Ostoskeskuksen yhteydessä sijaitseva lemmikkiystävällinen hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen pysäköinti
Tämän hotellin palveluihin kuuluu kokoustila, pyykinpesutilat ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on tietokonepiste, kiertoajelu-/lippupalvelu ja puutarha.
Hotel Alcázar - Irún centro tarjoaa 48 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmainen sanomalehti ja hiustenkuivaaja. Huoneissa on taulutelevisio. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet.
Asiakkaat voivat hyödyntää huonehintaan kuuluvan kiinteän ja langattoman internetyhteyden (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle)). Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat tietokoneen näytöt ja tulostimet sekä puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Siivous on saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Hotel Alcázar - Irún centro on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä, ja Museo Romano Oiasso on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja aamiaisen (lisämaksusta). Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle)) ja kiinteä internetyhteys
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat kokoushuone, kokoustila ja lahjatavaraliike
Majoituspaikan alueella on tarjolla polkupyörien vuokrausmahdollisuus
Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Museo Romano Oiasso ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Junkaleko Andre Mariarenin kirkko
Rantakuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Saatavilla on lemmikkiystävällisiä palveluita, kuten ruoka- ja vesikulhot
Hotel Alcázar - Irún centro tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, lahjatavaraliikkeitä/lehtikioskeja ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Tämä hotelli tarjoaa konferenssitilan. Tilojen koko on 100 neliömetriä. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja sekä Wi-Fi että kiinteä internetyhteys on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Hotel Alcázar - Irún centro tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös puutarhan, takan aulassa ja pyykinpesutilat. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä 3 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen arkipäivisin klo 7.30–10.00 ja viikonloppuisin klo 7.30–10.30.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle)
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Rantakuljetukset (lisämaksusta)
Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
Ruoka ja juoma
Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta klo 7.30–10.00 arkipäivisin ja 7.30–10.30 viikonloppuisin; 10 EUR per henkilö
Tekemistä
Ostoskeskus
Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
Polkupyörävarasto
Televisio yleisissä tiloissa
Perheystävällinen
Pyykinpesutilat
Syöttötuoli
Mukavuudet
Juomavesiautomaatti
Lahjaliike/lehtimyymälä
Matkatavarasäilytys
Opaskirjoja
Pyykinpesutilat
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Businesspalvelut
100 neliömetriä kokoustilaa
Kokoushuone
Tietokonepiste
Ulkotilat
Luonnonsuojelualueella
Puutarha
Rantakadulla
Esteettömyys
Ei hissiä
Muuta
Juhlasali
Merkityt tupakointialueet
Takka aulassa
Vastaanottosali
Yhteinen olohuone
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Pimennysverhot
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Kylpyamme tai suihku
Viihdetarjonta
Taulutelevisio
Ruoka ja juoma
Ravintolaoppaita
Muuta
Ilmaiset paikallispuhelut
Ilmaiset sanomalehdet päivittäin
Ilmastointi
Lämmitys
Pistokeadapterit
Puhelin
Tietokoneen näyttö
Tulostin
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 15 EUR per lemmikki per yö
Vain koirat ja kissat sallitaan
Korkeintaan 1 (painoraja: 15 kg per lemmikki)
Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
Ruoka- ja vesikulhot käytettävissä
Vain tietyissä huoneissa
Voit pyytää lemmikille sopivaa huonetta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita on saatavilla 20.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 10 EUR per henkilö
Lemmikit: 15 EUR per lemmikki per yö
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Lisävuode: 20.0 EUR per päivä
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin ja turvajärjestelmä
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Lemmikkejä saa tuoda vain tiettyihin huoneisiin. Voit pyytää tällaisen huoneen ottamalla majoituspaikkaan suoraan yhteyttä soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta).
