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue
  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Ulkotilat

  • Parveke/patio
  • Terassi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Työtilat

  • Työpöytä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Vain avustajaeläimet (ei lemmikkejä)

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi (101 senttimetriä leveä ovi)
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu rajoitetusti
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • 35 majoitustilaa
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet
  • Äänieristys

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.30.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet turvalokeron käyttämiseen sähköpostitse aikaisintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Saat ennen saapumista tekstiviestin, joka sisältää erikoisohjeet ja osoitteen sisäänkirjautumista varten.

Sisäänpääsy

Turvalokero, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 250.0 NOK:n suuruista maksua vastaan per päivä.
  • Vauvansänky on saatavilla 300.0 NOK:n suuruista maksua vastaan per yöpyminen.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Siivousmaksu: 25 % prosenttia

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Omatoiminen pysäköinti: 320.00 NOK per yö
  • Vauvansänky: 300.0 NOK per yöpyminen
  • Lisävuode: 250.0 NOK per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Damsgård Apartments Apartment Bergen
Damsgård Apartments Apartment
Bjørvika Apartments, Damsgård Area, Bergen city center Bergen
Bjørvika Apartments, Damsgård Area, Bergen city center Apartment
Bjørvika Apartments Damsgård Area Bergen city center Apartment
Bjørvika Apartments Damsgård Area Bergen city center
Apartment Bjørvika Apartments, Damsgård Area, Bergen city center
Bjørvika Apartments, Damsgård Area, Bergen city center Bergen
Bjørvika Apartments Damsgård Apartment
Bjørvika Apartments Damsgård
Damsgård Apartments
Bjørvika Apartments Damsgard

Bjørvika Apartments, Damsgård Area, Bergen city center – arvostelut

Arvostelut

8,6

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 111 kautta 225 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 75 kautta 225 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 23 kautta 225 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 8 kautta 225 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 8 kautta 225 arvostelua

8,8/10

Siisteys

8,0/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huoneisto oli uusi, tilava, siisti ja täydellisesti meidän tarpeisiimme varustettu. Kuitenkin ebookersin sivustolla oman huoneistomme sijainnista sai täysin epärealistisen kuvan. Makuuhuoneemme vastapäätä kadun toisella puolella oli rakennustyömaa, jossa porattiin ja hakattiin kalliota perustuksia varten. Melu alkoi pävittäin klo 7.00 ja kesti 12 tuntia, jopa lauantaisinkin klo 8.00 alkaen. Näköala muusta huoneistosta oli karmea: toistaiseksi rakentamaton tontti, mutta edelleen vanhat rapistuneet satamarakennukset ja nosturit. Tämä alue oli huumeiden käyttäjien oleskelualueena. Parvekkeelta saatoimme nähdä veden yli kaupunkiin. Siivouksesta perittiin heti saavuttuamme Nok 3948,32 ( n. 400 euroa )! Huoneisto oli täysin siisti, kun saavuimme. Viikon kuluttua siivooja tarjosi uudet lakanat ja pyyhkeet ja olisi pyyhkinyt lattiat, mutta sitä palvelua emme tarvinneet. Jätimme huoneiston siistissä kunnossa. Yleensä olemme maksaneet matkoillamme 40 - 50 euroa loppusiivouksesta. Siivousmaksu tuntui kohtuuttomalta.
Yöpyi 14 yötä elokuussa 2019

6/10 OK

Mikko, Turku

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Kotoisa asunto mukavalla näköalalla.Saapuminen ja vastaanotto hieman konstikasta. Muuten toimi erinomaisesti työmatkalaiselle.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2018

10/10 Loistava

Carl-Gustav

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
New and modern apartment fully equipped. Wonderful view of Peddefjorden.
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2025

6/10 OK

Brandt

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
The apt itself was ok and clean. What we didn't expect was a complicated check-in process that seems like we were doing a scavenger or treasure hunt game - from retrieving a key at a different location to finding a wrong building because on Expedia it is listed as one address, and on a paper instruction (received after fetching for a key) is another address. And they are two different streets although not very far from each other but if you know Bergen, and dont drive a car, there are many steps to climb. Luckily we found out there is an elevator (and that bldg can be reached via elevator on 4th floor) as we have heavy suitcases. Then when we get to the building - it is another little maze game to find out which door it is - building A or B. So imagine us feeling tired from travelling and having to deal with scavenger hunt game and walked through the maze. The kitchen stove is also another annoying issue as you have to go to the fuse box and flip the circuit breaker each time you need to cook something.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Heidi Therese

Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

Lennart

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Litt dumt at man ikke vet på forhånd hvilken leilighet man får.Denne leiligheten var fin, med kort avstand til offentlig kommunikasjon
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Trine

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Bra beliggenhet. Nyere standard. Eneste minuset er at det var en del mugg på fugene på badet/dusjen. Ellers rent
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Håkon

Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

6/10 OK

Andrea

Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Huonoa: Siisteys
Sentralt og grei leilighet. En del slitasje på møbler og i leiligheten. Renholdet kunne vært bedre. Tellerkner i kjøkkenskapet var skitne og gulvet i leiligheten var klissete.
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Solveig Kristine

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Beste overnattingene jeg noen gang har hatt i Bergen. Hadde litt problemer med leiligheten vi hadde bestilt men ble flyttet til et annet og alt var bare helt perfekt. Anbefales på det sterkeste og vi kommer absolutt tilbake :) stor leilighet med flere soverom, stort bad, stor fin balkong og veldig godt og kunne lage den maten man selv ønsker med fult utstyrt kjøkken.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Saleel

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Marie

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Flott sentral leilighet i Bergen

Kjøkkenet var rent og fint, og hadde det man trengte av utstyr til å lage frokost og enkle middager. En ny stekepanne hadde vært litt, for den var ødelagt. Sengen var veldig god, og badet var slik det skal være. Litt mørkt på kveldstid i stuen, kunne vært litt mer belysning. Kunne flyttet inn i en slik fin leilighet. Etter stormen "Amy" fikk jeg problemer med ventilasjonsanlegget. Det pep veldig hele tiden. Vaktmesteren var der for å se på det, men det hjalp ikke. Han sa at de skulle hatt vedlikehold på det. Endte med å skru det av når jeg var hjemme. Dette må fikses, for det var helt sinnsykt irriterende
Yöpyi 17 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Stine Breivik

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Ja
Yöpyi 11 yötä syyskuussa 2025

4/10 Huono

David

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Huoneen mukavuus

Frustrating and poor communication makes it bad

Lets start with the good: Nice place, clean, large, good kitchen, nice couch, private and quiet. Small balcony but overlooked the water and old town. Location was not bad - not walking distance to anything but not far from bus line and had a washer and dryer. The bad - EVERYTHING else Even though I “paid” on Hotels.com I apparently did not and they had me pay through their portal separately - and it was so poorly communicated and last minute they ended up cancelling my reservation and I had to rebook. I “prearranged parking” but that all went away when it cancelled so had no place to park. Communication was VERY bad - key pickup on a street with no parking, crude written directions to the actual apartment not near there - that were wrong, poorly written, and no clear way to get luggage to the apartment (not even temporary parking - entrance on a busy street no garage). Took a day to get parking arranged and same issue - VERY poor directions, had to message them 5 times to get the parking, and it was 5 buildings away from the apartment. Bed was hard, only two pillows (had to buy our own) - NO amenities (soap, shampoo etc). And shower could not be contained in the shower - leaked all over the entire bathroom for every shower. It was a good deal but definitely not worth all the frustration and difficulty. In particular having to carry luggage up three flights of stairs in the rain was bad. I would definitely not book this again.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Øyvind

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 11 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Daniel Geoffrey

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice place to stay in Bergen all areas walkable
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Håvard

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Flott og romslig leilighet i ganske nytt leilighetskompleks med sentral og rolig beliggenhet i Bergen.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Fanny

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
I really loved the surroundings of the appartment. Easy access to the city center by Scooter.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

6/10 OK

Jenny

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Huoneen mukavuus
Väldigt mjuk och obekväm säng, Personalen är svårt att nå. Och väldigt komplicerad incheckning.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Micah

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good. A little far from the city center but good.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Senni

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Håkon

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Ricky

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Perfect Bergen stop over

Went over to visit friends great little apartment situated in a great area 30 minutes walk from the city beautiful walk too or 10 minutes to the local tram stop to whiz you in comfort into the city
View from the plade
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Kjetil

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Wendy

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Check- in worked well for us, with a lovely 2 bedroom waterfront apartment provided. Amazing views, 25 minute walk into main city centre attractions. The apartment was in a safe, quiet area and was well equipped.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025