Hotellit Lyngør

Vertaa 133 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 93 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Lyngør: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Lyngør

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Lyngør
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteen Lyngør hotellit

Lyngør on loistava vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen on vaikeaa ja sinun tarvitsee löytää jokin toinen vaihtoehto, tämä lähellä sijaitseva kaupunki saattaa tarjota sopivia vaihtoehtoja.

  • 2 hotellia kohteessa Gjeving

Kohteeseen Lyngør tutustuminen

Lyngør tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Lyngør ja sen lähellä kuuluu:

  • Sildin kuopat
  • Frydendalin kirkko
  • Risørin meriakvaario
  • Risørin kirkko
  • Tvedestrandin satama
  • Risørin satama
  • Den Lille Dyrehagen eläintarha

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Lyngør?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Lyngør, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Lyngør, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja tammikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 5 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 231 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 17 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 200 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 19 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 325 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 11 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 396 mm.
  • Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Lyngør on 1153 cm.

Lyngør: Hotellitiedot

Majoitukset
133
Halvin hinta
93 €
Korkein hinta
190 €
Suositut hotellit
Kragerø Resort, Thon Hotel Arendal, Clarion Hotel Tyholmen Arendal, Grand Hotel Arendal - Unike Hoteller, Lille Hotell, Fengselshotellet, Hotell Arendal, Tvedestrand Fjordhotell - Unike Hoteller, Sørlandet Feriesenter, Risør Hotel, Hotel Lyngørporten, Raet Camping, Det Lille Hotel, Arendal Herregaard Spa & Resort, Heimat Brokelandsheia