Leone X Guest House

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Leone X Guest House valokuvagalleria

Superior-huone | Työpöytä, äänieristys, ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikan julkisivu illalla/yöllä
Classic-studio, 1 makuuhuone | Oleskelualue | Televisio
Superior-huone | Työpöytä, äänieristys, ilmainen Wi-Fi
Superior-huone | Työpöytä, äänieristys, ilmainen Wi-Fi

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Businesspalvelut

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Leone X, 4, Florence, FI, 50129
  • Place, Basson linnoitus
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Keskustan markkina-alue
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Place, Piazza di Santa Maria Novella
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Airport, Firenze (FLR-Peretola)
    ‪11 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Superior-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen standard-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen economy-huone

8,8 kautta 10
Loistava
(5 arvostelua)
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Classic-studio, 1 makuuhuone

  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (150–180 cm leveä)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Leone X Guest House

Affittacamere lähellä kohdetta Santa Maria del Fioren katedraali
Tämän savuttoman affittacameren palveluihin kuuluu kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa, concierge-palvelut ja tietokonepiste. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on express-sisäänkirjautuminen, express-uloskirjautuminen ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Leone X Guest House tarjoaa 6 huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja bidee.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Leone X Guest House sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Via Faenza. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja concierge-palvelut.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Basson linnoitus ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Piazza di Santa Maria Novella
Leone X Guest House tarjoaa asiakkaiden käyttöön kiertoajelu- tai lippupalvelun, kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa ja concierge-palvelut. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Leone X Guest House tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös express-sisäänkirjautumisen ja express-uloskirjautumisen.

Tämä affittacamere on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Ei siivouspalvelua
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut

Businesspalvelut

  • Tietokonepiste

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • 1 rakennus
  • 2 kerrosta
  • Rakennettu vuonna 1900
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ruoka ja juoma

  • Kahvin-/teenkeitin
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 6.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 7 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy yleisimmät luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja ulkovalaistus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos portaiden käyttö on sinulle vaivalloista, ota yhteyttä majoitusliikkeeseen etukäteen. Käytettävissä ei ole hissiä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Leone X
Leone X B&B
Leone X B&B Florence
Leone X Florence
Leone X Guest House Condo Florence
Leone X Guest House Condo
Leone X Guest House Florence
Leone X Guest House
Leone X Guest House Florence
Leone X Guest House Affittacamere
Leone X Guest House Affittacamere Florence
Leone X Guest House Florence
Leone X Guest House Affittacamere
Leone X Guest House Affittacamere Florence

Leone X Guest House – arvostelut

Arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 92 kautta 201 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 71 kautta 201 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 23 kautta 201 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 8 kautta 201 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 7 kautta 201 arvostelua

8,8/10

Siisteys

8,6/10

Henkilökunta ja palvelu

7,2/10

Palvelut/mukavuudet

8,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Hanna

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Nice little guest house.

Nice little hostel. Conveniently located. Very nice and friendly staff!
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2018

8/10 Hyvä

Linda

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

10/10 Loistava

Fernando

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
property was very good
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Brenna

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
The check in process was very inconvenient. They require you to notify the host at least 72 hours before arriving for check in. Even upon doing this we were waiting for the host to message us back with check in instructions. When entering our room the bathroom shower door was literally off the hooks hanging. There was construction on the first & second floor the entire time. Constant drilling from 6am on.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

4/10 Huono

Elizabeth

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
The AC turned on, but did not work, which made it difficult to sleep in 100 degree F heat. The room was a little dirty and the property manager was difficult to get ahold of for check in.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Dana

Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

6/10 OK

Zara

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

2/10 Hirveä

Kyung eun

Huonoa: Siisteys
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Jitka

Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Stefanie

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

4/10 Huono

Zhigang

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was too hard to check in. Since the hotel hasn’t reception, owner should provide not only phone but also other approaches to communicate with the owner.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Calvin

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Close to transit and not a bad walk to old town
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Very Poor Stay

Sorry to say we had a pretty miserable stay here. The room was pretty run down with paint peeling off the walls, and smelled stale (the room and linens) The building itself has a strong musty smell. The worst part of the stay though was that there were mosquitos that would find their way into our room every night and bite us and get in our ears and wake us. We would wake up between 3-4am every night and have to go on a mosquito killing spree. You can see the splat marks on the walls where guests before us had to do the same. The location was peaceful and walkable to the tourist areas. We received no communications from the guest house the entire time. There is no reception desk, we received no check-in instructions, and only from some online research and reading fine print on the hotels.com site did we learn that we had to contact them via WhatsApp to get access to the building/room. We reached out to them and heard back an hour later with a code to get in. Would not stay here again.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

2/10 Hirveä

Thea

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

6/10 OK

James

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
No staff on site & no elevator. Had to call to get code to enter building then had to text them our birth dates, address & passport info to get lockbox code to get our room key. Then had to carry our luggage up to 3rd floor, so it was a bit inconvenient. Also, Mold on shower tile & dust blew all over floor when we turned on air conditioner, so room could have been cleaner.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Guadalupe Magali

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Elena, Dallas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wonderful room in delightful and tastefully decorated 2nd floor guesthouse. Owner was easy to reach- the space had everything we needed.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Andres

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
La habitación estaba limpia. Se debe caminar 12 minutos hasta la catedral. Está ubicada en un sector tranquilo Importante contactar al hotel dos días antes para que den todas las instrucciones a la llegada porque el check in se hace 100% virtual y las puertas se abren con códigos
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

6/10 OK

Robert

Matkusti kumppanin kanssa
Good location. Reasonable price. The stairway hall was a bit moldy smelling, probably because they have plants on the top landing and no ventilation. I had to use my puffer a couple of times because of this but it wasn't too bad. A person not sensitive to mold would not notice. Traffic noise was present at night but not enough to keep me awake but might be an issue for a very light sleeper.
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Svetlana

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Жилье находится в хорошем месте, 1 км до исторического центра. В номере хорошего качества чистое белье и полотенца. Сам номер без признаков уюта, была проблема с интернетом, не работал ключ в входной двери на улице мы ждали , пока шли другие жильцы, что бы нас пустить в дом. Также. В номере нет ни чайника, ни микроволновки и приходилось в пижаме идти рано утром за. Чайником на общую кухню, что бы сделать себе кофе. Ремонт был очень давно, но состояние жилое
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

kyle

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Savanah, Fairview

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very great customer service!! Good communication and beautiful, cozy room. 10/10!!!
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

4/10 Huono

Erika, Surrey

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
There were mold and dirt around the shower doors and the drain was clogged so the shower water reached our toes in the showers area.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Kymberlee

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The pictures need to be updated
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Fernanda

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024