Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Villa Valjalo
Kongressikeskuksen yhteydessä sijaitseva kaupungin keskustassa oleva huoneisto, jonka tarjontaan kuuluu kauden mukainen ulkouima-allas
Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu kauden mukainen ulkouima-allas, kiertoajelu-/lippupalvelu ja elintarvikemyymälä. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on puutarha, tallelokero vastaanotossa ja kielitaitoinen henkilökunta. Jokaisessa huoneistossa on yksityinen uima-allas, lämmitetty lattia sekä keittonurkkaus ja jääkaappi. Asiakkaiden käytössä on mikroaaltouuni, kahvin-/teenkeitin, ilmainen Wi-Fi ja parveke. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Villa Valjalo tarjoaa 10 huonetta, joihin on kulku ulkokäytävän kautta ja joissa on yksityinen uima-allas ja tallelokerot. Huoneessa on parveke tai terassi. Jokainen huone on yksilöllisesti kalustettu. Keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku.
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Huoneissa on taulutelevisio. Lisäksi huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja silitysrauta/-lauta. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Tässä huoneistossa käytössäsi on kauden mukainen ulkouima-allas.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Villa Valjalo sijaitsee kongressikeskuksen yhteydessä ja lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Gruzin satama. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ulkouima-altaan (kauden mukaan). Tässä vuonna 2001 rakennetussa 2 tähden asuinrakennuksessa on 10 huoneistoa 2 kerroksessa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja yksityisen uima-altaan.
Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille yksityisen uima-altaan, keittonurkkauksen ja parvekkeen tai pation
Ilmainen Wi-Fi
Voit käydä uimassa majoituspaikan kauden mukaisessa ulkouima-altaassa
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, elintarvikemyymälä ja kielitaitoinen henkilökunta
Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Lapadin ranta ja Gružin kauppatori
Villa Valjalo tarjoaa asiakkaiden käyttöön kauden mukaisen ulkouima-altaan, terassin ja kielitaitoisen henkilökunnan. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Villa Valjalo tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kiertoajelu- tai lippupalvelun, puutarhan ja elintarvikemyymälän.
Tämä huoneisto on savuton.
Puhutut kielet
Kroatia ja englanti
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ranta
Ranta lähistöllä
Uima-altaat/kylpylä
Aidattu uima-allas
Aurinkotuoleja uima-altaalla
Kauden mukainen ulkouima-allas
Yksityinen uima-allas
Internet
Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Autonvuokraus
Perheystävällinen
Lapset yöpyvät ilmaiseksi (katso lisätiedot)
Syöttötuoli
Keittonurkkaus
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Liesi
Mikroaaltouuni
Vedenkeitin
Makuuhuoneet
Lakanat saatavilla
Makuuhuone
Kylpyhuone
Kylpyamme tai suihku
Pyyhkeet saatavilla
Oleskelutilat
Lämmitetty lattia
Viihdetarjonta
Taulutelevisio
Ulkotilat
Parveke/patio
Puutarha
Terassi
Pesulapalvelu
Pesulapalvelu
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
Kaiteet portaikoissa
Kattoon kiinnitettävä nostolaite
Korkeussäädettävä suihkupää
Kyltit piste-/kohokirjoituksella
Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
Visuaaliset hälyttimet käytävillä
Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Elintarvikemyymälä
Kielitaitoinen henkilökunta
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Matkatavarasäilytys
Opaskirjat
Paikallisia karttoja
Ravintolaoppaat
Siivouspalvelu (pyynnöstä)
Silitysrauta/-lauta
Tallelokero vastaanottotiskillä
Turvalokero
Sijainti
Esikaupunkialueella
Historiallisella alueella
Kaupungin keskustassa
Kokouskeskuksen yhteydessä
Lähellä meren rantaa
Near the boardwalk/promenade
Ostosalueella
Ostoskeskuksen yhteydessä
Viihdealueella
Tekemistä
Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
1 rakennus
10 majoitustilaa
2 kerrosta
Puutarha
Rakennettu: 2001
Siivouspalvelu (pyynnöstä)
Sisäänpääsy ulkoisten käytävien kautta
Yksilölliset kalusteet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet turvalokeron käyttämiseen sähköpostitse korkeintaan 48 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
Sisäänpääsy
Turvalokero, yksityinen sisäänkäynti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
Kaupungin perimä vero: 1.10.–31.3. välisenä aikana 1.85 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.93 EURper yö 12– 17 vuotta vanhoilta asiakkailta. Tätä veroa ei veloiteta alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
Kaupungin perimä vero:1.4.–30.9. välisenä aikana 2.65 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.33 EUR per yö 12 – 17 vuotta vanhoilta asiakkailta. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy vain käteisen.
