OYO The Southcliff Hotel

2.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan OYO The Southcliff Hotel valokuvagalleria

Majoituspaikan julkisivu
Baari (majoituspaikassa)
Yhden hengen standard-huone | 1 makuuhuone, työpöytä, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi
Terassi/patio
Aula

Arvostelut

7,2 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Siivous
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Businesspalvelut

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
22-26 The Leas, Folkestone, England, CT20 2DY
  • Leas Cliff Hall
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Folkestone Harbour (satama)
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Folkestone Beach (ranta)
    ‪16 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

OYO The Southcliff Hotel

Viktoriaaninen hotelli
Itsepalvelupysäköinti, express-uloskirjautuminen ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Lisäksi majoituspaikassa on juhlasali.
OYO The Southcliff Hotel tarjoaa 68 huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja ilmaiset hygieniatuotteet. 22-tuumainen LCD-televisio, digitaalikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

OYO The Southcliff Hotel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lower Leas Coastal Park. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä kokoushuoneet ja omatoimisen pysäköinnin (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat kokoushuoneita, hissi ja terassi
  • Sijaitsee 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Port Lympne Wild Animal Park and Gardens ja 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Dover Western Docks Cruise Terminal
OYO The Southcliff Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, express-uloskirjautumisen ja hissin. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.

Tämä viktoriaaninen hotelli on savuton.

Puhutut kielet

Englanti ja ranska

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti (GBP 11 per per päivä)
  • Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia

Tekemistä

  • 9-reikäinen golfkenttä lähistöllä

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoushuoneita

Ulkotilat

  • Puutarhakalusteet
  • Suora yhteys rannalle
  • Terassi

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • 1 rakennus
  • 5 kerrosta
  • Juhlasali
  • Rakennettu vuonna 1865
  • Savuton majoituspaikka
  • Viktoriaaninen arkkitehtuuri

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 22–tuumainen LCD-televisio ja digitaaliset kanavat

Ruoka ja juoma

  • Kahvin-/teenkeitin
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Lämmitys
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–22.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Alle 1-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 1-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Omatoiminen pysäköinti: 11 GBP per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämä majoituspaikka pidättää oikeuden tehdä valtuutuksen asiakkaan luottokortille ennen asiakkaan saapumista.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–22.00.
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Southcliff Folkestone
Southcliff Hotel
Southcliff Hotel Folkestone
The Southcliff Folkestone, Kent, UK
The Southcliff Hotel Folkestone
Southcliff Hotel Folkestone
The Southcliff
The Southcliff Hotel

OYO The Southcliff Hotel – arvostelut

Arvostelut

7,2

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 244 kautta 979 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 331 kautta 979 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 224 kautta 979 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 117 kautta 979 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 63 kautta 979 arvostelua

7,6/10

Siisteys

8,0/10

Henkilökunta ja palvelu

7,0/10

Palvelut/mukavuudet

6,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

6,8/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

4/10 Huono

Kaj

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Huonoon kuntoon päästetty loistohotelli

Onhan vahna ja hieno hotelli päästetty huonoon kuntoon. Kaksi vuotta sitten sama eikä oltu tehty mitään. Kylpyhuoneen pistorasia oli irti eikä antanut sähkö kuin pätkittäin. Lattiat nasirivat, viemärit eivät vetäneet ja jos veti niin lavuaarin vesi pulpahti ammeeseen kaikkine hiekkoineen. Sänky oli kauhea.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2017

6/10 OK

Kaj, Kuopio

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat

Kuollut kaupunki

Läpikulkumatkalla laittaa odotellessa

6/10 OK

Tiina, Helsinki

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Mahtavät näkymät hotellista

Yöpyminen oli mukava kokemus ennen seuraavan päivän lauttamatkaa Ranskan puolelle. Huoneen ikkunasta oli mahtavat näkymät merelle ja Ranskaan saakka. Hotelli oli viehättävä ja siisti vaikka onkin vanha ja nukkavieru paikoittain. Huoneessa ollut historiatieto alueesta oli mielenkiintoinen ja mukava yllätys.

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

2/10 Hirveä

Dominic

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Avoid at all costs

As a well travelled couple both in the uk and abroad this has to be the worst hotel i have ever stayed in. No heating, discarded tissues in the room, an unfriendly receptionist, no free parking as stated, water stains on the ceiling worse than the titanic, the shower wouldnt give a sparrow a good wash and completely run down. Makes fawlty towers look like a luxury resort.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

4/10 Huono

lee

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Was unablento have a shower as the water drbbled out out the shower head, really disappointing
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Clive

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Friendly helpful staff. No breakfast available as yet, but guided to alternatives. Needs sweetners in the room for diabetics (coffeee/tea) Would stay again for business meetings
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

6/10 OK

Richard

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Lady very helpful, pity the property is somewhat needing attention. Considering a lot of homeless people are currently living there which is great for them and the property but is not necessarily conducive for travellers.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

4/10 Huono

Jack

Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

M.J.

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Simple, but clean hotel at very reasonable price. Excellent location.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

4/10 Huono

Rafael

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat

Customer service great but no basic hot water

Unfortunately we have experienced a cold water so then the day after hot water so we could not have a shower at all.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Jozef

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice place for this price !!
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

4/10 Huono

Francesca

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat

Not Impressed

Sadly this old hotel has not been restored to it former glory. It has had a refit to the interior.,the exterior is extremely run down. Our welcoming committee & they were. Was a set of long term residents seated outside a keypad locked reception door. Very sadly too as they openly shared with me. They were being housed in the hotel having fallen on hard times. (They were not asylum seekers) We paid a budget price so our expectations were not high. However the price paid was excessive. Given that this property is currently really a hostel. It is Not conducive at all with an overnight relaxing trip.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

6/10 OK

Neil

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Hotel room was clean, tidy and fresh looking. Rest of hotel looking its age and out dated. Took over half hour to locat a free parking spot in surrounding street
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Oleksandr

Liikematkailija, Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
need to add parking space not as self parking
Yöpyi 10 yötä huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Ulrich

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Original
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Ian

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Don’t let your initial vision put you off, the hotel looks very run down but is very clean and comfortable. We had a sea view which was nice however it also means you have the hotel front lighting shining through the curtains which isn’t ideal. We would stay again with more limited expectations.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Sarah

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Comfy but needs work

Friendly staff, clean room, very comfy bed. The outside looks delapidated and carpets in the passageways are old and a bit grubby. The lift was small and the lift doors could do with painting. The signage could do with updating. They are obviously trying to upgrade everything but the room could have had a new lampshade on the room light and pull string in the bathroom. The room wall table could do with a paint or restaining. The wardrobe internal shelf should be painted.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

6/10 OK

Paul

Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

4/10 Huono

Jack

Huonoa: Palvelut/mukavuudet
The hotel is in a very poor condition. Clearly lack of maintenance. It's run down and obvious hasn't been decorated for the past 30 years
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

4/10 Huono

Peter

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Like living in a fridge !!!!!!! Despite putting heating on ten hours later still freezing Plumbing terrible
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

M

Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Gail

Matkusti ryhmän kanssa
Lovely old building facing the sea, very quiet inside & outside, just 16 mins walk to town
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

6/10 OK

Stuart

Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

2/10 Hirveä

Heather

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
When booking this hotel, it looked lovely. Unfortunately on arrival, it was clear that the pictures on here were taken many years ago! The room was clean but there a lots of bodge jobs done in the room. We met a couple of the obviously long term lodgers, one of who was aggressive towards us! One a positive, the staff were cheery, friendly and helpful. A beautiful costal walk is on your doorstep and the hotel is very near to the venue we attended last night.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025