Abbey Hotel Shepherd’s Bush

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Abbey Hotel Shepherd’s Bush valokuvagalleria

Ruokailu
Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä) | Tallelokero huoneessa, ilmainen Wi-Fi
Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä) | Tallelokero huoneessa, ilmainen Wi-Fi
Kahden hengen standard-huone | Kylpyhuone | Hiustenkuivaaja, pyyhkeet, saippua, vessapaperi
Buffetaamiainen

Arvostelut

7,2 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
23 Wood Lane, Shepherds Bush, Hammersmith and Fulham, London, England, W12 7DP
  • Place, Shepherd's Bush Empire
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Westfield London
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, BBC Television Centre
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Airport, Lontoo (LHR-Lontoon Heathrow)
    ‪42 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Yhden hengen standard-huone

  • 8 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen standard-huone

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 7 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä)

7,6 kautta 10
Hyvä
(4 arvostelua)
  • 5 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kolmen hengen standard-huone

7,6 kautta 10
Hyvä
(4 arvostelua)
  • 10 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Abbey Hotel Shepherd’s Bush

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu tallelokero vastaanotossa, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja kielitaitoinen henkilökunta.
Abbey Hotel Shepherd’s Bush tarjoaa 16 huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Huoneissa on oleskelualue. 32-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Abbey Hotel Shepherd’s Bush on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Westfield London. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, kielitaitoinen henkilökunta ja terassi
  • Sijaitsee 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Westfield London ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kensington High Street
Abbey Hotel Shepherd’s Bush tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, kielitaitoisen henkilökunnan ja tallelokeron vastaanotossa. Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys ovat saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Terassi

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • 3 kerrosta
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen taulutelevisio ja kaapelikanavat

Muuta

  • Erillinen oleskelualue
  • Lämmitys
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Tuuletin

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisen sisäänkirjautumisen hinta: 30 GBP, jos sisäänkirjautuminen tehdään klo 21.00–22.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.30–23.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 23.30 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan 30 GBP:n suuruinen lisämaksu klo 21.00–22.00
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämä majoituspaikka pidättää oikeuden tehdä valtuutuksen asiakkaan luottokortille ennen asiakkaan saapumista.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 9.30–23.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 23.30 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Abbey Hotel London
Abbey Hotel

Abbey Hotel Shepherd’s Bush – arvostelut

Arvostelut

7,2

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 58 kautta 185 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 52 kautta 185 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 38 kautta 185 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 17 kautta 185 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 20 kautta 185 arvostelua

7,6/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

7,2/10

Palvelut/mukavuudet

7,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys

Hyvä sijainti, peruspuitteet kunnossa

Hotellin sijainti oli erinomainen, bussi Lontoon keskustaan lähtee tien toiselta puolelta. Huone pintapuolisesti ihan siisti, mutta hotelli on vanha ja näyttää siltä ettei perussiivousta ole tehty aikoihin. Äänet kuuluvat toisista huoneista todella selkeästi, joten herkkäuniselle korvatulpat ovat välttämättömät. Ilmanvaihto on olematon, tuuletimme huoneet laittamalla ikkunat auki joka aamu ja ilta, sillä muuten huone oli toukokuussa tunkkainen ja kuumui päivän aikana huomattavasti. Hotellissa ei ole aamupalaa. Hotellin sisäänkirjautumistiedoissa lukee, että saapumisesta pitää ilmoittaa etukäteen, mutta hotellilla ei ole omaa sähköpostia ja puhelinnumero menee koko hotelliketjun vaihteeseen. Hotellin ulkopuolella on puhelinnumero, mutta he eivät vastanneet puheluihin tai kuitanneet tekstiviestiä kun yritimme ilmoittaa saapumisaikaamme . Yöaikaan vastaanotto ei ole paikalla, ja koska yhteydenpito on ongelmallista en uskaltaisi luottaa että pääsisin hotelliin jos saapuisin hotellille klo 23-09 välillä.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024

8/10 Hyvä

Janne

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2019

6/10 OK

Kristie Maureen

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The room was very small with few amenities. The bed was extremely hard. It felt like we were staying in a hostel. Was under the impression at the time of booking that breakfast was provided and was not. The key for the door was very difficult to use. The room was so hot we had to leave the windows open which let in the light and felt slightly unsafe and made sound travel. Could hear the shower running in the next room. It was a quick walk to the underground through an area that was slightly dodgy. We could get to any of the attractions in about 30 minutes. The upscale Westfield shopping centre was right across the street. The people at the front desk were kind and polite. It’s not a bad place to stay, just know what you’re getting!
Yöpyi 6 yötä marraskuussa 2025

