Casa Carmel Bed and Breakfast

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Casa Carmel Bed and Breakfast valokuvagalleria

Yhden hengen standard-huone, 1 keskisuuri parisänky, näköala pihalle | Näkymä puutarhaan
Vastaanotto
Ilmainen täysi aamiainen
Yksityiskohta sisätiloista
Rakennuksen muotoilu

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Businesspalvelut
  • Pyykinpesu
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
14 Calle 3-38, Zone I, Guatemala City, Guatemala
  • Place, Guatemalan kansallinen sanomalehtiarkisto
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Place, Guatemalan kaupungintalo
    ‪13 min kävelymatka‬
  • Place, Avenida La Reforma
    ‪3 min ajomatka‬
  • Airport, Guatemala City (GUA-La Auroran kansainvälinen lentokenttä)
    ‪8 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen standard-huone yhdelle, 2 keskisuurta parisänkyä (Street View , Shower)

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(9 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Yhden hengen standard-huone, 1 keskisuuri parisänky, näköala pihalle

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(8 arvostelua)
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Casa Carmel Bed and Breakfast

Tämän hotellin palveluihin kuuluu kokoushuone, pyykinpesutilat ja kirjasto. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen täysi aamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu, puutarha ja takka aulassa. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Casa Carmel Bed and Breakfast tarjoaa 4 huonetta, joissa on tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone) ja ilmainen pullovesi. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on työpöytä. Vuoteissa on untuvapeitot ja ylelliset vuodevaatteet. Kaapelikanavat ja ensi-iltaelokuvat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää kiinteää tai langatonta internetyhteyttä. Silitysrauta/-lauta, hiustenkuivaaja ja pyyhkeiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Casa Carmel Bed and Breakfast sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Pyhän Fransiskuksen kirkko. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta).
  • Ilmainen täysi aamiainen saatavilla
  • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat kokoushuone, pyykinpesutilat ja terassi
  • Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Avenida La Reforma ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Torre del Reformador (pilvenpiirtäjä)
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Ilmainen aamiainen on saatavilla. Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys ovat saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla pyynnöstä) ovat saatavilla lisämaksusta. Casa Carmel Bed and Breakfast tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kirjaston, terassin ja kiertoajelu- tai lippupalvelun.

Tämä siirtomaatyylinen hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen täysi aamiainen.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella, käytettävissä klo 6.00–19.00 GTQ 60 per yö; varaus vaaditaan
  • Edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta) klo 8.00–0.00 pyynnöstä

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen täysi aamiainen

Tekemistä

  • Kirjasto

Mukavuudet

  • Juomavesiautomaatti
  • Matkatavarasäilytys
  • Opaskirjoja
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat

Palvelut asiakkaille

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoushuone

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Terassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Esteettömät lentokenttäkuljetukset
  • Kaiteet portaikoissa
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin

Muuta

  • 1 rakennus
  • 2 kerrosta
  • Ei muovisia vesipulloja
  • Juomavesiautomaatin käyttöä suositellaan
  • Jätteiden kierrätystä koskeva käytäntö
  • Merkityt tupakointialueet
  • Rakennettu: 1930
  • Siirtomaa-ajan arkkitehtuuri
  • Takka aulassa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Pimennysverhot
  • Untuvapeitto
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Ensi-iltaelokuvat
  • Kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Kierrätysmahdollisuus
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Tallelokero kannettavalle tietokoneelle
  • Työpöytä
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Aikaisen sisäänkirjautumisen hinta: 120 GTQ
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Lisämaksu myöhäisestä uloskirjautumisesta: 120 GTQ

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–0.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 21.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Casa Carmel Bed and Breakfast ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 10 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 120 GTQ per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 3 henkilöä)
  • Pysäköintimaksu lähistöllä sijaitsevalla pysäköintialueella: 60 GTQ per yö(50 metrin:n päässä; avoinna klo 6.00–19.00)
  • Aikainen sisäänkirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 120 GTQ
  • Myöhäinen uloskirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 120 GTQ

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten satunnaisten kulujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Casa Carmel Bed and Breakfast tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–0.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 21.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Yksi korkeintaan 10 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Casa Carmel Bed & Breakfast
Casa Carmel Bed & Breakfast Guatemala City
Casa Carmel Guatemala City
Casa Carmel Guatemala/Guatemala City
Casa Carmel Bed Breakfast
Casa Carmel Guatemala City
Casa Carmel Bed and Breakfast Hotel
Casa Carmel Bed and Breakfast Guatemala City
Casa Carmel Bed and Breakfast Hotel Guatemala City

