Sphinx Guest House

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Sphinx Guest House valokuvagalleria

Sisätilat
Vastaanottosali
Ylelliset vuodevaatteet, ilmaiset minibaarituotteet, työpöytä
Aulan oleskelutila
Näkymä majoituspaikasta

Arvostelut

7,0 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Businesspalvelut
  • Baari

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
1 Abou Al Hool Al Seiahi, Giza, 12561
  • Place, Gizan pyramidit
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Gizan suuri sfinksi
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Kheopsin pyramidi
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Airport, Kairo (CAI-Kairon kansainvälinen lentokenttä)
    ‪52 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Perhehuone, 4 makuuhuonetta, tupakointi kielletty, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 40 m²
  • 4 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Yhden hengen huone

  • Näkymä kaupungille
  • 30 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen classic-huone (yksi tai kaksi sänkyä), keittiö, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 30 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Sphinx Guest House

4 baaria, ympärivuorokautinen huonepalvelu ja kokoushuone kuuluvat tämän savuttoman majatalon palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti, ilmainen mannermainen aamiainen sekä ilmaiset hotellinjohtajan kutsut. Lisäksi majoituspaikassa on concierge-palvelut, kuivapesulapalvelu ja pyykinpesutilat.
Sphinx Guest House tarjoaa 14 huonetta, joissa on pyykinpesukone/kuivausrumpu ja DVD-soitin. Huoneissa on kalusteina yhden hengen sängyn kokoinenvuodesohva. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Tämän 3 tähden majatalon huoneissa on keittiö, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, astianpesukone ja kahvin-/teenkeitin. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, tohvelit, designer-hygieniatuotteet ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Tämä majatalo tarjoaa huonehintaan sisältyvän kiinteän ja langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja ilmaiset sanomalehdet arkipäivisin sekä puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Lisäksi huoneissa on ilmaiset minibaarituotteet ja ilmainen pullovesi. Mikroaaltouuni, silitysrauta/-lauta ja hiustenkuivaaja ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Sphinx Guest House sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Gizan pyramidit. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Tilaa itsellesi virkistävä juoma majoituspaikan 4 baarista/loungesta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla ratsastusmahdollisuus
  • Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Gizan pyramidit ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Gizan suuri sfinksi
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikan 4 baaria/loungea kutsuvat nauttimaan drinkeistä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä, ja asiakkaille järjestetään myös hotellinjohtajan kutsut. Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys ovat saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Sphinx Guest House tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, grillejä ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Rajoitettuja pysäköintipaikkoja on saatavilla.

Tämä 3 tähden majatalo on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mannermainen aamiainen joka päivä klo 7.30–11.30. Tämä majatalo järjestää hotellinjohtajan kutsut tiettyinä päivinä.
Myöhäisillan tarjoilu on tilattavissa ympärivuorokautisesta huonepalvelusta.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
  • Esteetön pysäköinti saatavilla

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 7.30–11.30
  • 4 baaria/aulabaaria
  • Ilmaiset tervetuliaiskutsut

Tekemistä

  • Hevosten ratsastus/vuokraus

Perheystävällinen

  • DVD-soitin
  • Keittiö huoneessa
  • Mikroaaltouuni (pyynnöstä)
  • Pesukone/kuivausrumpu huoneessa
  • Pyykinpesutilat
  • Täysikokoinen jääkaappipakastin huoneessa
  • Vuodesohva huoneessa
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Pankkiautomaatti
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoushuone

Ulkotilat

  • Grilli
  • Terassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti

Muuta

  • 1 rakennus
  • 2 kerrosta
  • Tupakointi ei sallittu
  • Vastaanottosali

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Vuodesohva
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Designer-hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Tohvelit
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Televisio

Ruoka ja juoma

  • Astianpesukone
  • Ilmainen pullovesi
  • Ilmainen täytetty minibaari
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Keittiö
  • Mikroaaltouuni (pyynnöstä)
  • Täysikokoinen jääkaappipakastin
  • Vedenkeitin
  • Ympärivuorokautinen huonepalvelu

Muuta

  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Ilmaiset sanomalehdet arkipäivisin
  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Lämmitys (säädettävä)
  • Puhelin
  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 0.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 12.30.
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 16

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 2.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 11 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä. Lapset eivät välttämättä saa ilmaista aamiaista.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 20 USD per ajoneuvo
  • Lentokenttäkuljetus/lapsi: 20.00 USD

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sphinx Guest House tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Yksi korkeintaan 11 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä. Lapsi ei välttämättä saa ilmaista aamiaista.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Sphinx Guest House Giza
Sphinx Guest House
Sphinx Guest House Egypt/Giza
Sphinx Guest House Guesthouse Giza
Sphinx Guest House Guesthouse
Sphinx Guest House Giza
Sphinx Guest House Guesthouse
Sphinx Guest House Guesthouse Giza

Sphinx Guest House – arvostelut

Arvostelut

7,0

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 22 kautta 77 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 23 kautta 77 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 12 kautta 77 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 8 kautta 77 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 12 kautta 77 arvostelua

6,6/10

Siisteys

7,2/10

Henkilökunta ja palvelu

8,4/10

Palvelut/mukavuudet

6,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It is my second stay at Sphinx Guesthouse after 2017. For me, it has the best view to the Sphinx and the Pyramids. Rooms are big with great views. Evening time you can watch the Sound & Light Show for free. I arrived at 3 am and already got my room. Nice food also on the rooftop terrace.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wonderful location. Great fried fish and seafood soup
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Susan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great spot

I put my friend here He loved it Has a lift which he needed Super breakfast He was thrilled
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Luciana Lorenzon

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Reacomodação em outro hostel.