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel Alcázar Irún centro
Alcazar Irun Centro Irun
Arvostelut
Hotel Alcázar - Irún centro – arvostelut
8,8
Loistava
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
9,0/10
Siisteys
8,8/10
Henkilökunta ja palvelu
8,6/10
Palvelut/mukavuudet
8,2/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,4/10
Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 74 kautta 145 arvostelua
10–Loistava
74
Arvosana 8 - Hyvä. 52 kautta 145 arvostelua
8–Hyvä
52
Arvosana 6 - OK. 11 kautta 145 arvostelua
6–OK
11
Arvosana 4 - Huono. 5 kautta 145 arvostelua
4–Huono
5
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 145 arvostelua
2–Hirveä
3
Arvostelut
6/10 OK
Pirjo Leena
Matkusti ryhmän kanssa
3.9.2024
Hyvää: Siisteys
Yö alcazarissa
Yleisilmeeltään vanhahtava ja kulahtanut. Portaikon kokolattiamatto likainen. Pihapiiri ja sisääntulo pimeä
Pirjo Leena
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
10/10 Loistava
Christine
29.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
El desayuno no era tan buena.
Christine
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
6/10 OK
Lourdes
Matkusti perheen kanssa
26.8.2025
Hyvää: Siisteys
Lourdes
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
4/10 Huono
Rao
12.8.2025
Rao
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
8/10 Hyvä
Michel
9.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Michel
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
10/10 Loistava
VITOR
9.8.2025
VITOR
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
8/10 Hyvä
Rosana
7.8.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Normalito para el precio
Rosana
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
10/10 Loistava
Markus
5.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Markus
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
10/10 Loistava
Karine
Liikematkailija
4.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Un excellent accueil
Nous avons été reçus par un personnel s'exprimant parfaitement en français et qui a su trouver des solutions à notre problème (nous avions cru avoir une réservation pour 3 personnes mais nous avions une chambre couple + enfant). Aucun frais en plus, mais des solutions trouvées en quelques minutes. De plus, l'hôtel est plein de charme, la décoration de chaque chambre semble être différente, cela change vraiment des chaînes d'hôtels impersonnelles. J'y retournerai sans hésitation et avec plaisir.
Karine
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
Aurora
3.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Parfait
L hotel est bien situe l accueil au top nous avons bien dormi nous avons pris le petit dejeuner il est copieux il y en a pour tous les gouts
Une terrasse un parking gratuit tout etait parfait
Je vous le conseille
Aurora
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
Camilo, SOUTH BERWICK
1.8.2025
Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice historic hotel close to everything
Camilo
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
4/10 Huono
ALAITZ
18.7.2025
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
ALAITZ
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
6/10 OK
Marie
22.6.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Huoneen mukavuus
Séjour convenable à par la chambre très exiguë alors que nous sommes clients depuis 20 ans - À l’accueil une nouvelle réceptionniste nulle
Marie
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
8/10 Hyvä
rudinir
22.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
rudinir
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Angel
22.6.2025
Hyvää: Siisteys
Angel
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
8/10 Hyvä
María Teresa
Matkusti ryhmän kanssa
21.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Todo muy bien
María Teresa
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Eric
18.6.2025
Hyvää: Siisteys
Eric
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Kathryn
9.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Was in an old building. Very walkable.
Kathryn
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Ruud
Matkusti kumppanin kanssa
9.6.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Zeer sfeervol en comfortabel hotel met vriendelijke staf. De gratis parkeerplaats op het terrein van het hotel is een groot voordeel. Het station van de Euskotren is op enkele minuten loopafstand en met deze trein ben je in een half uur in San Sebastian. Geweldig hotel voor een bezoek aan deze stad.
Ruud
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Maria Dolores
5.6.2025
Hyvää: Huoneen mukavuus
Maria Dolores
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Deirdre
Matkusti ryhmän kanssa
4.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Beautiful and quite quaint hotel, enjoyed the olde world feeling and luxurious stay.
Deirdre
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Blake
Matkusti perheen kanssa
2.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Clean room. Great location. Friendly staff.
Blake
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
8/10 Hyvä
Julia
30.5.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Agradable. Muchas gracias
Julia
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
10/10 Loistava
MR P
28.5.2025
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Extremely comfortable and clean, and in a good location