Hotellit Heinrichsort
Vertaa 507 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 100 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Heinrichsort: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Heinrichsort

Rebhans Business und Wellness Hotel

Quality Hotel Hof

Schlosshotel Eyba

JUFA Hotel Kronach – Festung Rosenberg

Bleilochtalsperre - Finnhütte Saaldorfissa suoraan Thüringeninmerellä

Hotel & Gasthof Grüner Baum

Landgasthaus zur Hammermühle

Schloß" Wildenstein" by Interhome

Hotel - Gasthof Hüttensteinach

WAGNERS Hotel im Frankenwald

Makea loma-asunto bungalow 45 m² Franconian Forest 95192 Lichtenberg Lk Hof

Frankenwald Chalets

Ebermannsmühle

Pension Zur Grünen Eiche

Mökki Franconin metsässä aivan metsän reunalla (Bad Steben, Rennsteig)
Kohteeseen Heinrichsort tutustuminen
Heinrichsort tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Heinrichsort ja sen lähellä kuuluu:
- Thüringerin ylängön-Ylä-Saale luonnonpuisto
- Burg Lauenstein
- Bleilochin pato
- Frankenin metsän luonnonpuisto
- Freibad Naila
- Feengrotten (luola)
- Historiallinen liuskekivikaivos Lehesten
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Heinrichsort?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Heinrichsort, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Heinrichsort, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas maaliskuu ja huhtikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 7 °C ja öisin -3 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 189 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 20 °C päivisin ja 3 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 224 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 22 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 257 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 12 °C ja -1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 223 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Heinrichsort on 893 cm.
Heinrichsort: Hotellitiedot
Majoitukset | 507 |
|---|---|
Halvin hinta | 100 € |
Korkein hinta | 129 € |
Suositut hotellit | Rebhans Business und Wellness Hotel, Quality Hotel Hof, Schlosshotel Eyba, JUFA Hotel Kronach – Festung Rosenberg, Bleilochtalsperre - Finnhütte Saaldorfissa suoraan Thüringeninmerellä , Hotel & Gasthof Grüner Baum, Landgasthaus zur Hammermühle, Schloß" Wildenstein" by Interhome, Hotel - Gasthof Hüttensteinach, WAGNERS Hotel im Frankenwald, Makea loma-asunto bungalow 45 m² Franconian Forest 95192 Lichtenberg Lk Hof, Frankenwald Chalets, Ebermannsmühle, Pension Zur Grünen Eiche, Mökki Franconin metsässä aivan metsän reunalla (Bad Steben, Rennsteig) |
