Riad Loudaya

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Riad Loudaya valokuvagalleria

Sisätilat
Kahden hengen comfort-huone, 1 keskisuuri parisänky | Sisätilat
Ulkouima-allas avoinna 10.30–19.00, aurinkotuoleja
Kolmen hengen superior-huone, tupakointi kielletty | Ylelliset vuodevaatteet, untuvapeitot, yksilöllisesti sisustettu
Sisätilat

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
195 Derb Chtouka, Marrakech, Marrakesh-Safi, 40000
  • Place, Agdalin puutarha
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Saadien haudat
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, El Badin palatsi
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Airport, Marrakech (RAK-Menara)
    ‪10 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kolmen hengen comfort-huone, tupakointi kielletty

  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Kolmen hengen superior-huone, tupakointi kielletty

  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen comfort-huone, tupakointi kielletty

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen classic-huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen comfort-huone, 1 keskisuuri parisänky

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Riad Loudaya

Tämän riadin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, ravintola ja välipalabaari/deli. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, ilmainen täysi aamiainen ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut. Lisäksi majoituspaikassa on kattoterassi, kahvila ja kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa.
Riad Loudaya tarjoaa 5 huonetta, joissa on ilmainen pullovesi ja hiustenkuivaaja. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on oleskelualue. Vuoteissa on untuvapeitot ja ylelliset vuodevaatteet. Taulutelevisio, satelliittikanavat ja maksulliset elokuvat.

Huoneissa on osittain avoimet kylpyhuoneet. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Tässä riadissa käytössäsi on ulkouima-allas.
Riad Loudaya sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Agdalin puutarha. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut.
  • Ilmainen täysi aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos kaipaat syötävää, majoituspaikasta löytyy kahvila ja ravintola
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Jemaa el-Fnaa ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Avenue Mohamed VI
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola, kahvila ja välipalabaari/deli. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä, ja asiakkaille järjestetään myös hotellinjohtajan kutsut joka ilta. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Riad Loudaya tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, kattoterassin ja kielitaitoisen henkilökunnan.

Tämä 4 tähden riad sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen täysi aamiainen joka päivä klo 8.00–10.30. Tämä riad järjestää hotellinjohtajan kutsut joka päivä.
Majoituspaikassa on ravintola.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Pysäköintipaikkoja saatavilla majoituspaikan alueen ulkopuolella (MAD 10 per yö)
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta
  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen täysi aamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–10.30
  • Ilmaiset tervetuliaiskutsut joka päivä
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Kahvila
  • Ravintola
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Tekemistä

  • Ulkouima-allas

Mukavuudet

  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Kattoterassi

Kylpylä

  • Manikyyrejä/pedikyyrejä

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Merkityt tupakointialueet
  • Takka aulassa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Pimennysverhot
  • Untuvapeitto
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Maksulliset elokuvat
  • Taulutelevisio ja premium-satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Erillinen oleskelualue
  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Lämmitys (säädettävä)
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 24 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit: 100 MAD per lemmikki per yö, ja lisäksi veloitetaan 500 MAD:n suuruinen takuumaksu per yöpyminen
  • Painoraja: 8 kg per lemmikki

Lapset ja varavuoteet

  • Alle 7-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 7-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 27.00 MAD per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Hallinnollinen maksu: 28.00 MAD per henkilö per yö

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 200 MAD per ajoneuvo yhteen suuntaan
  • Pysäköintimaksu läheisellä pysäköintipaikalla: 10 MAD per yö
  • Lemmikkitakuumaksu: 500 MAD per yöpyminen
  • Lemmikit: 100 MAD per lemmikki per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Riad Loudaya tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 24 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Uima-allasta voi käyttää klo 10.30–19.00.
  • Korkeintaan 7 vuoden ikäiset lapset eivät voi yöpyä tässä majoituspaikassa.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

loudaya
loudaya Marrakesh
riad loudaya Marrakesh
Riad Loudaya Riad
Riad Loudaya Marrakech
Riad Loudaya Riad Marrakech
Riad Loudaya Marrakech
Riad Riad Loudaya Marrakech
Marrakech Riad Loudaya Riad
Riad Riad Loudaya
Loudaya Marrakech
Loudaya

Riad Loudaya – arvostelut

Arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 6 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 6 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 6 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 6 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 6 arvostelua

8,8/10

Siisteys

8,8/10

Henkilökunta ja palvelu

7,6/10

Palvelut/mukavuudet

8,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
persönlicher Kontakt machte unser Aufenthalt sehr schön u wir fühlten uns wie zu Hause
Yöpyi 11 yötä joulukuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Stedet var rent og personalet var veldig hyggelig og veldig service innstilt. Det lå nære hoved gata med 7 min gange. Det eneste jeg syntes var litt vrient var at det var vanskelig å finne frem. Det lå godt gjemt.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2019

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
El Riad es una maravilla, eso es un hecho, pero hubo cosas que no nos gustaron nada: cuando faltaban 50 metros para llegar, un chico nos preguntó si íbamos al Riad Loudaya y le dijimos que sí (pensamos que trabajaba allí, si no le habríamos dicho que no porque esta gente siempre te quiere cobrar) así que cuando llegamos a la puerta, nos dijo que le diéramos algo de propina; justo volvíamos muy cansados del desierto y el hombre que nos abrió la puerta del riad, en lugar de hablar con este chico y terminar la discusión, abría cada vez más la puerta para que el susodicho siguiese gritándonos y pidiéndonos dinero. El hombre no hablaba ni español, ni inglés, ni francés (aunque dijera que sí, al final no se manejaba con ninguno. Ademas, cuando nos asignó habitación, nos tocó una con dos puertas, una de Cristal con un pequeñísimo cerrojo y Justo delante otra de madera que se serraba con candado pero por fuera, así que teníamos cero aislamiento (estábamos delante de la piscina en la planta baja) –y oíamos TODO lo que gritaba quien llegase al riad– y cero seguridad. Para colmo, cuando estuvimos rellenando los datos del check-in (tras 15 min. de discusión con el chico que nos llevó al riad porque quiso) nos cobraron 5€ de tasas, hasta ahí todo bien hasta que te das cuenta de dos cosas: 1, que en el anterior riad no nos pidieron nada y 2, que no nos lo justificaron con ningún recibo ni folio oficial, lo escribió en rojo en un papel en sucio y ya
Yöpyi 1 yön elokuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Echt een aanrader, aardif personeel en zeer betrouwbaar. Alles is netjes. Heel huiselijk. Een tip, laat je ophalen door het riad van het vliegveld. Riad is voor veel taxichauffeurs onbekend. Locatie is prima, 15 min wandelen naar djma el fna. Paleis el Badi is ook dichtbij. Echt een top weekend gehad! Ik zou de volgende keer weer het zelfde Riad nemen!
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2019