Half Dome Hideaway on deluxe, rÀÀtÀlöity, 3 kerroksinen, 2 makuuhuoneen + vierashuone, 3 kylpyhuoneen 2500 neliön jalkakoti, joka sijaitsee 2 mailin pÀÀssÀ Yosemiten kansallispuiston etelÀsisÀÀnkÀynnistÀ. Olemme työskennelleet ahkerasti saadaksemme yhden mukavimmista kodeista alueella. Kaikki on ensiluokkaista myös asiakaspalvelumme. MeillÀ on uusi keskuslÀmmitys ja vaihtojÀrjestelmÀ koko talossa. MeillÀ on 6 modernia taulutelevisiota 4 vastaanottimella, hyvin varusteltu pelihuone, rajoittamaton mÀÀrÀ kuumaa vettÀ ja mukautetut johdotukset ja valaistus. Katso kuviamme saadaksesi lisÀtietoja ja lue tÀhtiarvostelut.
Kaunis kotimme on rauhallisessa pikkukaupungissa Fish Camp, Kalifornia, 5100 'korkeudessa. Se on tilava, mukava ja hyvÀssÀ kunnossa sen jÀlkeen kun se on tÀysin valmistettu tilauksesta, uusittu ja modernisoitu. Jokaisessa 3 kerroksessa on erittÀin suuri makuuhuone, iso sÀnky (t), kylpyhuone, TV ja iso vaatekaappi. Ilmainen ilmainen langaton internetyhteys (WiFi) sisÀltyy hintaan ja sit À on saatavana kaikkialla kiinteistössÀ.
EnsimmÀisessÀ kerroksessa on iso pelihuone, jossa biljardipöytÀ, tikkataulu, TV, piano, kitara, kaasu "puuhella" ja vierekkÀinen makuuhuone, kylpyhuone ja pesutupa. TÀssÀ pelihuoneessa on minikeittiö, jossa on pesuallas / jÀtehuolto, mikroaaltouuni, tehosekoitin, kahvinkeitin, astiat ja iso kaunis baari. EnsimmÀisen kerroksen ulkopuolella on iso terassi, jossa on pöytÀ ja tuolit. Makuuhuoneessa on yksi queen-vuode ja yksi parivuode (kutsutaan myös "tÀydeksi" sÀnkyksi).
Toisessa kerroksessa on makuuhuone, kylpyhuone, tÀysin varustettu keittiö, ruokailutila ja viihtyisÀ olohuone, jossa kaunis, helppokÀyttöinen kaasutakka. KeittiössÀ on 3'x5 '"saari", jonka pÀÀllÀ on laminoitu massiivitammea leikkuulauta. TÀssÀ pÀÀkerroksessa on iso etukansi, jossa on 2 pöytÀÀ, tuolia, 2 kiesitiloista ja iso kaasugrilli keittiövÀlineillÀ. SiellÀ on myös oma takapiha tuolilla. Kolmannessa kerroksessa on iso makuuhuone, TV ja kylpyhuone.
Kodissamme on 6 uusinta tekniikkaa, taulutelevisio, kauko-ohjattava TV. Mukana on vielÀ 19 "kannettava, sisÀÀnrakennetulla DVD-levyllÀ misc-kÀyttöÀ ja mukavuutta varten. Tuo omat DVD- tai pelikonsolisi, jos haluat. DIRECTV-satelliittijÀrjestelmÀmme avulla voit katsella 4 erilaista ohjelmaa samanaikaisesti sekÀ paljon musiikkiasemaa. Voit valita yli 140 kanavasta plus kaikki HBO-valinnat ja urheilukanavat. SiellÀ on myös "boombox" puhelimellesi / MP3-soittimeesi.
Kodissamme on suurin "kysynnÀn mukaan" lÀmminvesivaraaja rajoittamattomaan kuumaan veteen. Olemme hiljattain asettaneet suuret, korkeat kÀymÀlÀt "pitkÀnomaisilla kulhoilla" mukavuuden ja mukavuuden vuoksi. Kahdessa kylpyhuoneessa on sisÀlÀmmittimet keskuslÀmmön / AC: n lisÀksi. TÀmÀ koti on erittÀin kalustettu ja mukana tulee kaikki tarvitsemasi hauskanpitoa varten Yosemite, Bass-jÀrvi ja ympÀröivÀt vuoristoalueet.
