Koko huoneisto

Asunto Le Grand-Bornand, 4 huonetta, 8 henkilöä

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Asunto Le Grand-Bornand, 4 huonetta, 8 henkilöä valokuvagalleria

Ulkoalueet
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Televisio
2 makuuhuonetta
Televisio

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta6 henkilöä72 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Le Grand-Bornand, Auvergne-Rhône-Alpes
  • Place, La Joyèren gondolihissi
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Le Rosayn gondolihissi
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Perinnemuseo
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Airport, Geneve (GVA-Geneven kansainvälinen lentoasema)
    ‪57 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Asunto Le Grand-Bornand, 4 huonetta, 8 henkilöä

Le Grand Bornand 74 - Suesen Hamletin alue - Residenssi LE CRISTAL 3 huoneen huoneisto Mezzanine - 72 m² - jopa 8 henkeä Residenssi LE CRISTAL sijaitsee Suenen kylässä, 650 metrin päässä hiihtohisseistä ja noin 15 minuuttia keskeltä ja ensimmäisistä kaupoista. Tämä loma-asunto sijaitsee 3. kerroksessa ja siihen kuuluu suuri olohuone, jossa on nojatuolit, TV ja takka, astianpesukoneella varustettu keittiö, makuuhuone, jossa kaksi erillistä vuodetta, makuuhuone 2 x 2 kerrossängyllä, kylpyhuone pesukone ja erillinen wc. Lattialla mezzanine, jossa on 1 iso vuode 2 henkilöä + pukeutuminen. Suurin osa tästä vuokrauksesta vuoristossa: Etelä-parveke, hyvin aurinkoinen, näköala Aravikselle ja kylään, gondoli noin 650 m + lähellä sukkuloita. Valinnaiset palvelut maksetaan paikan päällä: Lemmikkieläimet: 39. 0 €. Pyyhkeiden vuokraus: 9. 0 €. Vuodevaatteet + tyynyliina (sänky): 9. 0 €. Vuokra-arkit + tyynyliinat (gd-vuode): 9. 0 €. Vauvapakkauksen vuokraus (sänky + tuoli): 15. 0 €. Puhdistus à la carte: 70. 0 €. Siivousmaksu, maksetaan paikan päällä: 70. 0 €. Ihanteellinen valinta loma-asunnolle vuoristossa, Residence LE CRISTAL on hieman poissa viihdettä. Se sijaitsee noin 900 metrin päässä kylästä ja kaupoista ja lähellä pysäkkiä, joka johtaa talvella laskettelurinteiden juurella tai polulla ja kesällä kävellen. Tämä alue tarjoaa näkymät Chaine des Aravikselle ja tarjoaa valikoiman majoituksia perhelomailuun. Ei lämmitystä toukokuun puolivälistä lokakuun loppuun Matkailu vero maksetaan paikan päällä
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta La Joyèren gondolihissi. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 2 kylpyhuonetta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista La Joyèren gondolihissi ja Le Rosayn gondolihissi
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Patio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Yksikön koko: 72 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 9.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero NOT_REQUIRED
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

2795275952
Apartment Le Grand-bornand, 2 Bedrooms, 8 Persons Apartment

Cozy apartment with fireplace and balcony, sleeps 6, Le Grand-Bornand – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 3 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua

Arvostelut

8/10 Hyvä

Bernard D.

Exellent séjour!

Appartement très bien situé, proche des commerces et des remontées mécaniques, station parfaite pour des vacances en famille.
Yöpyi 7 yötä helmikuussa 2018