Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

2nd Floor Beach House -asunto vain muutaman askeleen päässä rannasta!

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan 2nd Floor Beach House -asunto vain muutaman askeleen päässä rannasta! valokuvagalleria

2 makuuhuonetta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Sisätilat
Ruokailu
Älytelevisio, DVD-soitin

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone6 henkilöä79 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Näkymä merelle
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Las Tablas, Los Santos
  • Place, Playa El Uveriton ranta
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Place, Playa Las Comadresin ranta
    ‪38 min ajomatka‬
  • Place, Playa El Arenal
    ‪59 min ajomatka‬
  • Airport, Chitré
    ‪82 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

2nd Floor Beach House -asunto vain muutaman askeleen päässä rannasta!

Tässä 3 makuuhuoneen 1 kylpyhuoneistossa on parveke, jossa on kuusi istuin ulkona oleva ruokapöytä, riippumatto ja keinutuolit hyödyntääksesi upeat merinäkymät. Jokaisessa makuuhuoneessa on kaksi parivuodetta ja yksi futon sekä yksi kylpyhuone. Huoneistossa on langaton internet ja taulu-tv satelliittikaapelilla. Viihtyisässä keittiössä on kaikki välineet ja tarvikkeet, joita tarvitset lyhytaikaista tai pitkäaikaista oleskelua varten. Kolmen makuuhuoneen ilmastointilaitteet ja kuuma vesi suihkussa tarjoavat kodin mukavuuden.

Syksyn tultua perheen ja ystävien Kanadassa Yhdysvallat ja Eurooppa ajattelevat pitkää, kylmää talvea lähestyvän. Se ei ole vain jään ja lumen selviytymistä, vaan myös valtavat lämmityslaskut, eikä kyetä nauttimaan ulkona.

Mutta ei Panamassa, sinulla ei ole koskaan lämmityslaskua eikä koskaan näe lunta. Upea ulkona on leikkipaikkasi ympäri vuoden täällä Los Santosin maakunnassa Azuero-niemimaalla Tyynellämerellä. Ja siihen sisältyy mahdollisuus mennä rannalle milloin haluat.

Uveriton ranta ulottuu 3. 2 kilometriä (2 mailia), missä suurimman osan ajasta näet vain satunnaisen rannalla kävelijän tai lenkkeilijän liikuntaa varten. Suurimmassa osassa pitkää rantaa on yhden perheen loma-asuntoja, ja siellä asuu hyvä yhdistelmä ulkomaalaisia ja paikallisia.

Talo sijaitsee kätevästi vain 10 minuutin päässä Las Tablasista, ja Chitre on noin 30 minuutin päässä pohjoiseen. Tämä antaa sinulle pääsyn ostosmahdollisuuksiin, terveydenhuoltoon, ravintoloihin ja viihteeseen. Las Tablas on noin 9000 asukkaan Panaman maakunnan pääkaupunki Los Santos. Las Tablas on Panaman kansan tunnustettu kansallinen keskus: taidetta, musiikkia, gastronomiaa, arkkitehtuuria, kulttuuria ja kirjallisuutta.

Se tunnetaan vilkkaasta vuotuisesta karnevaalista, jossa kaupunki jakaantuu kahteen kilpailevaan ryhmään, "Calle Arriba" (Uptown, kirjaimellisesti "Street Above") ja "Calle Abajo" (Downtown / Street Down), molemmat keskittyneet kahteen kadulle sama nimi. Jokaisessa ryhmässä on karnevaalikuningatar, paraati, ilotulitus, musiikki, koristeltu aukio, ruoka-osastot, esitykset, konsertit, pelit, kilpailut jne., Jotka kaikki yrittävät valloittaa toisen ryhmän ponnistelut. Aseman päässä rannasta tuulet karjan ja hevosten täynnä viljelysmaata.

