Koko loma-asunto
Villa Margherita Due
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Villa Margherita Due valokuvagalleria





Koko koti
Suositut palvelut/mukavuudet
- Kuivausrumpu
- Uima-allas
- Takka
- Pyykinpesukone
- Keittiö
- Grilli
Tutustu alueeseen

Via Bagnolo 104, Cortona, AR, 52044
- Villa Bramasole17 min ajomatka
- Piazza della Repubblica18 min ajomatka
- Cortonan katedraali19 min ajomatka
- Perugia San Francesco d’Assisi – Umbrian kansainvälinen lentoasema (PEG)70 min ajomatka
Huonevaihtoehdot
Avaa kaikki huonetyypin Talo, 3 makuuhuonetta, yksityinen uima-allas kuvat

Talo, 3 makuuhuonetta, yksityinen uima-allas
- 100 m²
- 3 makuuhuonetta
- 7 henkilöä
Samankaltaisia majoituspaikkoja

B&B dei Papi
B&B dei Papi
Cortona
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, (2)
5,0/5
Poikkeuksellisen hyvä
(2)
Hinta on 107 €
107 €
1 huone
sisältää verot ja maksut
18.8.–19.8.

Villa Santa Margherita
Villa Santa Margherita
Cortonan vanhakaupunki
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Pysäköinti saatavilla
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, (13)
5,0/5
Poikkeuksellisen hyvä
(13)
Hinta on 119 €
119 €
1 huone
sisältää verot ja maksut
18.8.–19.8.

Villa Schiatti
Villa Schiatti
Castiglion Fiorentino
- Uima-allas
- Poreallas
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Kylpylä
4.5 kautta 5, Upea, (46)
4,5/5
Upea
(46)
Hinta on 181 €
181 €
1 huone
sisältää verot ja maksut
18.8.–19.8.

I Capricci di Merion Resort & Spa
I Capricci di Merion Resort & Spa
Tuoro sul Trasimeno
- Uima-allas
- Poreallas
- Kylpylä
- Pysäköinti sisältyy hintaan
4.9 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, (46)
4,9/5
Poikkeuksellisen hyvä
(46)
Hinta on 296 €
296 €
1 huone
sisältää verot ja maksut
18.8.–19.8.

Hotel Villa Marsili
Hotel Villa Marsili
Cortonan vanhakaupunki
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Baari
5.0 kautta 5, Poikkeuksellisen hyvä, (305)
5,0/5
Poikkeuksellisen hyvä
(305)
Hinta on 139 €
139 €
1 huone
sisältää verot ja maksut
18.8.–19.8.

