Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu 1 baari ja joka sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Széchenyin ketjusilta
Tämän hotellin palveluihin kuuluu baari/aulabaari, itsepalvelupysäköinti ja concierge-palvelut. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kuivapesulapalvelu, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja tietokonepiste. Pyyhkeiden vaihto on saatavilla pyynnöstä
Carlton Hotel Buda Castle tarjoaa 95 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Huoneissa on taulutelevisio. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 50+ Mbit/s. Siivous päivittäin ja pyyhkeiden vaihto on saatavilla pyynnöstä.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Carlton Hotel Buda Castle sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Széchenyin ketjusilta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä baarin ja aamiaisen (lisämaksusta).
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s)
Tilaa itsellesi virkistävä juoma majoituspaikan baarista/loungesta
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Széchenyin ketjusilta ja 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Budan linna
Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Carlton Hotel Buda Castle tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja concierge-palvelut. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Carlton Hotel Buda Castle tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kuivapesulan/pesulapalvelut, tallelokeron vastaanotossa ja portterin/kantajan. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.
Tämä 4 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 7.00–11.00.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 50+ Mbit/s
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.00–11.00; 19 EUR per aikuinen ja 9,50 EUR per lapsi
Baari/aulabaari
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Concierge-palvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Laukunkantaja
Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
Siivouspalvelu (päivittäin)
Businesspalvelut
Tietokonepiste
Esteettömyys
20 sisäänkäynnille johtavaa askelmaa
Hissi (90 senttimetriä leveä ovi)
Muuta
Hyttysverkot
Juhlasali
Merkityt tupakointialueet (sakkorangaistus)
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Pimennysverhot
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Vessapaperi
Viihdetarjonta
Taulutelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat
Muuta
Ilmastointi
Puhelin
Turvalokero
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikkaan autolla ajavien asiakkaiden tulee ottaa tähän majoituspaikkaan yhteyttä etukäteen (esim. reittiohjeita varten)
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 15 EUR per lemmikki per yö (korkeintaan 50 EUR per yöpyminen)
Vain koirat ja kissat sallitaan
Korkeintaan 2 (painoraja: 15 kg per lemmikki)
Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
Rajoituksia sovelletaan
Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
4.00 prosentin suuruinen kaupunki-/paikallisvero peritään
200 EUR:n suuruinen vahinkotakuumaksu veloitetaan ennen sisäänkirjautumista.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 19 EUR aikuisille ja 9.5 EUR lapsille
Lentokenttäkuljetusmaksu: 49 EUR per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 4 henkilöä)
Katettu omatoiminen pysäköinti: 20 EUR per yö
Lemmikit: 15 EUR per lemmikki per yö (korkeintaan 50 EUR per yöpyminen)
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata pysäköintipaikan paikan päältä
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Carlton Hotel Buda Castle tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Majoituspaikkaan autolla ajavien asiakkaiden tulee ottaa tähän majoituspaikkaan yhteyttä etukäteen (esim. reittiohjeita varten).
Majoituspaikan rekisteröintinumero SZ24096086
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)
Kansallinen luokitus
Hotelstars-unioni määrittää majoituspaikkojen virallisen tähtiluokituksen maassa: Unkari. Tämän majoituspaikan tähtiluokitus on 4 stars.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Carlton Buda Castle Budapest
Carlton Hotel Buda Castle Hotel
Carlton Hotel Buda Castle Budapest
Carlton Hotel Buda Castle Hotel Budapest
Arvostelut
Carlton Hotel Buda Castle – arvostelut
9,2
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
9,4/10
Siisteys
9,4/10
Henkilökunta ja palvelu
9,0/10
Palvelut/mukavuudet
9,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,8/10
Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 274 kautta 417 arvostelua
10–Loistava
274
Arvosana 8 - Hyvä. 115 kautta 417 arvostelua
8–Hyvä
115
Arvosana 6 - OK. 21 kautta 417 arvostelua
6–OK
21
Arvosana 4 - Huono. 4 kautta 417 arvostelua
4–Huono
4
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 417 arvostelua
2–Hirveä
3
Arvostelut
6/10 OK
Tommi
Matkusti perheen kanssa
28.5.2025
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
The hotel is at good location if you wish to stay at Buda side, and the rooms were clean. The entrance is in the middle of steep hill so you might have issues to carry the luggage.
The biggest issue is the customer service. Unfortunately we had to deal with younger reception lady couple times, who was rude.
Tommi
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025
8/10 Hyvä
Pasi
Liikematkailija
22.5.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good place
Pasi
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025
8/10 Hyvä
Pasi
Liikematkailija
19.5.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hyvä sijainti
Pasi
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
10/10 Loistava
ILIAS
26.12.2024
ILIAS
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024
8/10 Hyvä
Shamsher, Markham
Matkusti kumppanin kanssa
10.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Best part of the hotel was the location. Most of the city attractions are at a walkable distance. Hotel staff were friendly and gave overall good service. Room size was relatively smaller than we expected.
Shamsher
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2025
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
Matkusti perheen kanssa
9.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
8.8.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Nice hotel near Buda Castle
It was good, very friendly and helpful staff.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Stephen
7.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great property. Only issue was the AC didn’t cool as well as we liked but fairly common issue in Europe.
Stephen
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Leif
Matkusti perheen kanssa
6.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Budapest
Mycket trevligt hotel. Centralt på Buda sidan. Många trevliga restauranger i närområdet.
Leif
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
8/10 Hyvä
Noriko
5.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
スタッフの方がとても親切。
朝食が美味しい。
Noriko
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
jette Borregaard
Matkusti ryhmän kanssa
2.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice Hotel. Near bridge over Donau to pest. Area felt safe and nearby nice restaurant, just down the stairs. And if you turn left great pizza and turn right you reach the bridge. Perfect location.Nice staff and very helpfull. Great, great breakfast. Great beds and rooms, the aircondition did not work, unfortunately. But would definately stay here again. So nice to be so close to Donau, but still in the Buda area.
jette Borregaard
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Richard
1.8.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
The AC was broken for the whole stay.
Richard
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Glenn
31.7.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Glenn
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025
6/10 OK
Rene
31.7.2025
Hyvää: Siisteys
Rene
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
jesus pedro
30.7.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Siisteys
Personal muy atento
jesus pedro
Yöpyi 5 yöt ä heinäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Ken
30.7.2025
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Nice
Ken
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025
4/10 Huono
David, Battleground
Matkusti perheen kanssa
29.7.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
The room was fine and the property was fine. Really big problem - on check in we were informed that the air-conditioning was not working and the temperature was in the 90s. We were told it would be fixed next week, which does not do a lot of good. We asked if they at least had a fan and were told they did not. The staff was friendly and offered to comp us with free breakfast but that really did not make it right given that we had to suffer for a few nights in miserable heat. We opened the window, but it did not really cool down the room, but did add noise that kept us awake most of the night. If not for that the room was ADEQUATE, but certainly not nice. I would not come back to this hotel and will look at Carlton brand with skepticism in the future.
David
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
Laura Os
27.7.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Un hotel excelente y muy céntrico
Muy atento el personal. El hotel esta a unos minutos de donde llega el transporte público. Muy bien ubicado, cerca del transporte público y al Castillo de Budapest. Muy cerca hay restaurantes y cafeterías. Sin duda, regresaría al mismo hotel.