Ostoskeskuksen yhteydessä sijaitseva lemmikkiystävällinen hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, 2 baaria ja välipalabaari/deli. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen itsepalveluaamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on itsepalvelupysäköinti, kuivapesulapalvelu ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Quality Hotel Grand Boras tarjoaa 219 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja pimennysverhot. Huoneissa on LCD-televisio. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän kiinteän internetyhteyden. Vauvansänkyjä (lisämaksusta) ja lisä-/varavuoteita (lisämaksusta) on myös saatavilla. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Quality Hotel Grand Boras on saanut hyvää palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä, ja StadsParksbadet-vesipuisto on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja 2 baaria. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
Ilmainen itsepalveluaamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tietokone, sähköauton latauspiste ja kielitaitoinen henkilökunta
Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta StadsParksbadet-vesipuisto ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Caroli Church (kirkko)
Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Saatavilla on lemmikkiystävällisiä palveluita, kuten ruoka- ja vesikulhot
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja välipalabaari/deli. Majoituspaikan 2 baaria/loungea kutsuvat nauttimaan drinkeistä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.
Quality Hotel Grand Boras tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, kielitaitoisen henkilökunnan ja piknikalueen. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.
Tämä 4 tähden hotelli on savuton.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen itsepalveluaamiainen arkipäivisin klo 6.00–9.00 ja viikonloppuisin klo 7.00–10.00.
Majoituspaikassa on ravintola.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen kiinteä internetyhteys
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä on sähköauton latauspiste
Pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella SEK 240 per päivä; varaus vaaditaan; alennuksia saatavilla
Paikan päällä turvallinen ja kattamaton pysäköinti (SEK 215 per yö)
Ruoka ja juoma
Ilmainen itsepalveluaamiainen saatavilla klo 6.00–9.00 arkipäivisin ja klo 7.00–10.00 viikonloppuisin
2 baaria/aulabaaria
Ravintola
Välipalabaari/herkkukauppa
Tekemistä
Ostoskeskus
Perheystävällinen
Lisävuode (lisämaksusta)
Vauvansänky (lisämaksusta)
Välipalabaari/herkkukauppa
Mukavuudet
Myyntiautomaatti
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Siivouspalvelu (pyynnöstä)
Businesspalvelut
Tietokonepiste
Ulkotilat
Alueellisessa kansallispuistossa
Joenrantakadulla
Piknikalue
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 300 SEK per majoitustila per yöpyminen
Vain koirat ja kissat sallitaan
Korkeintaan 2 lemmikkiä
Ruoka- ja vesikulhot käytettävissä
Vain tietyissä huoneissa, tietyin rajoituksin
Voit pyytää lemmikille sopivaa huonetta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 9 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita on saatavilla 250.0 SEK:n suuruista maksua vastaan per yö.
Vauvansänky on saatavilla 100.0 SEK:n suuruista maksua vastaan per yö.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Kattamaton omatoiminen pysäköinti: 215 SEK per yö (ilman kulkurajoituksia)
Pysäköintimaksu lähellä sijaitsevalla pysäköintialueella: 240 SEK per päivä (50 metrin päässä)
Lemmikit: 300 SEK per majoitustila per yöpyminen
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
Vauvansänky: 100.0 SEK per yö
Lisävuode: 250.0 SEK per yö
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy yleisimmät luottokortit ja mobiilimaksut. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämä majoituspaikka pidättää oikeuden tehdä valtuutuksen asiakkaan luottokortille ennen asiakkaan saapumista.
Meluttomia huoneita ei voida taata
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Yksi korkeintaan 9 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Joidenkin tilojen käyttöoikeudet voivat olla rajalliset. Saat lisätietoja ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
Lemmikkejä saa tuoda vain tiettyihin huoneisiin, ja myös muita rajoituksia sovelletaan (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta). Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi.
Quality Hotel Grand Boras ei tarjoile alkoholia.
