Koko huoneisto

Remontoitu piilotettu helmi historiallisella kuninkaallisella maililla

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Remontoitu piilotettu helmi historiallisella kuninkaallisella maililla valokuvagalleria

Televisio, työhuone
Televisio, työhuone
Yksityiskohta ulkoa
1 makuuhuone, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Sisätilat

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone4 henkilöä50 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Edinburgh, Scotland
  • Place, Royal Mile
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, St. Giles' Cathedral
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Grassmarket
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Airport, Edinburgh (EDI)
    ‪26 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Remontoitu piilotettu helmi historiallisella kuninkaallisella maililla

Kuninkaallisella maililla sijaitsevaa hiljattain kunnostettua pääkatukiinteistöä ympäröi paljon elämää, vilskeä, vilkkautta ja yleistä tunnelmaa. Tämä antaa sinulle täydellisen mahdollisuuden sukeltaa fantastiseen skotlantilaiseen kulttuuriin. Huoneisto sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa. Siinä on 1 makuuhuone, 1 kylpyhuone ja avoin olohuone ja täysin varustettu keittiö. Tarjolla on välttämättömyystarvikkeita, kuten liinavaatteet, pyyhkeet, TV ja WiFi.
Avaruus:
Tämä vastikään kunnostettu 1 makuuhuoneen huoneisto sijaitsee Edinburghin High Street -kadulla, kuuluisan World's End-pubin vieressä. Historiallisesti puolustava yhdyskäytävä, joka erotti Vanhankaupungin Canongatesta, yhdyskäytävän sisällä olevaa aluetta kutsuttiin nimellä ”Maailman loppu”, koska kaupungin ihmisten kannalta maailma päättyi kirjaimellisesti!

Elementit tästä rikkaasta historiasta kaikuvat täällä vielä tähän päivään saakka, koska sataman pohja näkyy edelleen pubin ulkopuolella, merkitty ajotiellä olevilla metallilevyillä. Lisäksi pubin todelliset perustat sisältävät edelleen osan Floddenin muurista, joka oli merkittävä osa kaupunkien puolustusta. Pubin sisällä on ruokailutila ja baari. Tummien paneeliensa ja kiviseiniensä avulla pubi on täynnä luonnetta, joten muista käydä siellä!

Tarjoamalla tyylikkään olohuoneen, jossa on runsaasti luonnonvaloa, koskemattomasti puhtaat kylpyhuoneet, mukavat makuuhuoneet ja täysin varustettu keittiö - huoneistomme tarjoaa kokemuksen, joka tekee vierailustasi mahdollisimman nautinnollisen.

Olo- ja keittiötila:
Avoin suunnitelma, tilava ja moitteettomasti sisustettu keittiö ja olohuone toivottaa sinut tervetulleeksi rentoutumaan taulutelevision edessä, kodikkaalla muhkealla sohvalla. Itse huone on suunniteltu kauniisti, ja tarjoaa vieraillemme modernin estetiikan, jota täydentävät klassiset kiviseinät, jotka tarjoavat huoneelle tyyliä, mukavuutta ja lämpöä, mikä tekee siitä paitsi rentoutumispaikan myös ihanan ympäristön, jossa heijasta ja rentoudu.

Keittiömme ja ruokailutilamme on täysin varustettu kaikkia tarpeitasi varten ja se on erittäin toimiva. Siellä on leivänpaahdin, uuni, astianpesukone ja tietysti tarvittava määrä ruokia ja ruokailuvälineitä.

Makuuhuone ja kylpyhuone:
Kauniisti suunniteltu kuningatar-oma kylpyhuone, jossa on paljon luonnollista valoa ja runsaasti säilytystilaa kaikille esineillesi. Modernissa ja tyylikkäässä kylpyhuoneessa on kaikki tarvitsemasi mukavuudet.
Vieras pääsy:
Vierailla on täysi rajoittamaton pääsy omaisuuteen, mukaan lukien ilmainen WiFi.
Vuorovaikutus vieraiden kanssa:
Olen käytettävissä 24/7 vastaamaan tiedusteluihin ja pyyntöihin.
Naapurusto:
Kiinteistö on lähellä paikallisia palveluita, kuten Tesco Express (5 minuutin kävelymatka) ja The Taste of Scotland (2 minuutin kävelymatka).