Anne ja minÀ olemme asuneet ja työskennelleet nÀillÀ vuorilla 40 vuotta, olemme hyvin yhteydessÀ toisiinsa ja neuvomme mielellÀmme kaikissa upeissa aktiviteetteissa Yosemiten sisÀllÀ ja sen ympÀristössÀ. KalaleirillÀ ja ympÀröivillÀ Bass-jÀrven, Oakhurstin, Mariposan ja sen ulkopuolella sijaitsevilla vuoristoyhteisöillÀ on myös paljon tekemistÀ. Kun olet tehnyt varauksen, sinulla on pÀÀsy verkkosivuillemme. SieltÀ löydÀt retkeily-, ruokailu- ja aktiviteettiehdotuksia, mukaan lukien erittÀin suosittu, historiallinen "Sugar Pine Railroad". LÀhistöllÀ on ratsastusta, maastopyörÀvuokrausta, patikointia, kalastusta, mönkijöiden vuokrausta ja viehÀttÀvÀÀ Fish Camp -kauppaa.
Puoli mailin pÀÀssÀ talosta on Tenaya Lodge, jossa on 4 ravintolaa, joissa on ruokailu rentoista tyylikkÀihin. TÀhÀn sisÀltyy iso baari, deli ja pizzahuone. HeillÀ on myös tÀysin varustettu, ylellinen spa.
Perhekodissamme on aina ollut allergeeniton ympÀristö, joten vaadimme tupakointia talon sisÀllÀ ja EI lemmikkejÀ. Tuhkakupit ovat kÀtevÀsti jokaisen sisÀÀnkÀynnin ulkopuolella niille, jotka haluavat tupakoida. Emme salli juhlia. TÀtÀ sovelletaan tiukasti, EI POIKKEUKSIA.
SillÀ on hienosti rakennettu, mutta jyrkkÀ alempi ajotie. YhdeksÀn matkustaja-pakettiautot ovat tehneet sen huipulle ja kÀÀntyneet ympÀri, mutta se on aika tiukka. Matkailuautojen on pysÀköitÀvÀ kadulle, jos sinÀ matkustat. YlÀpysÀköintialueet ovat vaakatasossa ja niissÀ on parkkipaikka 2 suurelle autolle / pakettiautolle tai 3 pienemmÀlle autolle. Katso valokuvia.
TÀmÀ on 3-kerroksinen talo, jota ei suositella pikkulapsille tai vammaisille. Kiitos paljon kiinnostuksestasi vuokrata kotimme.
LISĂTIETOJA:
TÀysin varustetussa keittiössÀ on astianpesukone, jÀtehuolto, mikroaaltouuni, uuni, liesituuletin, iso jÀÀkaappi jÀÀpalakoneella, riisihöyrystin, kypsennysastiat, astiat, hopeaesineet, korkkiruuvi, kahvimylly, kahvi, "ziplock" -laukut, alumiinifolio, Saran kÀÀri, paljon mausteita jne.
Kaikissa 3 suihkussa on shampoo, hoitoaine ja suihkugeeliannostelijat. KÀytÀmme vain tuoksuttomia tuotteita.
Kaikissa huoneissa on kelloradiot, joissa on USB-latausportit / MP3-soittimet
SiellÀ on kiinteÀ puhelin rajoittamattomille ilmaisille paikallispuheluille samoin kuin tuleville puheluille.
MeillÀ on pesukone, kuivausrumpu, "pesula amme" ja pesuaine pesutuvassa
Ilmainen kadulla, yksityinen pysÀköintialue 3 ajoneuvolle. LisÀÀ ilmaisia pysÀköintimahdollisuuksia talon edessÀ kadulla ylisuuria ajoneuvoja varten.
Herkullinen, terveellinen, kÀsittelemÀtön vuoristovesi heti kaikista hanoista.
Silitysrauta, silitysrauta, 2 hiustenkuivaajaa, astiat, hopeaesineet, keittiövÀlineet, pyyhkeet, liinavaatteet, peitot, tyynyt, 2 mikroaaltouunia, 2 kahvinkeitin, 3 tyhjiö, monet tuulettimet jne.
ErittÀin hiljainen, rauhallinen ja turvallinen naapuruus