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
First Grand Boras
First Hotel Grand
First Hotel Grand Boras
Quality Hotel Grand Boras
Quality Grand Boras
Arvostelut
Quality Hotel Grand Boras – arvostelut
8,6
Loistava
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
8,6/10
Siisteys
8,8/10
Henkilökunta ja palvelu
8,4/10
Palvelut/mukavuudet
8,4/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,4/10
Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 567 kautta 1127 arvostelua
10–Loistava
567
Arvosana 8 - Hyvä. 358 kautta 1127 arvostelua
8–Hyvä
358
Arvosana 6 - OK. 140 kautta 1127 arvostelua
6–OK
140
Arvosana 4 - Huono. 40 kautta 1127 arvostelua
4–Huono
40
Arvosana 2 - Hirveä. 22 kautta 1127 arvostelua
2–Hirveä
22
Arvostelut
10/10 Loistava
Felix
6.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Jätte fint hotell, god frukost och en skön säng. Fint badrum och utrymligt. Var jätte nöjd med övernattningen. Vi kommer absolut pånytt.
Felix
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025
6/10 OK
Markku
Liikematkailija
19.4.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Markku
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2024
10/10 Loistava
Hannu
15.7.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hannu
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2023
8/10 Hyvä
Marko
Matkusti perheen kanssa
9.7.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Marko
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2023
10/10 Loistava
Kari
8.7.2023
Kari
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2023
8/10 Hyvä
Pasi
19.5.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotelli oli siisti ja tilat uudenaikaiset. Huone oli tilava ja valoisa.Pimennysverhot olivat todella tehokkaat. Aamiaisvalikoima olisi voinut olla parempikin. Myös tässä huoneessa oli suihkussa vain puolikas seinä. En ole koskaan tajunnut miksi ei voi olla kokonaista seinää vaan puolikas josta vedet valuu vessan lattialle. Sijainti aivan keskustan laitamalla on loistava, kävely etäisyydellä kaikesta, paitsi eläintarhasta.
Pasi
Pasi
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2023
10/10 Loistava
Perttu
26.10.2022
Perttu
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2022
6/10 OK
Lars
20.6.2025
Lars
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Niklas
Liikematkailija
20.6.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Fint hotell, trevlig personal
En extra stjärna till personalen på frukosten hälsade god morgon till alla
Själva rummen något äldre
Niklas
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Morten D
20.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hyggelig oplevelse. Super beliggenhed. Dejlig morgenmad. Perfekte fitnessfaciliteter.
Morten D
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025
8/10 Hyvä
Håkan
Matkusti ryhmän kanssa
17.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Ett helt ok hotell
Håkan
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Kenneth
Matkusti perheen kanssa
16.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Kenneth
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Runar
Matkusti perheen kanssa
15.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Rommet var meget bra. Vi parkerte på hotellet, hvor vi også ladet bilen. Hyggelig og service instilt betjening. Topp frokostbuffet. Meget sentral beliggenhet.
Runar
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Daisy
14.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Allt ok
Daisy
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Göran
14.6.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Göran
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Anna-Karin
14.6.2025
Anna-Karin
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Jennie
14.6.2025
Jennie
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Roger
Matkusti ryhmän kanssa
13.6.2025
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Roger
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
8/10 Hyvä
Alan
10.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Alan
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Ben
10.6.2025
Ben
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Emelie
Matkusti perheen kanssa
9.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Det var bra och inga konstigheter men jag hade nog högre förväntningar på rummet.
Emelie
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Per Kristian
Matkusti ryhmän kanssa
9.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Her er det kvalitet i alle ledd. Vi hadde et flott, romslig familierom.
Per Kristian
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Carl
Matkusti perheen kanssa
8.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bra hotell och fräscha rum, parkering finns i garage bredvid hotellet. Frukosten var väldigt bra. Mycket olika restauranger i området.
Carl
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
6/10 OK
Jim
Matkusti ryhmän kanssa
8.6.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Resepsjonen kunne vært litt mer informativ. Slitne rom, kunne hatt bedre senger og flere puter. God frokost.
Jim
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Tommy
Matkusti perheen kanssa
8.6.2025
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus