Tämän ryokanin palveluihin kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, kirjasto ja ilmainen omatoiminen pysäköinti. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen.
Suzuya Konnichiro tarjoaa 33 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja tohvelit. Asiakkaat voivat käyttää huoneissa olevia jääkaappi ja kahvin-/teenkeitin. Kylpyhuoneista löytyy erillinen kylpyamme ja suihku ja bidee. Siivous päivittäin ja hiustenkuivaaja on saatavilla pyynnöstä.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Julkisen kylpylän / onsenin palveluihin kuuluvat kuumat lähteet sisätiloissa (japanilaistyylinen onsen) ja yukata (kylpytakki). erilliset tilat miehille ja naisille. Ryokanin kylpylä on avoinna klo 5.00–1.00. Paikan päältä löytyy kuumat lähteet.
Suzuya Konnichiro sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Mugen-an. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja kirjasto.
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille Kirjaston
Majoituspaikan alueella on tarjolla kuumia lähteitä
Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Yamanakan kuuma lähde ja 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Yamashiro Onsen
Suzuya Konnichiro tarjoaa asiakkaidensa käyttöön kuumat lähteet. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Suzuya Konnichiro tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kirjaston ja karaoken. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Tekemistä
Karaoke
Kirjasto
Kuumia lähteitä
Perheystävällinen
Jääkaappi huoneessa
Mukavuudet
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu (päivittäin)
Kylpylä
Erilliset miesten ja naisten alueet julkisessa kylpylässä
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupungin perimä vero: 150.00 JPY per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
Huomaathan, että jotkin majoituspaikat eivät salli tatuoitujen asiakkaiden käyttävän paikan päällä sijaitsevia julkisia kylpytiloja.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Suzuya Konnichiro Inn Kaga
Suzuya Konnichiro Inn
Suzuya Konnichiro Kaga
Suzuya Konnichiro
Suzuya Konnichiro Kaga
Suzuya Konnichiro Ryokan
Suzuya Konnichiro Ryokan Kaga
Suzuya Konnichiro – arvostelut
Arvostelut
8,0
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 4 arvostelua
10–Loistava
2
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 4 arvostelua
8–Hyvä
1
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 4 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 4 arvostelua
4–Huono
1
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 4 arvostelua
2–Hirveä
0
8,0/10
Siisteys
9,6/10
Henkilökunta ja palvelu
7,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
KAZUHIKO
21.9.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
comfortable OMOTENASHI
Madam explained about the YAMANAKA URUSHI JAPAN friendly in Japanese.
M
Yöpyi 1 yön elokuussa 2017
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Brad
27.11.2016
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Thoughtful and attentive service. Beautiful town, especially in cherry blossom and fall foliage seasons. Hotel is a tad off beaten and a bit frayed, but willingness to serve makes up for it.
Brad
Tarkistettu arvostelu
4/10 Huono
Tarkistettu asiakas
9.7.2016
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Rundown Hotel
We arrived to find a hotel that had misplaced our reservation, that could either be their fault or the fault of Travelocity. When we were finally escorted to a room, it was run down and filthy. There were stains on the walls and doors, the hallways had a faint smell of disuse and mildew, it was entirely unpleasant.
Now, I'm well aware that we had selected this place because of its lower room rates (compared to the other onsen in the area), but truth be told, the price wasn't that much lower and it certainly is not worth the little savings you'll end up with. We left the hotel within 2 hours, having booked rooms at a place across town for a little more money but much greater value. I would not recommend that anyone stay at Suzuya Konnichiro.