Hotellit Legerbuch

Vertaa 552 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 110 €

Alkamispäivä: Tulopäivä valittu.
Päättymispäivämäärä
Päättymispäivä: Lähtöpäivä

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Legerbuch: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Legerbuch

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Legerbuch
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Legerbuch tutustuminen

Legerbuch tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Legerbuch ja sen lähellä kuuluu:

  • Lavanttali
  • St Paulin benediktiiniluostari
  • Weinebene
  • Mežican kaivos
  • Hemmaberg-vuori
  • Klopeiner See
  • Klopeinjärvi

Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Legerbuch, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Klagenfurt (KLU-Wörthersee). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Legerbuch?

Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Legerbuch, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Legerbuch, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Toukokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.

Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 10 °C ja öisin -3 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 193 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 392 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 424 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 14 °C ja -2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 264 mm.
  • Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Legerbuch on 1273 cm.

Legerbuch: Hotellitiedot

Majoitukset
552
Halvin hinta
110 €
Korkein hinta
251 €
Suositut hotellit
Hotel Torwirt, Hotel Garni Pölzl, Chalet in Alps with Private Sauna, JUFA Hotel Deutschlandsberg, Boutiquehotel DAS ZEITWERT, Kärnten Apartment Turnersee, Apartments Jesse, Landhotel Freitag, Pension Pirkdorfersee, Mobile Home by Völkermarkt Reservoir, Biolandhaus Arche, Hiša Ančka, Boutique Hotel, BikeSki B&B, Kauniisti hiljainen vuoristokylä luonnon ympäröimänä Lavanttalissa, Country house with beautiful garden, pool and leisure facilities for up to 12 guests