Il Falconiere - Relais e Chateaux
Il Falconiere - Relais e Chateaux
Cortona
- Uima-allas
- Poreallas
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Kylpylä
4.6 kautta 5, Upea, (110)
4,6/5
Upea
(110)
Hinta on 513 €
513 €
1 huone
sisältää verot ja maksut
18.8.–19.8.
Tietoja majoituspaikasta
Kokonaan sinun
Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Villa Margherita Due
Huvila, jossa on keittonurkkaus ja kalustettu patio
Tämän savuttoman huvilan palveluihin kuuluu ulkouima-allas, puutarha ja grillejä. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Huvilassa asiakkaiden käytössä on 3 makuuhuonetta sekä ilmainen Wi-Fi ja DVD-soitin. Asiakkaiden käytössä on takka sekä keittonurkkaus, jossa on jääkaappi ja liesi. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Tämä huvila tarjoaa 3 huonetta, joissa on takka ja pyykinpesukone/kuivausrumpu. Huoneessa on kalustettu terassi. Huoneissa on oleskelualue. Keittonurkkaus, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, liesi, mikroaaltouuni ja erillinen ruokailualue. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku ja sadesuihkupää.
Tämä huvila tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Taulutelevisio, satelliittikanavat ja DVD-soitin.
Tässä huvilassa käytössäsi on ulkouima-allas.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Tämä huvila sijaitsee lähellä kohdetta Eremo Le Celle. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ulkouima-allas. Tässä huvilassa on 3 huvilaa. Huvilassa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
- Huvilassa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen, pyykinpesukoneen/kuivausrummun ja takan
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmainen omatoiminen pysäköinti
- Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
- Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille terassin
- Majoituspaikan alueella on tarjolla leikkikenttä
- Sijaitsee 27,7 km:n päässä kohteesta Trasimeno-järvi ja 12,4 km:n päässä kohteesta Villa Bramasole
- Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Tämä huvila tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan, terassin ja grillejä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä huvila on savuton.
Puhutut kielet
Englanti ja italia
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Uima-altaat/kylpylä
- Ulkouima-allas
Internet
- Saatavilla huvilassa: ilmainen Wi-Fi
- Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
- Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Perheystävällinen
- Ilmainen vauvansänky
- Leikkikenttä
Keittonurkkaus
- Kahvin-/vedenkeitin
- Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
- Leivänpaahdin
- Liesi
- Mikroaaltouuni
- Täysikokoinen jääkaappi/pakastin
Makuuhuoneet
- 3 makuuhuonetta
- Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
- Kylpyamme tai suihku
- Pyyhkeet saatavilla
- Sadesuihkupää
- Suihku
- Yksityinen kylpyhuone
Oleskelutilat
- Erillinen oleskelualue
- Erillinen ruokailualue
- Takka
Viihdetarjonta
- DVD-soitin
- Taulutelevisio ja satelliittikanavat
Ulkotilat
- Grilli
- Kalustettu patio
- Puutarha
- Terassi
Pesulapalvelu
- Pyykinpesukone/kuivausrumpu
Ilmastointi ja lämmitys
- Lämmitys
Lemmikit
- Lemmikkiystävällinen
- Maksu: EUR 50 per lemmikki per viikko
- Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja
Sopivuus/esteettömyys
- Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
- Ei siivouspalvelua
Turvallisuusominaisuudet
- Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
- Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
- 3 majoitustilaa
- Puutarha
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 17.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Lemmikit
- Lemmikit: 50 EUR per lemmikki per viikko
- Rajoituksia sovelletaan
- Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
- Lapset ovat tervetulleita.
- Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
- Ilmaiset vauvansängyt!
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
- Käteisellä maksettava takuumaksu: 300.00 EUR
- Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
- Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.3. välisenä aikana 0.75 EUR per henkilö per yö, korkeintaan 4 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 13 vuotta vanhoilta lapsilta.
- Kaupungin perimä vero: 1.4.–31.10. välisenä aikana 1.50 EUR per henkilö, per yö, korkeintaan 4 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 13 vuotta vanhoilta lapsilta.
- Kaupungin perimä vero: 1. marraskuuta – 30. marraskuuta välisenä aikana 0.75 EUR per henkilö per yö korkeintaan 4 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 13 vuotta vanhoilta lapsilta.
- Kaupungin perimä vero: 1. joulukuuta – 31. joulukuuta välisenä aikana 1.50 EUR per henkilö per yö korkeintaan 4 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 13 vuotta vanhoilta lapsilta.
- Siivousmaksu: 175 EUR per majoitustila per yöpyminen
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
- Lemmikit: 50 EUR per lemmikki per viikko
- Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
- Lämmitysmaksu: 5 EUR per päivä
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Tämä majoitusliike veloittaa kulutukseen perustuvan lämmitysmaksun.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
- Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
- Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
- Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Villa Margherita Due Exclusive 2016 Cortona
Villa Margherita Due Exclusive 2016
Margherita Due Exclusive 2016 Cortona
Margherita Due Exclusive 2016
Villa Margherita Due Cortona
Margherita Due Cortona
Margherita Due
Villa Margherita Due Villa
Villa Margherita Due Cortona
Villa Margherita Due Villa Cortona
Villa Margherita Due – arvostelut
Arvostelut
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 0 arvostelua
10–Loistava
0
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 0 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 0 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 0 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 0 arvostelua
2–Hirveä
0
Arvostelut
Arvosteluja ei vielä ole
Kirjoita tälle majoituspaikalle ensimmäinen arvostelu majoituksesi jälkeen.