Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Dieng Hebat Villa & Glamping
Huvilat, joissa on keittonurkkaukset ja parvekkeet
Ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa kuuluvat tämän huvilan palveluihin. Jokaisessa 2 huvilassa on ilmainen Wi-Fi, parveke tai terassi sekä keittonurkkaus, jossa on liesi. Asiakkaiden käytössä on ruokailualueet, oleskelualueet ja älytelevisiot.
Dieng Hebat Villa & Glamping tarjoaa 2 huonetta. Huoneessa on parveke tai terassi. Huoneissa on oleskelualue ja myös työpöytä. Tämän 3 tähden huvilan huoneissa on keittonurkkaus, jossa on liesi, erillinen ruokailualue ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja hammasharjat ja -tahna.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)). Huoneissa on älytelevisio.
Dieng Hebat Villa & Glamping sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Dieng Kailasan museo. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja aamiaisen (lisämaksusta). Tässä 3 tähden huvilassa on 2 huvilaa. Jokainen huvila tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
Kaikissa huviloissa on tarjolla keittonurkkaukset, parvekkeet tai patiot ja ruokailualueet
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Tilauksen mukaan valmistettu aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen matkatavarasäilytyksen
Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Dieng Kailasan museo ja Telaga Warna
Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia tilauksen mukaan valmistetun aamiaisen joka päivä klo 7.00–10.00.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla huvilassa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Keittonurkkaus
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Liesi
Teepussit/pikakahvi
Ruokailu
Päivittäin saatavilla tilauksen mukaan valmistettava aamiainen lisämaksusta klo 7.00–10.00; 25 000 IDR per henkilö
Makuuhuoneet
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
1 yksityinen kylpyhuone
Hammasharja ja -tahna
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Suihku
Vessapaperi
Oleskelutilat
Erillinen oleskelualue
Erillinen ruokailualue
Viihdetarjonta
32–tuumainen älytelevisio
Ulkotilat
Parveke/patio
Työtilat
Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Laattalattia huoneessa
Palvelut ja mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Vastaanotto avoinna osan vuorokaudesta
Sijainti
Kansallispuistossa
Vuoristossa
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
2 majoitustilaa
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–21.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 10.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu tilauksen mukaan valmistetusta aamiaisesta: noin 25000 IDR per henkilö
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–21.00. Klo 10.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.