Kiinteistö on myös kävelyetäisyydellä erilaisista kaupoista, kahviloista, ravintoloista ja kaupungin nähtävyyksistä.

EDINBURGHIN KAUPUNKINÄNNÖKSET:
Edinburghin linna: 12 minuutin kävelymatka
Princes St Gardens: 11 minuutin kävelymatka
Skotlannin kansallismuseo: 9 minuutin kävelymatka
Skotlannin kansallisgalleria: 11 minuutin kävelymatka
Scott Monument: 9 minuutin kävelymatka
Royal Mile: 2 minuutin kävelymatka

Grassmarket on myös 10 minuutin kävelymatkan päässä, josta löydät erilaisia baareja, ravintoloita ja kahviloita sekä upeat näkymät Edinburghin linnaan ja kuuluisaan Victoria-kadulle.

Paikalliset ravintolat:
Makars Gourment Mash -baari (Mound): 7 minuutin kävelymatka
Numero yksi: 6 minuutin kävelymatka
Hewat's Restaurant: minuutin kävelymatka

Paikalliset baarit:
Maailmanpään pubi
Liikkuminen:
Edinburgh Lothian -bussiliikenne tarjoaa yhteydet ympäri kaupunkia.
Lähin bussipysäkki kiinteistöltäsi on North Bridge -bussiasema (Stop NE), joka on 3 minuutin kävelymatka.

Edinburgh Waverely -rautatieasema on vain 6 minuutin kävelymatkan päässä hotellista.

Mustat ohjaamot ja Uber-palvelut ovat saatavana.
Muita huomioitavia asioita:
Kiinteistö siivotaan ammattimaisesti, ja hotellille laadukkaat liinavaatteet ja pyyhkeet toimitetaan lomallesi.

Lattia- / esteettömyysasetukset:
Kiinteistö sijaitsee ensimmäisellä tasolla, ja sillä on pääsy portaille.

Pesula ja ylimääräiset kodinkoneet:
Tarjotaan kaikki tarvittava paikan pitämiseksi puhtaana: pölynimuri, mopi ja ämpäri sekä pölysäiliö ja harja ovat huoneistossa.

Kiinteistössä on myös pesukone ja hiustenkuivaaja avuksesi.

Kadulla maksullinen pysäköinti lähistöllä.

Talon säännöt:
• Ei sovellu imeväisille (alle 2-vuotiaille)
• Tupakointi kielletty
• Ei lemmikkejä
• Ei juhlia tai tapahtumia
• Sisäänkirjautuminen tapahtuu milloin tahansa klo 15.00 jälkeen
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Royal Mile. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi keittiön ja vuodesohvan.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja vuodesohvan
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Royal Mile ja 11 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Edinburghin linna
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Grilliuuni
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Työhuone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Yksikön koko: 50 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

JOIVY wants you to have a fantastic stay, and we encourage you to see this property as a home away from home. There are, however, a few points we p...

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero EH-70629-R
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Vrbo Property
Renovated Hidden Gem on the Historic Royal Mile Apartment
Renovated Hidden Gem on the Historic Royal Mile Edinburgh
6633b52318fd5c00121e8583

Amazing Apartment on the Royal Mile – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua

7,4/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Trisha E.

Hyvää: Siisteys
Great location and nicely furnished. Joivy has their own thorough communication app that details the checkin and checkout process. We would stay here again even if my teenage sons shared the pullout couch. However I will say…It can be loud early in the morning when the pub decides to empty its glass recycling or people decide to talk in the courtyard. Earplugs are provided but also this is what you get for staying on the Royal Mile. The combine washer and dryer unit in the kitchen takes forever to do a load. Recommend hang drying instead. Also suggest that a mirror be mounted in the bedroom so someone else can get ready if the bathroom is in use.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Glen C.

Hyvää: Siisteys
Amazing location for a short stay, a little noisy at night but has everything you need for a short stay in Edinburgh.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

4/10 Huono

Michele P., Lakeville

Huonoa: Siisteys

Improvements needed

Comforter stained, too many keys that didn't always work, no door handle upon arrival, communications were poor as they were not timely, or consistent as messages came via vrbo or email not both. Property noisy at night well after and before bar hours.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2023