Tämä moderni, tilava huoneisto sijaitsee suoraan kauniilla Hoopers Bayn rannalla - pidetään paras ranta pysyä Exuma .. vain muutaman askeleen läpi trooppisen puutarhan on 1 / 2mile (1 km) pitkä turvallinen ja rauhallinen hiekkaranta joka on suojattu vallitsevilta tuulilta, joten vieraat voivat nauttia uintia, katsella kilpikonnia, melontaa (ja nämä ovat mukana) snorklausta tai vain rentoutua kookospalmujen varjossa!
Huoneisto on täysin ilmastoitu ja kattotuuletin kaikissa huoneissa ja merelle päin, jossa on suuri katettu veranta, jossa on ulkona olevia pöytiä ja tuoleja aterioita varten tai rentoutumiseen. Täydellinen keittiö, iso oleskelutila (kaapeli-tv: llä) ja laajakaistainen Wifi takaavat vierailleen mukavaksi, kun taas makuuhuone voi olla joko kuningas tai kuningatar tai kaksoisvaate tarpeiden mukaan.
Sijaitsee erittäin kätevästi saarella vain 10 minuutin päässä lentokentältä ja 6 minuutin päässä Georgetown pääkaupungista, ja useita paikallisia kauppoja helppo 5 minuutin kävelymatkan päässä
Lentäminen Georgetowniin, Exuma (koodi GGT) on suoraviivaisesti DIRECT-lennot AA: lta Miami ja United Fort Lauderdalelta sekä Delta Atlantasta ja Torontosta Air Canada. Nassau on useita lentoja päivässä sekä Sky Bahamas tai Bahamasair, joka kestää noin 35 minuuttia.
Varaamme taksin omalla taksilla, ja olet tervetullut Coral Sandsin luona, koska me elämme vain lyhyen matkan päässä ja siksi voimme tarjota asiakkaillemme apua silloin, kun he haluavat järjestää toimintaa tai suositella ravintoloita jne.