Meluttomia huoneita ei voida taata
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestaan ennen saapumista.
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet turvalokeron käyttämiseen sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Kausiluontoinen uima-allas avataan 01. toukokuuta ja suljetaan 31. lokakuuta.
Lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Valjalo
Villa Valjalo
Villa Valjalo Apartment
Villa Valjalo Apartment Dubrovnik
Villa Valjalo Dubrovnik
Villa Valjalo Apartment
Villa Valjalo Dubrovnik
Villa Valjalo Apartment Dubrovnik
Villa Valjalo – arvostelut
Arvostelut
7,4
Hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 11 kautta 73 arvostelua
10–Loistava
11
Arvosana 8 - Hyvä. 36 kautta 73 arvostelua
8–Hyvä
36
Arvosana 6 - OK. 19 kautta 73 arvostelua
6–OK
19
Arvosana 4 - Huono. 6 kautta 73 arvostelua
4–Huono
6
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 73 arvostelua
2–Hirveä
1
8,0/10
Siisteys
7,6/10
Henkilökunta ja palvelu
7,6/10
Palvelut/mukavuudet
7,2/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,0/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
8/10 Hyvä
Eino
Matkusti perheen kanssa
7.6.2025
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Rauhallinen sijainti. Bussilla pääsi hyvin liikkumaan, mutta melkoinen kiipeäminen kapeaa kujaa pitkin majoituspaikkaan.
Eino
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Jesse
16.7.2023
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Muuten ihan hyvä mutta vaikea saapua koska on korkealla ja paljon rappusia. Omalla autolla ei kannata edes haaveilla saapua koska ei ole parkkipaikkaa. Lähimmät kaupat myös suht kaukana. Myös miinus oli että 7 yön lomaa varten oli annettu vain 1.5 rullaa vessapaperia.
Maisema oli hyvä ja oli hyvä koska oli rauhallinen paikka.
Jesse
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2023
8/10 Hyvä
Jari
14.6.2023
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Jari
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2023
10/10 Loistava
Tuula
20.7.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tuula
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2019
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
Matkusti perheen kanssa
16.7.2019
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Hieno näköala merelle, rauhallinen alue ja hyvä uima-allas, ilmastointilaite hyvä, miinuksena pehmeät patjat.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 6 yötä kesäkuussa 2019
8/10 Hyvä
antti
25.5.2018
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
comfortable apartment
Spacious apartment with air conditioning and impressive sea views. The wifi was free but it didn't work properly. Only half of The trip. The apartment itself was clean and just perfect for two person. At the balcony was great views to harbour. The owner was very kind and nice to us. Easy to catch a bus for Dubrovnik old City! I would recommend this apartment espesially then when the wifi works properly!
antti
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2018
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
4.8.2016
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
19.8.2015
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Value for money
Basic apartment villa, rooms were spacious.
Tarkistettu asiakas
8/10 Hyvä
Minna, Tampere
22.7.2015
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Huoneen mukavuus
Hyvä sijainti ja siisti hotelli
Hotelli on hieman kulunut, mutta hyvin siisti. Omistaja asuu alakerrassa, eikä aina välttämättä ole saatavilla. Televisiosta näkyy lähinnä saksalaisia kanavia. Ilmastointi on kahden makuuhuoneen asunnossa vain toisessa huoneessa. Keittiössä on liesi ja mikro sekä kahvinkeitin, ei uunia. Alakerrassa on dormitorio budjettimatkaajille.
Minna
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
22.5.2014
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
6/10 OK
Ben Gaetano Di
16.9.2024
Location was perfect for restaurants, bars and amenities with easy transport and plenty of shops. The pool and outside area was well kept and had a great view. The accommodation was very average and dated, and the cooking facilities were very poor and limited. I think it needs some updating but not too bad value for money. Also found the owner somewhat rude and abrupt.
3 stars
Ben Gaetano Di
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2024
6/10 OK
Pigge
30.7.2024
Pigge
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
27.7.2024
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
miles
2.8.2023
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Great room, great view, great location
miles
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2023
8/10 Hyvä
Isabel Jessica
Matkusti kumppanin kanssa
3.7.2023
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Amazing view and very affordable, limited amenities but you get what you pay for. Overall very pleased with the place, the balconies are the highlight and apartment perfectly clean. Although you may need to buy extra stuff for the kitchen overall great place to stay, beautiful views and 5 mins away from bus that goes to the old town (or half hour walk) also near local shops and restaurants.