4/10 Huono

Adam

Liikematkailija
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
The staff were friendly and welcoming when I arrived. I didn't see them again after that due to timings. The room was not as advertised. No separate seating area, not as large as stated on advert, a smaller TV (24 inch not 32). The bed was on wheels that had no way to lock them so every time I moved, the bed shifted. A plug directly next to the bed showed sign of burning or heat damage. The bathroom was reasonable and the shower was large, which was nice. However the extractor fan did not function and the movement sensor kept turning the lights off. The shower water was warm which was welcomed. A light fixture was hanging out of the ceiling and mold was growing on the window, likely because of no extractor. I doubt I will stay here ever again
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

Egil Mikael

Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2025

4/10 Huono

CHIAKI

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
ドアノブが不安定で鍵をかけるのかコツが必要なのは宿泊する方にとってはとても不安です。 おまけに夜12時近く日本シャワーを浴びていた時に停電になった時はどうしようかと本当に不安になりました。 スタッフ
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

6/10 OK

Lindsay

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Decent for access to tube and trains, shopping is great. No breakfast and a bit noisy for us. The Wi-Fi was not as good as I'd like. I'm a stickler for good wi-fi.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Simona

Matkusti perheen kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Scelto perché più economico visto che non é esattamente centrale ma ben collegato, ha almeno tre stazioni di metropolitana a pochi passi, compresa la central Line che ti porta direttamente in centro senza cambiare e che é anche notturna. Di fronte ha inoltre il centro commerciale più grande d’Europa e lo é davvero! Bagno in camera, che per noi era fondamentale, camere piccole ma pulite. Staff super gentile. Ritornerei
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

2/10 Hirveä

Johannes

Huonoa: Siisteys
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Bjørn

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Super beliggenhet med Westfield kjøpesenter som nærmeste nabo. Kort vei fra undergrunnstasjon
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Darryl

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great room.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

marie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
No parking
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Harry

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fantastic little hotel, perfect for the price
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

2/10 Hirveä

Simon

Liikematkailija
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Won't be booking again!!!

It is so close to Westfield ....... is probably the most positive thing i can say about the place !!! Checking in was a breeze and i get that you need to see ID but not sure that GDPR states that you are allowed to take a picture of it on your phone ? i am just waiting for the email to say i have been cloned somewhere ? room was on the lower ground floor with two tiny windows that were open when I got there , I am guessing to try and get rid of the horrible smell that lingered in the room . the two single beds looked like they had been taken from the local hostel and probably the most uncomfortable mattress I have ever tried to get to sleep on which I might add I didn't get too much of with the constant noises all night The toilet smelt worse than the main room and the annoying auto on/off light came on when you got anywhere near the door was a nightmare .The frosted glass on the window didn't make up for having no blinds and luckily there was nobody walking past as I was in there. the black mould on the ceiling didn't give off great vibes either after trying to get some sleep I gave up and left earlier than I needed to the next morning i am sorry I couldn't be more positive about this place but unfortunately I think that it needs a major overhaul to meet any sort of standard
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

6/10 OK

Justin

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Liikematkailija
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

6/10 OK

Florante

Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Taneichi

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Daryl

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great Location and Price

My son and I stayed for one night to attend a football match at QPR. The staff were very friendly and welcoming. The room was small but perfectly adequate for our needs, and the price was excellent. We would definitely stay again.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

2/10 Hirveä

Jason

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
This place is awful. There’s no air conditioning, and the windows don’t even open so I can air it out. The ceilings are terrible short - a tall guy such as myself cannot even stand up straight. No hot water in the shower, the bathroom stinks like there’s a sewage backup, and there’s a storage in the room with a broken door displaying bags of the hotels belongings crammed in here. It’s a top floor room with no lift and it’s terribly hot. I could add more but that should give you an image. I honestly feel like I should be given a full refund for this room - it truly is THAT bad.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

2/10 Hirveä

Sepideh

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Old building, crowded area, small room, not appropriate room service, slow Internet.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2025

6/10 OK

Baudin

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Positif : bon rapport qualité prix. Proche métro Négatif : chambre vieille . Manque d’espace . C’était assez bruyant à cause du passage des autres locataires.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

ALEXANDER

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
This is a great selection for a basic place to lay your head, shower, and rest. It is no frills, but 3 blocks from the Picadilly line and right across the street from the Mall. The front desk man is very helpful and kind. I would stay here again, especially for the low price they offered.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Victoria

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

6/10 OK

Pearse

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Mostly good

This was cheap and cheerful - as advertised. Problem was that there were not enough bedclothes on the bed and there were no additional blankets in the room. It's too late to fix this in the middle of the night when you realise you're too cold.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025