Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Keskustassa huoneisto
Keskustassa huoneisto on 85 m2 ja siinä on 2 makuuhuonetta ja olohuone. Se sijaitsee keskeisellä paikalla, vain 450 metrin päässä päärautatieasemalta ja on modernia huonetta eri kategorioissa. Se sijaitsee noin 1,4 kilometrin päässä vanhasta kaupungista. Sijainti on ihanteellinen kanssa autolla, bussilla ja junalla päästä ja on erinomainen tukikohta kaupunkiin. On olemassa lukuisia kahviloita ja ravintoloita Promenade pääaseman Leipzig. On oleskelualue ja keittiö, jossa on astianpesukone. Pyyhkeet, lakanat ovat myös saatavilla tässä hotellissa. Huoneisto on tasolla 2, Pysäköinti on maksutonta. Wi-Fi on käytettävissä.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Kesäsali. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja parvekkeen
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja hissi
Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Leipzigin eläintarha ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Red Bull Arena
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön kiertoajelu- tai lippupalvelun, pyykinpesutilat ja hissin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Tämä huoneisto on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Autoa ei tarvita
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Astianpesukone
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Liesi
Mausteita
Mikroaaltouuni
Uuni
Vedenkeitin
Ruokailu
Ruokapöytä
Makuuhuoneet
2 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Vuodesohva
Kylpyhuone
1 kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Kylpyamme
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Suihku
Vessapaperi
Oleskelutilat
Erillinen ruokailualue
Olohuone
Ruokapöytä
Viihdetarjonta
Musiikkikirjasto
Pelejä
Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat
Ulkotilat
Parveke
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Hissi
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Silitysrauta/-lauta
Sijainti
Kaupungin keskustassa
Lähellä eläintarhaa
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Ensiapulaukku
Palosammutin
Yleistä
Yksikön koko: 85 neliömetriä
Äänieristys
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero DE332837076
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Citycenter Apartment Leipzig
Citycenter Leipzig
Citycenter Apartment Leipzig
Citycenter Apartment Apartment
Citycenter Apartment Apartment Leipzig
Citycenter Apartment – arvostelut
Arvostelut
10
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 3 arvostelua
10–Loistava
3
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 3 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua
2–Hirveä
0
10/10
Siisteys
10/10
Palvelut/mukavuudet
10/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
10/10 Loistava
Natsuko
Matkusti kumppanin kanssa
8.5.2023
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
A great place while exploring Leipzig. Well-connected and walkable to all the historic places downtown. Super clean and spacious. The owner is reachable whenever you need her. Highly recommended.
Natsuko
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2023
10/10 Loistava
Angelika K.
29.5.2019
Hyvää: Siisteys
Wochenende in Leipzig
Die Ferienwohnung war sehr schön und gepflegt. Am großen Esstisch war ein gemütliches Frühstück gut möglich. Die Lage der Wohnung war gut für viele Ausflüge. Überraschend waren die beiden Straßen vor und hinter dem Haus. Bei geschlossenen Fenstern war es aber ruhig.
Angelika K.
10/10 Loistava
Roland W., Leeuwarden
6.8.2017
Appartement van alle gemakken voorzien en op loopafstand van het oude centrum
We hebben een aantal dagen in het appartement doorgebracht. Ons doel was Leipzig te verkennen, zonder er steeds met de auto naar toe te hoeven reizen.
Vanuit het appartement waren we in enkel minuten bij het centraal station, met prachtig winkelcentrum, en van daaruit oversteken het oude centrum in.
Het appartement is van alle gemakken voorzien. Ruime kamers en alles wat nodig is om een vakantie tot een plezierige tijd te maken is aanwezig.
Neem daarbij de aardige en klantvriendelijke gastvrouw en je vakantie is compleet.
Een aanrader en een plek om weer terug te komen.