Jos sinusta tuntuu nousevan veteen, voit mennä Mensaben satamaan, joka on viiden minuutin ajomatka talon nurkan takana. Kalastus on tärkeä harrastus, ja kalastukseen voidaan ottaa yhteyttä moniin kalastuspangoihin.

Ja jos sinusta tuntuu potkivan takaisin, maalaismaisten ruokapaikkojen paikalliset ravintolat tarjoavat paistettua kalaa ja cevicheä muutamalla dollarilla. Lisää jääkylmä olut taalaa kohti, etkä voi voittaa sitä.

Uveriton ranta on perheille tarkoitettu viikonloppuisin, loma- ja lomanviettoranta, joten se voi olla äänekäs ja tungosta toisinaan. Mutta viikon aikana leveä, tasainen, tummanhiekkainen ranta on tyhjä ja se on mukava paikka viettää aikaa ystävien ja perheen kanssa. Talo on kadun toisella puolella rannasta, nurmikolta, iso katettu terassi / ruokailutila ulkona ja riippumatto / keinutuolit rentoutua.

Paras aika varata aikaa!

Joten tänä talvena nauttimatta säätä voit nauttia rannikosta Uveriton rannalla, rentoutua rannalla, tarkistaa Las Tablas tai lähteä veteen.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Playa El Uveriton ranta. Majoituspaikassa on saatavilla pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja parveke
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 25+ Mbit/s)
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Playa El Uveriton ranta ja 10 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Cerro La Teta
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rannalla
  • Rantatuolit

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Pelejä
  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka
  • Majoittajan kommentti: Smoking on outside areas only please.

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu pyynnöstä

Sijainti

  • Lähellä merta
  • Veden äärellä

Tekemistä

  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Puutarha
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)
  • Yksikön koko: 79 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

No smoking, no drugs, no loud music after hours please.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Majoittajan kommentti: Please provide food and bedding supplies for pets.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu
Smoking on outside areas only please.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu suoratelkilukko
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

2nd Floor Beach House Apartment Just Steps Beach Las Tablas
2nd Floor Beach House Apartment Just Steps Beach
2nd Floor Beach House Just Steps Beach Las Tablas
2nd Floor Beach House Just Steps Beach
2nd Floor House Just Steps s

2nd Floor Beach House Apartment just steps from the beach! – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 5 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 3 kautta 5 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 5 arvostelua

9,0/10

Siisteys

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Archie L.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Birthday with a View

Fully furnished. Newly remodeled. Very quiet. Bring your own beach chairs. Good shelling at low tide! Enjoy!
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2023
Vanha arvostelu

10/10 Loistava

Great experience at the Uverito Beach House!

The journey from Panama City to Las Tablas was fine, we stopped several times to enjoy the different restaurants along the way. When we arrived at Uverito at night, we saw a parade of dozens of crabs crossing back and forth across the street...that is an experience that neither my daughter or cousin had ever seen before; it was awesome. We could hear the surf of the Pacific Ocean as we reached the residence. Once inside, we got real comfortable with the AC in the 3 bedrooms, bathroom, dining on the balcony with grill, kitchen amenities, etc. At dawn we found a spectacular sunrise, the sea was calm and seabirds were at their height. In the distance, we could see fishing boats and an atmosphere of total relaxation. Going to Las Tablas to bring back breakfast to eat on the terrace was a good start to the day! From my experience and comments from my daughter and cousin, I highly recommend this house from the bottom of my heart. Especially the food at Rincon El Faro restaurant is very good and within walking distance. I hope your experience is as good as mine. Regards!
Vanha arvostelu

8/10 Hyvä

Panamdlite

Great view of the beach. Very close to beach just walk across the street, not bad. The place was clean and spacious. Not far from town or restaurants. It was raining season, so during the evening hours of 6 and 7pm lots of mosquitos, make sure you take your bug spray if going out during those hours. Overall great stay.
Vanha arvostelu

8/10 Hyvä

Great View

Great view and location from the beach. Needs a bit of tidings up outside on the balcony. A lot of dead insects on the floor. Overall, clean and cool.