Koko huoneisto

Modern Apt - 2 askeleen päässä Milano Centrale-M2 Gioia -kadusta

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Modern Apt - 2 askeleen päässä Milano Centrale-M2 Gioia -kadusta valokuvagalleria

Ulkoalueet
Suihku, hiustenkuivaaja, bidee
Sisätilat
Suihku, hiustenkuivaaja, bidee
Oleskelualue

Arvostelut

5,4 kautta 10.

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä50 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Milano, Lombardy
  • Place, Piazza della Repubblica
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Place, Corso Como
    ‪13 min kävelymatka‬
  • Place, Buenos Aires -katu
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Airport, Milano (MXP-Malpensan kansainvälinen lentokenttä)
    ‪51 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Modern Apt - 2 askeleen päässä Milano Centrale-M2 Gioia -kadusta

Uusi ja tyylikäs huoneisto, erittäin rauhallisessa osakehuoneistossa, muutaman askeleen päässä Milanon päärautatieasemalta.
Hotelli sijaitsee strategisella paikalla kaupungin tärkeimmistä nähtävyyksistä julkisilla liikennevälineillä: Piazza del Duomo, Piazza Gae Aulenti, Corso Como, Breran alue ja viehättävä Navigli. Huoneistossa voi majoittua korkeintaan 4 henkeä ja kaikki mukavuudet.
Huoneistossa on avoin keittiö, kahden hengen vuodesohva ja ruokapöytä, jossa on 4 tuolia, makuuhuone parivuoteella, kylpyhuone, jossa on tilava suihkukaappi ja parveke.
Hotellissa voi majoittua korkeintaan 4 henkilöä. Se on varustettu kaikilla mukavuuksilla, kuten lattialämmityksellä. Se on erittäin hiljainen, täydellinen rentouttavalle lomalle tai työmatkalle. Huoneisto tarjoaa monia mukavuuksia ja on täysin varustettu, se on myös hyvin lähellä tärkeimpiä kaupungin tärkeimpiä nähtävyyksiä.

Kaikki vieraiden henkilöllisyystodistukset on esitettävä saapuessaan Italian lainsäädännön mukaisesti.

- myöhäiseen sisäänkirjautumiseen tarvitaan seuraavat lisämaksut:

 * klo 21.30 ja 23.00 asti 25 euron lisämaksu
 * klo 23 ja keskiyöhön asti tarvitaan 30 euron lisämaksu
 * 40 euron lisämaksu vaaditaan keskiyöllä ja enintään 1
 Emme voi tarkistaa yli 1.30.

CIR: 015146-CIM-00386. Tunnistuskoodi on koodi, joka todistaa tämän majoituspaikan turvallisuuden ja säännöllisyyden Milanon kunnassa, Lombardian alueella ja Italian valtiossa. Tämä takaa sinulle korkeatasoiset vastaanotto- ja vieraanvaraispalvelut sekä Italian lainsäädännön edellyttämien vaatimusten noudattamisen.

Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Bosco Verticale. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja vuodesohvan.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja vuodesohva
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja hissi
  • Sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Galleria Vittorio Emanuele II ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Buenos Aires -katu
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat ja hissin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Suihku

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Ensiapulaukku

Yleistä

  • Yksikön koko: 50 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa mahdollisesti maksettavan veron. Veron määrä riippuu yöpymisen kestosta, majoituspaikan luokittelusta ja huonehinnasta. Muita poikkeuksia ja alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy pankkikortit ja käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Apartment Milan
Apartment Apartment
Apartment Apartment Milan
Elegant Apt for 4 5 min to Central Station
cleanbnb_411

GuestHost - Elegant Apt for 4 - 5 min to Central Station – arvostelut

Arvostelut

5,4
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 6 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 6 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 6 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 6 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 6 arvostelua

8,0/10

Siisteys

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Edgar C.

Hyvää: Siisteys, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Huonoa: Sisäänkirjautuminen
Apartment was great and excellent location. Good cleaning and has everything that we needed it.The only bad thing. Master Room bed makes too much noise. We couldn't sleep in that bed like that...
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Geraldine K.

Huonoa: Sisäänkirjautuminen, viestintä ja listauksen paikkansapitävyys

Never again!

Actual apartment so soCould not get in touch with property management at all!! when attempting to check in!Locked out more than 1 hour. Vrbo was ZERo help.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Martha Guadalupe B.

Hyvää: Siisteys, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Huonoa: Sisäänkirjautuminen

Entrada

No pudimos abrir la puerta y estuvimos 2 horas afuera esperando al técnico
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

srikanth s.

Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

kama k.

Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Virginia M.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025