Mökki sijaitsee hiljattain kunnostetun ulkorakennuksen 1. kerroksessa, vieressä omistajan talossa, johon pääsee ulkoisella kierreportaalla. Mökki on ilmastoitu. Se on ihanteellinen 2 hengelle, mutta mahtuu jopa 4 henkilöä.
Mökki ei tupakoi ja lemmikkieläimet eivät ole sallittuja.
Gîte sisältää itsenäisen sisäänkäynnin ja 25 m²: n pinta-alan. Makuuhuoneen, olohuoneen minikeittiöllä ja kylpyhuoneen:
-Makuuhuoneessa on 160x200 parisänky (liinavaatteet mukana)
-Kylpyhuoneessa on suihku, pesuallas ja wc (pyyhkeet toimitetaan = 1 kylpypyyhe, 1 pieni pyyhe / henkilö + 1 kylpymatto)
-Olohuoneessa on täysin varustettu keittiö (uuni, keraaminen liesi, jääkaappi-pakastin, mikroaaltouuni, kahvinkeitin, leivänpaahdin, astiat, ruokailuvälineet ja keittiövälineet, 4 teepyyhettä ja pöytäliina / viikko), pöytä ja 4 tuolia ja laveri (vuodesohva 140x190, liinavaatteet mukana) ja taulutelevisio.
Käytettävissä
- Pääsy omistajan puutarhaan lasten keinulla
- Puutarhakalusteet ja grilli kesällä
Saapuminen klo 16.30 ja lähtö viimeistään klo 10.00.
Loppusiivous sisältyy vuokraan (kuitenkin kaikki on saatavana asunnon päivittäiseen ylläpitoon)
Eckwersheim sijaitsee Strasbourgin kaupunkiyhteisössä, kylää palvelee Strasbourgin liikenneverkko (linja-auto CTS nro 71, stop 'Eckwersheim, hautausmaa). Lisätietoja on www. CTS-Strasbourg. oli