Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Gîte Le Clos Du Bonheur 11/13 Personnes Proche Omaha Beach
Mökki, jossa on keittiö ja patio
Poreallas, pyykinpesutilat ja grillejä kuuluvat tämän mökin palveluihin. Mökissä asiakkaiden käytössä on 5 makuuhuonetta sekä ilmainen Wi-Fi ja vuodesohva. Asiakkaiden käytössä on keittiö, jossa on jääkaappi, uuni, liesi ja mikroaaltouuni.
Huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Huoneessa on patio. Huoneissa on kalusteina vuodesohva ja ruokailupöytä. Keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja erillinen ruokailualue.
Kylpyhuoneista löytyy suihku. Tämä mökki tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden.
Tässä mökissä käytössäsi on poreallas.
Tämä mökki sijaitsee lähellä kohdetta Omaha Beach. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi porealtaan ja pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 3 kylpyhuonetta
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
Sijaitsee 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Omaha Beach ja 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Overlord Museum
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön porealtaan, grillejä ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Tämä mökki sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Uima-altaat/kylpylä
Poreallas
Internet
Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Astianpesukone
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Liesi
Mikroaaltouuni
Tehosekoitin
Uuni
Vedenkeitin
Ruokailu
Ruokapöytä
Makuuhuoneet
5 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Vuodesohva
Kylpyhuone
3 kylpyhuonetta
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Suihku
Vessapaperi
Oleskelutilat
Erillinen ruokailualue
Olohuone
Ruokapöytä
Viihdetarjonta
Kirjoja
Televisio
Ulkotilat
Grilli
Patio
Puutarhakalusteet
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Määrätyt tupakointialueet
Tekemistä
Pöytäjalkapallopeli
Turvallisuusominaisuudet
Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Yleistä
Kaksilasiset ikkunat
Kierrätysmahdollisuus
Vähintään 80 % kaikesta valaistuksesta peräisin LED-lampuista
Yksikön koko: 200 neliömetriä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 17.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 22
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Uloskirjautumisohjeet
Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Poista petivaatteet käytetyistä sängyistä ja kerää käytetyt pyyhkeet
Sammuta valot
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien (kuten perhejuhlat, syntymäpäiväjuhlat ja häät) järjestäminen on sallittua majoituspaikassa; enimmäisosallistujamäärä: 13
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Gîte Le Clos Du Bonheur 11/13 Personnes Proche Omaha Beach – arvostelut
Arvostelut
10
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 3 arvostelua
10–Loistava
3
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 3 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua
2–Hirveä
0
10/10
Siisteys
Arvostelut
10/10 Loistava
Emmanuelle B.
2.6.2025
Hyvää: Siisteys
Un gite parfait
Tres beau gîte, spacieux, tout équipé. Un gite de 200m2 pour 12 personnes, extraordinaire. Un plus : un jaccuzy exterieur.Un gite en pleine campagne, reposant.A recommander fortement
Emmanuelle B.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Marc M.
26.12.2024
Hyvää: Siisteys
Un Noël chaleureux en famille
Un endroit tres agréable où nous avons fêté Noel en famille. Logement spacieux et très bien équipé. Propriétaire très accueillante. Mention spéciale pour le jaccuzi et les belles décorations de Noël. Merci !
Marc M.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Christopher D.
6.8.2024
Hyvää: Siisteys
Wonderful, again!
This was our second stay at Karine's property and we were not disappointed. A wonderful setting, and a perfect host! Thank you.