Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Dümmerliebe mit Garten, 10 Min. Fussläufig zum See
Loma-asunto, jossa on keittiö
Pyykinpesutilat, puutarha ja grillejä kuuluvat tämän savuttoman loma-asunnon palveluihin. Loma-asunnossa on keittiö, jossa on jääkaappi, uuni, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on pyykinpesukone, kahvin-/teenkeitin ja astianpesukone. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Dümmer Nature Park. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi keittiön ja mikroaaltouunin.
Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja jääkaapin
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
Majoituspaikan alueella on tarjolla leikkikenttä
Sijaitsee 0,1 km:n päässä kohteesta Dümmer Nature Park ja 17,6 km:n päässä kohteesta TERRA.vita Nature Park
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Majoittaja
Heike br
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla talossa: Wi-Fi
Keittiö
Astianpesukone
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Liesi
Mikroaaltouuni
Uuni
Vedenkeitin
Makuuhuoneet
3 makuuhuonetta
Kylpyhuone
1 kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Saippua
Sampoo
Suihku
Vessapaperi
Viihdetarjonta
Pelejä
Ulkotilat
Grilli
Puutarha
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkiystävällinen
Vain kissat ja koirat tervetulleita
3 lemmikkiä yhteensä
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Ateriatoimituspalvelu
Siivouspalvelu (pyynnöstä)
Tekemistä
Polkupyörävarasto
Pysäköinti polkupyörille
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
Asiakkaille kerrotaan paikallisesta kulttuurista ja ekosysteemistä
Energiaa säästävät katkaisimet huoneissa
Esittelyssä paikallisten taiteilijoiden töitä
Paikallisten omistamia ja järjestämiä retkiä ja aktiviteetteja
Polkupyöräpysäköinti
Polkupyörävarasto
Puutarha
Siivouspalvelu (pyynnöstä)
Vettä säästävät suihkut
Vettä säästävät WC-istuimet
Vähintään 80 % kaikesta valaistuksesta peräisin LED-lampuista
Ympäristöystävällisiä siivoustuotteita käytetään
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Lemmikit
Lemmikit ovat tervetulleita
Vain koirat ja kissat sallitaan
Korkeintaan 3 lemmikkiä
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Tässä majoituspaikassa on käytössä ympäristöystävälliset puhdistusaineet
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Dümmerliebe mit Garten, 10 Min. Fussläufig zum See – arvostelut
Arvostelut
8,0
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 3 arvostelua
10–Loistava
2
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 3 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 3 arvostelua
4–Huono
1
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua
2–Hirveä
0
8,0/10
Siisteys
Arvostelut
10/10 Loistava
Janine M.
29.9.2024
Hyvää: Siisteys
Super Lage
Die Lage ist wirklich top. See ist zehn Gehminuten erreicht. Sehr unkompliziert vom check in bis zum Check out.
Wir haben mit sieben Frauen das Wochenende sehr genossen und uns wohl gefühlt.
Janine M.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
4/10 Huono
Heinz-Peter H.
26.8.2024
Schöne ruhige Lage aber völlig überteuert und unbequem
Die Lage, die Gesamtgröße und der eingezäunte Garten sind sehr gut. Ruhig und uneinsehbar. Die Möbel im Wohnzimmer sind neu. Allerdings, so vermuten wir, nur die billigsten. Man mag weder auf dem Sofa, noch im Essbereich oder im Garten lange auf den Möbeln verweilen. So unbequem sind sie. Auch das Ausruhen im Haus gehört ja mit zur Erholung. In der Küche die Elektrogeräte sind gut. Besteck und Geschirr ausreichend vorhanden. Die Küchenmöbel sind sehr defekt. Sie sind wirklich völlig abgewohnt. Von den Betten ist die Hälfte neu und sehr bequem, die andere Hälfte durchgelegen. Das Hauptschlafzimmer ist ein Durchgangszimmer. Im Bad die Möbel sind sehr instabil. Leider war nicht an einem Fenster Mückenschutz. Man kann am Dümmer See nicht nur wesentlich bequemer, sondern dabei auch noch preiswerter wohnen.
Heinz-Peter H.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
Heike O.
12.8.2024
Hyvää: Siisteys
Hübsches Haus mit Garten
Das Wohnzimmer , Küche und das grosse Schlafzimmer sind super.
Die beiden anderen Schlafräume sind sehr sperlich eingerichtet und es fehlt die Gemütlichkeit.