Ao fazer o check in, solicitaram aguardar por 30 minutos. Após, conversaram e me acomodou em outro hostel próximo. Fiquei decepcionada pois reservei com o hotel e reacomodaram em outro. Tudo bem que deram suporte para a reacomodação.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Lee

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Our room was at the roof top (also where breakfast is served) with the great view of the pyramid. You also get to see the sound and light show from here. Rooms are renovated and breakfast was good. Staff were friendly and accommodating. Duvets have stains and one of the bathrooms has poor drainage. Overall we had a pleasant stay. Will highly recommend especially if you want room with the great view of the pyramid.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Clare

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
What is not to love. The roif terrace faces the pyramids,its just wonderful. Staying here was a highlight for me. The rooms are clean and modern, everything you need including a kettle and excellent shower. The road is a bit noisy, but thats Cairo, and the general location outshines everything. The staff are lovely, would highly recommend!
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Rodolfo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
El personal es muy atento
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys
Hormis la vue sur les pyramides et le son et lumières gratuit, l'établissement et moyen. Il n'y a que le 4eme étage qui est exploité...
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
During my stay at this hotel I was almost sexually assaulted by the hotel manager. To be fair this is probably not a problem you’d run into if you’re not a solo female traveler, but it was still a very scary situation that unfortunately ruined my trip. If you decide to stay here please be careful of Hytham.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

steven

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

What a view!

Amazing hotel. The view was breathtaking and the service was outstanding. We watched the light show at dusk from the terrace. Ate a delicious breakfast while gazing out at the pyramids. They even escorted us to their favorite felafel restaurant where we ate 6 different times. This hotel was a highlight of our experience in Egypt.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Ahmed

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

horrible

horrible dans un cartier affreux
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Tokuhei

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

おすすめしません

名前が変わったのか見つけにくく大変まぎらわしい。またオーナーも変わったのか、部屋は広く普通だが、チェックインの対応、サービスが、悪気はないのだろうがproffesional とは到底言いがたい。2泊に予約していたが、一泊で他の宿に移動した。
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

NawatTito

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This hostel has a Superb view! You can see the 3 pyramids with the sphinx in the balcony of the hostel. Good price and also good services. Recommended.
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hector

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys

Excellent service, room different from offered

Service was excellent, Mohamed I believe was the name of the manager was very helpful, however, the room I was offered did not have the conditions I saw on the website, it was of an inferior quality
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Overbooked happened, be aware no guarantee

We booked the room already, but was told there were no room for us when check in. It seems like rooms are over-booked and not only happened to us. We also meet another travelers faced the same issues.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

j

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
屋上からスフィンクスとピラミッドが見えて 、この値段なら最高だと思います。 部屋は、日本人感覚だと微妙かも。
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

florian

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hôtel bof mais vue époustouflante

Hôtel très bien situé aux pieds des pyramides, vu du rooftop à couper le souffle! La salle de bain n'était pas propre (traces dans les toilettes, humidité sur les murs et au plafond).. le reste de la chambre reste correcte si on aime passer la nuit avec ses voisins de chambre (aucune isolation phonique!). Nous n'avons pas eu de wifi durant nos 3 nuits dans cet hôtel! Le petit déjeuner sur le rooftop face au plateau de Gizeh est le point fort de cet hôtel. Personnel sympathique, mais prix des excursions gonflées, vous pouvez trouver bien moins cher ailleurs.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Quality/price great deal

Amazing location! View from the terrace perfect. Breakfast simple but ok. For the price I paid I couldn't expect anything more. Recommended!
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nice place nice poeple will stay again. awesome view
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Patrick

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Good location for the pyramids. Good family running it. Needs renovation for the beds, for the toilets, shower etc and it should not have 5 beds in it, but OK for three.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Grace

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great location, friendly staff, easy to locate

Great location, friendly staff, reasonable rate, simple breakfast, easy to locate, 1 min walking distance to the KFC & ,Pizza hut restaurant & mama shop.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Miguel

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Friendly Staff and Amazing sighting

Friendly Staff, specially the Receptionist called Shemaa. Also the Mister who Care the place. Amazing views from the window of the room. I felt safety within the hotel. Thank you.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Mary Ann

Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Huonoa: Siisteys

Perfect view of Sphinx and Great Pyramids.

Hotel location is near Pyramids entrance gate. Perfect view of the pyramids and sphinx. Nice arabic style breakfast. Staff are friendly. I was picked up at the airport as agreed. The hotel building is nice but it Would be great if the room assigned to me was clean and ready to use. I arrived around 3:00 a.m. and had to request to change the beddings as there were visible signs that it has been used previously. On our check out around 3:30 am, hotel arranged us a car service to the airport. The lady gave us a very old car 70’s or 80’s that cant even run more than 30 mph at the super highway. After 10-15 min of driving, we got a flat tire and we were standing on the side of the dark road of the super highway without an early warning device. Thank’s God another taxi stopped and we’re able to catch our flight on time.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Nikolai

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat

En pärla i förfall.

Vilken oslipad pärla. Detta hotell är det som har bäst utsikt rakt framför pyramiderna och Sphinxen. Från tak altanen sitter du på första parkett. Du ser ljusshowen (vilken inte är mycket att se), all tre stora pyramider och är mitt framför näsan på den stora katten. Rakt nedanför är torget med alla kamel uthyrare och den lilla entrén till pyramid området är tvärs över gatan bara. Sängarn var bekväma och duschen var varm. Standarden är i övrigt mycket låg och i allmänt förfall. Frukosten enkel, men har man tur får man världens godaste falafel. Man kan inte låta bli att tänka på vilken otrolig potential detta hotell egentligen har, med ett läge som är total världsklass. Ingen roof-top i Giza har bättre läge.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2017
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Ali

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Excellent location

Excellent location in front of sphinx and pyramids Very helpful staff. Thanks to Shima'a
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2017