Koko huoneisto

WR-02 - Villa Waldrose Curr. WR-02

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan WR-02 - Villa Waldrose Curr. WR-02 valokuvagalleria

Ulkoruokailutilat
Yksityiskohta ulkoa
1 makuuhuone, Wi-Fi, vuodevaatteet
Televisio
Televisio

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä40 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Kühlungsborn, Mecklenburg-West Pomerania
  • Place, Kühlungsbornin ranta
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Place, Ostsee-Grenzturm
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Place, Kühlungsbornin venesatama
    ‪19 min kävelymatka‬
  • Airport, Rostock (RLG-Laage)
    ‪77 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

WR-02 - Villa Waldrose Curr. WR-02

Asut kodikas 40 m² 2-huoneen huoneisto ensimmäisessä Kerroksessa huvilatyylisessä kerrostalossa. Yhdistetty olo ja Küchenbreich on varustettu 2-rengas liesi, astianpesukone, mikroaaltouuni takaisin combo ja erilaiset pienet laitteet, taulu-tv ja sohva asetettu sohva ja sohvapöytä. Sieltä voit käyttää kalustettu parveke lounaaseen. Olohuoneessa johtaa myös kylpyhuone / WC ja toisessa makuuhuoneessa parivuode ja tilava vaatekaappi ja pukeutuja. 1 autopaikka sijaitsee suoraan talon. Per henkilö on pesula paketti alkuperäisiä saatavilla. Lopullinen puhdistus sisälly! suunnilleen 800 m rantaan. Langaton internetyhteys saatavilla, savuton. Ei kotieläimiä.

Villa Waldrose on monen perheen talo, joka on rakennettu vuonna 1905 ja sijaitsee kauniilla keskeisellä paikalla merenrantakohteesta Kühlungsbornista itään. Aivan etuoven ulkopuolella on Kühlungsbornin "vihreä sydän": Kühlungsbornerin kaupungin metsä ja rakkaudella luotu karppi-lampi. Se on vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä Mitte-juna-asemalta ja Molli-rautatieaseman Ost-asemalta. Lukuisat kaupat, apteekit ja erilaiset lääkärit ovat alle 500 metrin päässä. 

Promenade, laituri ja hieno hiekkaranta ovat noin 800 metriä. Tämä pääsee noin 10 minuutissa jalka ja alle 5 minuuttia pyörällä.
  
Oletko aina unelmoinut pyöräilyä rannalle? Haluatko vierailla yhdellä lukuisista paikan päällä tapahtumista pyörällä? Vai haluatko olla hieman urheilullinen ja tehdä kiertue kiertueella pyöräillä hyvin kehittyneellä pyörätieverkolla alueella? Ei ole väliä mitä sydämesi haluaa: Pyörävuokrassa "MY BIKE BY THE SEA" voit erikoisehdoilla (alennuskupongit, jotka saat saapuessasi) polkupyöriä, e-polkupyöriä, lasten polkupyöriä, maastopyöriä u. V. M. lainata.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Kühlungsbornin ranta. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja parvekkeen.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, parvekkeen ja television
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Kühlungsbornin ranta ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kühlungsbornin venesatama

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja (enint 1 paikka)

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei savuvaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 40 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, ettei majoituspaikassa ole häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Vrbo Property
Wr 02 Waldrose Curr Wr 02
Wr 02 Villa Waldrose Curr. Wr 02
Wr-02 - Villa Waldrose Curr. Wr-02 Apartment
Wr-02 - Villa Waldrose Curr. Wr-02 Kuehlungsborn
Wr-02 - Villa Waldrose Curr. Wr-02 Apartment Kuehlungsborn
42642

WR-02 - Villa Waldrose Curr. WR-02 – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 8 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 5 kautta 8 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 8 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 8 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 8 arvostelua

9,4/10

Siisteys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Mandy E.

Hyvää: Siisteys

Erholung war nicht so ganz

Es war eine schöne Wohnung, hat uns gefallen. Aber leider war diese an einer Hauptstraße was man so nicht wissen oder sehen könnte als fremder. Der Rest hat gepasst, zum Bahnhof war es nicht weit und Einkaufsmöglichkeiten sind auch gleich um die Ecke und der Strand war in 15 min zu Fuss zu erreichen. Danke das wir da sein durften.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

alina k.

Hyvää: Siisteys

Ein schöner und erholsamer Urlaub

Die Ferienwohnung hat alles was man braucht. Ist gemütlich eingerichtet und sauber. Wir haben uns da sehr wohl gefühlt und kommen gerne wieder.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2021

10/10 Loistava

Anja M.

Hyvää: Siisteys

Schöne zentrale Wohnung

Weiter zu empfehlen
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2021

8/10 Hyvä

Alfred L.

Hyvää: Siisteys

Urlaub Juni 2021

Schöne, helle und saubere Wohnung, in der alles vorhanden ist was man für 2 Personen benötigt. Die Balkonmöbel könnten etwas Pflege vertragen, dies wurde auch schon an den Vermieter weitergegeben. Für den Balkontisch empfiehlt sich eine Tischdecke. Gute Lage. Strand, Bäcker, etc. sind gut fußläufig zu erreichen. Allerdings ist die Wohnung an einer stark befahrenen Straße, die Fahrgeräusche sind deshalb entsprechend zu hören. Für uns war das kein so großes Problem, da wir viel unterwegs waren.
Yöpyi 14 yötä kesäkuussa 2021

8/10 Hyvä

Jutta H.

Hyvää: Siisteys

Gemütliche Ferienwohnung

Schönes Ambiente, sehr nah zum Zentrum. Balkon leider direkt an der Hauptverkehrsstraße.

10/10 Loistava

Jörn B.

Hyvää: Siisteys

Kurzurlaub mit maximaler Entschleunigung

Gute Abwicklung und schöne Lage direkt am Stadtwald
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2019

8/10 Hyvä

Kornelia N.

Villa Waldrose in Kühlungsborn

Uns gefiel es gut. Natürlich spielte auch das sonnige Wetter Anfang Oktober mit. Platz für 2 war genügend vorhanden.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2018

8/10 Hyvä

Uwe H.

Sehr schöne Wohnung

Schöne Wohnung., nur die Durchgangstrasse zum Strand ist sehr stark befahren. Da nützt der Stadtwald vor der Nase nicht viel. Sollte zukünftig erwähnt werden.
Yöpyi 9 yötä heinäkuussa 2018