Casa Carmel Bed and Breakfast – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 119 kautta 139 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 16 kautta 139 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 139 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 139 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 139 arvostelua

9,8/10

Siisteys

9,8/10

Henkilökunta ja palvelu

9,4/10

Palvelut/mukavuudet

9,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Joseph

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great place and friendly people!
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Dan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great owner and staff
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Fabienne

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Really nice location and always welcoming, good personnel and near the central town. Good taken care of and familly bulding of the owners.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Juan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The owner picked us up at the airport and let us check in several hours earlier without charging us a fee. Beautiful property. Breakfast is included. Very considerate and friendly.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Monica

I had such a perfect stay, the casa is spotless and immaculate. The staff is so kind and helpful. I immediately felt like home. A lovely place to spend few days in Guatemala City.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Dr Marilu

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Beautiful property!
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Bethany

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was a building with great character and great, homey staff. I was able to enjoy both my clean and spacious room with private bathroom, as well as the living room downstairs for reading and a glass of wine, the dining area for breakfast, and the outdoor garden for some fresh air. Super cute, and thank you to the folks that let me in late at night and immediately made me feel at home. Gracias!
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Scott

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great place. Friendly, clean and welcoming.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

George

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It's okay
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Eric

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Casa Carmel was the perfect place to spend a tranquil evening before embarking on a grueling travel itinerary. Would highly recommend.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

andrea

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice B&B close to the central plaza. Quiet, outdoor patio, simple but clean and nice rooms.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Jason

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great place to stay but in a lousy neighborhood. Cute building and Fernanda is lovely.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Scott

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great place. Sevice excellent. Breakfast fantastic.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jordan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Amazing stay. Super clean bathrooms and rooms and the staff was incredibly helpful and welcoming. Breakfast was delicious as well! You definitely want to stay here!
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Michael

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Enjoyed our stay and would stay again
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Daymon

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Breakfast was great and so was the staff! Met the owner and she was warm and welcoming. I would most definitely stay there again if and when I go back to Guatemala City! Don't let the look of the outside of the building fool you, the inside is fantastic!
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Rebecca

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful place! Loved the interior and the gardens. Staff was amazing and attended to our every need and wish! The bed was very hard, but everything else was perfect!
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Eric

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
We had an excellent lunch day. The owner was on top of everything for us. The breakfast was delicious. Location worked out perfect for us. Would recommend the place
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Morgan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
My room was clean and spacious. The entire place was quiet and well kept. There was someone available to answer questions if I needed. The host had FANTASTIC suggestions
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Servio

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I stayed at Casa Carmel during a business trip to Guatemala, and overall it was a great experience. The property is a beautiful, cleverly adapted historic house that has been transformed into a charming bed-and-breakfast. You can really feel the character of the place. The location is excellent if you want to explore the city. Several beautiful churches and important landmarks are within walking distance, which makes it a great place to stay if you want to get to know the historic center better. One small note for travelers arriving by car: there is a parking lot almost directly in front of the property, but it comes at an additional cost per hour or per night. The website clearly mentions that parking is not included, so this was expected, and I did not consider it a negative aspect of my stay. For reference, I paid around Q150 (USD 20.00 at the time) for less than a full day of parking. Overall, Casa Carmel is a wonderful place to stay, especially if you appreciate historic buildings and a central location.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jill

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Highly recommend staying here. The property is safe, local, and very comfortable. I stayed here on my way to Antigua and was so glad I did. I will definitely book here again!
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Andrew

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Perfect stay. Nice room, good breakfast and friendly staff. I would return next time in GC.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Susan

Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful wood doors, ceilings, and stairs. The tile floors are handsome. The staff helpful and pleasant. Delicious breakfasts!
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

John

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I enjoyed my stay there. The staff were very friendly, and helpful. They have written instructions for everything from WiFi, to how to operate the shower, or to get transportation. I met the owner, and enjoyed talking to her. I would recommend staying there.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Elisabeth

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is a beautiful hotel not too far from the airport. I stayed for one night after arriving on a late flight, and they kindly arranged transportation from the airport to the hotel as well as a late check in. The building itself is lovely with old world architectural charm. The room was clean and comfortable, and breakfast was superb. 10/10 would absolutely stay again!
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025