Hotel Miura

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Miura valokuvagalleria

Majoituspaikan julkisivu
Lounas ja illallinen, italialainen keittiö
Ilmainen päivittäinen buffetaamiainen
Standard-huone | Työpöytä, ilmainen Wi-Fi
Vastaanotto

Arvostelut

6,6 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Baari

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Venezia, 32-38, Cavalcaselle, Castelnuovo del Garda, VR, 37014
  • Place, Gardaland (teemapuisto)
    ‪5 min ajomatka‬
  • Place, Gardaland SEA LIFE Aquarium
    ‪6 min ajomatka‬
  • Place, Clinica Pederzoli
    ‪6 min ajomatka‬
  • Airport, Verona (VRN-Valerio Catullo)
    ‪16 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Standard-huone

  • 15 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kolmen hengen huone

  • 17 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky ja 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen economy-huone

  • 14 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Miura

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen buffetaamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on puutarha ja piknikalue.
Hotel Miura tarjoaa 18 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Huoneessa on parveke. Taulutelevisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku ja bidee. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Hotel Miura sijaitsee lähellä kohdetta Gardaland (teemapuisto). Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan ravintolassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen kiertoajelu- tai lippupalvelun
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Gardaland (teemapuisto) ja 10 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Parco Natura Viva (eläinpuisto)
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Hotel Miura tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja puutarhan. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.

Tämä hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 8.00–10.00.
Majoituspaikan ravintola – ravintola, jonka erikoisuutena on italialainen keittiö. Ravintola tarjoilee lounaan ja illallisen. Varaus on pakollinen.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–10.00
  • Baari/aulabaari
  • Ravintola

Mukavuudet

  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Piknikalue
  • Puutarha
  • Terassi

Muuta

  • 2 kerrosta
  • Rakennettu vuonna 1973
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Lämmitys
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.30.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.30–23.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 2.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 20 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 13 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.30–23.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.

Kansallinen luokitus

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Miura Castelnuovo del Garda
Miura Castelnuovo del Garda
Hotel Miura Hotel
Hotel Miura Castelnuovo del Garda
Hotel Miura Hotel Castelnuovo del Garda

Hotel Miura – arvostelut

Arvostelut

6,6
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 4 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 4 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 4 arvostelua

7,4/10

Siisteys

8,0/10

Henkilökunta ja palvelu

6,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

6/10 OK

J

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Goed gezien de betaalde prijs

1 Nacht is tekort om ervaringen te delen, locatie is goed, kamers en badkamer gedateerd maar wel schoon en goed.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2018

6/10 OK

Stefano

Ideale per raggiungre i parchi divertimento

Soggiorno in Agosto 2018 di 3 gg con trattamento dormire + prima colazione. Hotel in posizione strategica sia per raggiungere in auto i parchi Divertimento del Garda (Gardaland per esempio) sia per raggiungere Peschiera del Garda a soli 5 minuti di strada. Hotel semplice con camere piuttosto spaziose ma con arredamento ed accessori un po' datati: letti a molle scomodi, rubinetti dei bagni che perdono la sistematica goccia ogni 3/4 secondi, condizionatore in camera poco efficiente. In compenso ho trovato estremamente comodo il parcheggio interno privato dove puoi lasciare l'auto in tutta sicurezza. Personale molto gentile ed accogliente. Prima colazione abbondante e ben soddisfacente.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2018

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Personale cortese, buon rapporto qualita prezzo

Vicino alle attrazioni del lago, terme di cola, Peschiera ecc. Personale gentile, buono il ristorante annesso. Colazione nella norma per il prezzo pagato va bene. Camere un po piccole ma per una notte non è un problema. Purtroppo le camere non sono insonorizzate e se capitano ospiti maleducati addio relax e riposo.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2018

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2018