Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Trad Guest House Kyoto
Tämän savuttoman loma-asunnon palveluihin kuuluu puutarha. Loma-asunnossa on pyykinpesukoneet ja keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi, taulutelevisio ja erillinen kylpyamme ja suihku.
Huoneissa on tohvelit ja hiustenkuivaaja. Keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy erillinen kylpyamme ja suihku, bidee ja ilmaiset hygieniatuotteet.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Huoneissa on taulutelevisio.
Tämä loma-asunto sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Nijōn linna. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittonurkkaus, pyykinpesukone ja taulutelevisio
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen matkatavarasäilytyksen
Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Nijōn linna ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Shijo-katu
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Keittonurkkaus
Jääkaappi
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Liesi
Mikroaaltouuni
Vedenkeitin
Makuuhuoneet
Makuuhuone
Kylpyhuone
1 yksityinen kylpyhuone
Bidee
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Kylpyamme tai suihku
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Tohvelit
Vessapaperi
Oleskelutilat
Genkan (eteinen)
Viihdetarjonta
Taulutelevisio
Ulkotilat
Puutarha
Terassi
Pesulapalvelu
Pyykinpesuaine
Pyykinpesukone
Työtilat
Työpöytä
Ilmastointi
Ilmastointi
Lämmitys
Lemmikit
Vain avustajaeläimet (ei lemmikkejä)
Sopivuus/esteettömyys
Ei hissiä
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Silitysrauta/-lauta
Vastaanotto avoinna osan vuorokaudesta
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
Puutarha
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 10.00–22.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY
per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 10.00–22.00. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Trad Guest House Kyoto Kyoto
Trad Guest House Kyoto Private vacation home
Trad Guest House Kyoto Private vacation home Kyoto
Trad Guest House Kyoto – arvostelut
Arvostelut
8,8
Loistava
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 3 arvostelua
10–Loistava
1
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 3 arvostelua
8–Hyvä
2
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua
2–Hirveä
0
9,4/10
Siisteys
8,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Carlos
30.9.2025
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Very good flat with a good location and responsive host. A good experience.
Carlos
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Angie
14.12.2024
Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä
Loved it! Felt like a local! :)
Loved it, felt like a real local. Washer was a plus and included detergent! Fast responses and overall a great stay :) 9.8/10 a little bit dusty specifically the top of air conditioner but hey, it’s an older place, it was expected and part of the vibe. Recommend if you want to stay in a more traditional place hence the name of the place.
Angie
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Hendrik
21.5.2026
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen ja listauksen paikkansapitävyys
100 % tevreden.
Zelfs een normaal koffiemachine.
1 minpunt, de lakens.
Ik zal dit weer boeken als ik weer in kyoto ben.