Isabel Jessica
Yöpyi 8 yötä kesäkuussa 2023
2/10 Hirveä
Tarkistettu asiakas
5.9.2022
Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus
Never again
Unbelievable. The reality of this so called hotel don’t match the description at all. The manager/Owner is a scammer. First of all, this is not a hotel. It’s an old run down apartment. Very misleading descriptions.
There is no front desk, no airport shuttles, no daily housekeeping as described on the main amenities. There were ants everywhere as soon as we walked into the apartment. Air conditioning is only allowed to turn on when you’re inside the room. If you keep AC on when you’re not in the room, you will be charged 10 Euro per day. Many restrictions were unexpectedly put upon the guess to stay there.
No hair dryer in the room. One hairdryer is shared among all the guests in the apartment. No toilet papers in the room. You have to buy your own toilet papers from a Convenience stores or supermarket. Wi-Fi very poor signal. Bedsheet was very worn out and barely wrap around the mattress. The bedsheet looks like used by a homeless. The room was not cleaned at all. We found hair and dust everywhere on the floor and inside the drawers. Very disgusting. When we complaint to the Owner, he came in and kicked the hair & thick dusts to a corner & under the bed.
That place was so filthy & unbearable to stay that we decided to call Hotel.com to file a complaint to cancel our stay & then to look for another hotel to stay for the 5 days in Dubrovnik.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2022
6/10 OK
David
Matkusti perheen kanssa
5.9.2022
The view is fabulous if you chose one of the marina facing rooms.
Access from the road above is down a flight of around 30 plus steps. Access to the waterfront is down another 150 steps.
A price that you accept for a fabulous view.
David
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2022
8/10 Hyvä
Amy
25.7.2022
Hyvää: Siisteys
Exactly what it says on the tin.
The villa was very nice, and the apartment had everuthing in it that was promised. Djuro was very quick and clear yo communicate with, and was very helpful for the duration of my trip. The villa is in a lovely location very close to a small supermarket and the best local beach.
I did ask about airport shuttles as it said on the hotel listing that they were offered by the villa, but unfortunately that was not the case.
The wifi did not work for the duration of my stay.
The aircon was fantastic, and kept the room nice and cool once it got to temperature. I was quite unhappy that there was a 10 euro per day charge for the aircon if you left it on during the day. This meant that every day i came back to a hot room which i then had to wait to cool down again.
The fridge-freezer was fantastic, the freezer section could freeze 4 1.5l water bottles overnight for me to keep cool during the day.
There were no bedside lamps, so you have to use a phone torch to get around at night.
I would recommend taking an extension cord, as there were not many plug sockets.
Overall, a lovely villa. Exactly what it says on the tin.
Amy
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2022
8/10 Hyvä
C
15.9.2021
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Convenient location in Dubrovnik
Nice small apartment building with pool in Lapad close to the marina and several beaches. Apartment was basic but clean and comfortable with a great views of the marina from the balcony. Hosts were helpful and friendly.
C
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2021
6/10 OK
PARQUET
4.8.2021
PARQUET
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2021
4/10 Huono
Cameron
Matkusti ryhmän kanssa
31.7.2021
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
The owner of the property claimed we didnt have a reservation, and was not in site to let us in.
The shower in particular is awful the curtain rod slips off the uneven walls with ease, and the curtain itself is too short. The design of the apartment is embarrassingly bad, considering how new the house is.
Cameron
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2021
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
27.7.2021
Great view
Nice view. Nice pool. Room is simpler. Access is by stairs.
Parking in the street.
Cleaning is the negative part. In 3 days no room service.
But would stay again. Convenient location. And the view surpasses all small issues.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2021
6/10 OK
Hafida
Matkusti perheen kanssa
25.7.2021
Huonoa: Huoneen mukavuus
Je ne conseillerai pas cet endroit.
Belle vue. Idéalement situé. Pour le reste cela laisse à désirer...confort rudimentaire, juste le strict minimum en terme de meuble, ustensile de cuisine et salle de bain horrible. (Pas de table de chevet, drap et serviettes de toilettes usés et a minima, miroir de sdb trop haut...) Maison tres mal insonorisée on entend les voisins entrer et sortir, parler..