Seafarer Cottage ei ole vain loma-asunto, se on myös meidÀn, ja meille on tÀrkeÀÀ, ettÀ rakastat sitÀ yhtÀ paljon kuin me.
YhdistÀmÀllÀ viehÀtys ja luonne mukavaan moderniin elÀmiseen, mökki on tÀydellinen pariskunnille ja perheille. TiedÀmme, kuinka tÀrkeÀ WiFi on, joten koko talossa on hyvÀ yhteys. YlÀkerrassa kaksi kahden hengen makuuhuonetta ovat kevyitÀ ja ilmavia, mukavilla parivuodeilla ja mukavilla pienillÀ kosketuksilla, kuten peilien lÀhellÀ pistorasioita. Makuuhuoneessa on runsaasti sÀilytystilaa ja nÀkymÀt Holy Islandille, ja se on erityisen kaunis. SiellÀ on kooltaan perheen kylpyhuone, jossa on kylpyamme ja suihku, pesuallas, WC ja paljon kaappeja.
Alakerrassa rakastamme erityisesti keittiöravintolaa, ja omat vieraamme ovat kommentoineet kuinka paljon he ovat nauttinneet viettÀmÀstÀ siellÀ aikaa. Haluatpa lÀmmittÀÀ pizzan, tehdÀ kakkuja lasten kanssa tai keittÀÀ paahtoillallisen, meillÀ on kaikki tarvitsemasi. SiellÀ on jÀÀkaappi-pakastin, astianpesukone, pesukone-kuivausrumpu, kaksinkertainen uuni ja mikroaaltouuni, joten toivomme, ettÀ tunnet olosi tÀysin kotoisaksi. SiellÀ on runsaasti kattiloita ja pannuja, astiat ja ruokailuvÀlineet, unohtamatta muovilaseja pienimmille. PöydÀssÀ on 6 paikkaa, ja siellÀ on myös 32 tuuman televisio.
Tilavasta salista löydÀt takkikoukut ja kenkÀtelineen, jotka on sijoitettu jÀÀhdyttimen lÀheisyyteen, jotta kaikki olisi mukavaa ja maukasta. Hallin ulkopuolella on toinen kylpyhuone, jossa suihkukaappi, pesuallas, WC ja sÀilytyskaapit. Suihkun vesihuolto on kuuma ja voimakas, joten hyvÀ suihku on aina taattu. Naapurissa on yhden hengen huone, laatikoilla, hyllyllÀ ja roikkuuvalla.
Olohuone on viihtyisÀ ja mukava, siinÀ on kaksi hyvÀn kokoista vuodesohvaa, pöytÀpöytÀ, 42 tuuman Àlytelevisio, jossa HDMI ja USB-liitÀntÀ, ja Blu-ray-soitin.
Mökin edessÀ olevalla soralla on runsaasti pysÀköintitilaa, ja paljon puutarhaa on nurmikolla. SiellÀ on aurinkoinen kivetty patio, jossa on piknikpöytÀ ja varjoisa pergola, niille pÀiville, kun haluat viileÀn paikan istua ja rentoutua.
TiedÀmme, kuinka vaikeaa on mennÀ lomalle ilman turkisia ystÀviÀsi, joten hyvin kÀyttÀytyvÀt koirat ovat tervetulleita, vaikka huomaa, ettÀ puutarhaa ei ole suljettu.
Alue on tÀydellinen tapa kÀydÀ lukemattomilla Northumberlandin historiallisilla, luonnollisilla ja kulttuurisilla ihmeillÀ, mutta erityisesti kaikkein erikoisimmissa paikoissa, Holy Island. MyöhÀiset vanhempani asuivat siellÀ, ja mökki on nimetty isÀn veneestÀ, Merimies. Toivomme, ettÀ nautit saaren taikuudesta kuten olemme tehneet vuosien varrella.
Koska emme asu paikallisesti, emme valitettavasti pysty tarjoamaan tervetuliaispaketteja. Lindisfarne Inn on kuitenkin aivan vieressÀ, missÀ ruoka on hyvÀÀ (ja Alnwick-gini on vielÀ parempi). Kauppa on vain muutaman minuutin pÀÀssÀ, avoinna klo 22 asti, ja Tesco, Asda, Co-op ja Morrison's ovat vain 10 minuutin ajomatkan pÀÀssÀ Berwickin moottoritieltÀ.
Toivomme toivotamme sinut tervetulleeksi pian Seafarer Cottageen.